Український національний збір
Репресії проти учнівської молоді м.Рівного PDF Друк E-mail
Субота, 06 лютого 2010 19:12

Андрій Климчук,
голова РОМГО «РМК», Керівник Просвітнього відділу МА МГО «УНК» м.Рівне

В 40 - 50 – х роках рух опору набув нових форм і методів боротьби. Серед таких, що виступали проти тоталітаризму радянської системи були й зовсім юні учасники боротьби. Зокрема, в Рівному в той час діяла підпільна молодіжна націоналістична організація. Ця організація складалася із старшокласників рівненських шкіл №1 та № 2:  Ярослава Клепача, Степана Куйбіди, В'ячеслава Новака, Олександра Омельчука, Людмили Негребецької, Лідії Дзівак, Георгія Безсонова, Раїси Судик, Володимира Кулія та інших.

Детальніше...
 
Українська національна ідея: нотатки не академіка PDF Друк E-mail
П'ятниця, 29 січня 2010 20:37

altАналізуючи феномен східних "економічних див" вчені дійшли до висновку, що їх причини потрібно шукати у вкрай "тонких матеріях" – в сакральних, архетипічних витоках націй та їх виявленні в соціумі у вигляді національної ідеї.
Знаменними історичними явищами новітнього часу стали глобальні зрушення, пов'язані із так званими "дивами": японським, південнокорейським, китайським, малайзійським, сінгапурським, в'єтнамським. Йдеться про значні стрибки національних економік, які фактично змінили місце та роль низки країн Сходу у сучасному світі, значно потіснили західні держави, включаючи США та країни Європейського Союзу на світових ринках, у технологічній гонці, накопиченні валютно-фінансових резервів, створенні транснаціональних корпорацій.

Детальніше...
 
Церква і нація PDF Друк E-mail
Субота, 16 січня 2010 00:12

Василь СОЛОМКО,
член Національної Спілки театральних діячів України

Києво-Печерська лавра, відбудована, але не звільнена
Попередній голова Харківської міської адміністрації, відповідно «Указу Президента України від 4 березня 1992 року про заходи по поверненню релігійним  організаціям культового майна», висловив думку, що з поверненням Успенського собору (теперішній Будинок органної музики) Харківській єпархії Московського патріархату, восторжествує історична справедливість…

Детальніше...
 
Відкритий лист Юрія Шухевича PDF Друк E-mail
Середа, 13 січня 2010 04:46

До ієрархів християнських церков, священників, монахів, монахинь, м.Львів, 12 січня 2010 року.

Детальніше...
 
Многая літа, Герою ! PDF Друк E-mail
Понеділок, 04 січня 2010 21:46

alt"Я вистояв, хоча вмерти міг сотні разів", - стверджує Мирослав Симчич. Йому, сотенному УПА на псевдо "Кривоніс", 5 січня виповнюєтся 87 років.  Мирослав Симчич у січні 1945 разом зі своєю сотнею розгромив цілу каральну дивізію НКВД. Ось, що він згадує про ту битву.
— Залізна дисципліна, зразковий вишкіл, виняткова жертовність і глибокий патріотизм українських вояків посприяли тому, що за короткий час утворилася високобоєздатна Українська Повстанська армія, яка успішно воювала з німцями, мадярами та більшовиками. Лише в нашій Коломийській окрузі з кінця липня до кінця грудня 1944–го було організовано й вишколено 16 сотень — у середньому по 200 вояків кожна.

Детальніше...
 
Степан Бандера - солдат і Провідник PDF Друк E-mail
Субота, 02 січня 2010 01:39

Ярослав Сватко

Сторіччя Степана Бандери було хорошою нагодою для оприлюднення багатьох документів, раніше відомих лише вузькому колу дослідників. Також воно було нагодою ще раз переосмислити місце лідера і символа революційної ОУН у визвольній боротьбі українського народу.

Детальніше...
 
Відкритий лист Юлії Тимошенко - кандидатці в президенти PDF Друк E-mail
П'ятниця, 01 січня 2010 11:14

Шановна Юліє Володимирівно,
    згідно з комюніке Міжнародного симпозіуму «Україна у 2010-2020 рр.», зорганізованого т. зв. «Європейським конгресом України» (яким керує горе-герой газетних анекдотів В. Базів), Ви особисто взяли участь у роботі цього симпозіуму.

Детальніше...
 
Геноцид України триває PDF Друк E-mail
Середа, 30 грудня 2009 01:43

Протягом 18 років незалежності Україна, за даними з офіційних джерел, втратила 6 мільйонів населення, за неофіційною інформацією - близько 8 мільйонів. Усі збройні конфлікти  на земній кулі за цей самий проміжок часу  за людськими втратами  далеко не дотягують до вищевказаних цифр. Де насправді йде війна? В Україні, проти українців...

Детальніше...
 
Дороговказ Степана Бандери: з москалями нема спільної мови PDF Друк E-mail
Неділя, 27 грудня 2009 00:48

altalt

Росія відмовляється передавати Україні документальні матеріали щодо Голодомору 1932-1933 років; Ющенко відреагував на заяву Кадирова і назвав його моською.Детальніше...
 
УК-ОР-АЙ-АНУ...Прадавня Україна PDF Друк E-mail
Четвер, 17 грудня 2009 22:24

Михайло ІВАНЧЕНКО,  Черкащина

Будь-чиї месіянські теорії про мілітарне чи духовне опанування світу не можуть зупинити закорінення державотворчого міту України. Тим більше, що він ґрунтується не на домислах, а на здобутках науки. Відкинемо почуття меншовартості, перестанемо поклонятися примарі будь-якого “старшого брата”. Ми, українці, — не “моголи, золотого Тамерлана онучата голі”, а одна з найдавніших народностей планети.

Детальніше...
 
Будьте уважні. Вас прослуховують PDF Друк E-mail
Понеділок, 14 грудня 2009 23:51

alt«Маша» зняла всі претензії по «качелях». «Липи» від «Віяла» більше не буде », - так шифруються українські політики, побоюючись« прослушки ».

... Коли у 2000 році Іван Плющ виголосив на адресу СБУ знамените «Хай слухають, щоб їм позакладало!», широку публіку це розважило, і тільки. У ту пору ще мислили по старосовєтськи: у нас, мовляв, слухають хіба що вищих бонз і їх наближених (ворогів).

Детальніше...
 
Трубить Трубіж PDF Друк E-mail
П'ятниця, 11 грудня 2009 02:24

Анатолій Ковальчук, м.Бориспіль, “Просвіта”

На початку лютого виповнилося 90 років відтоді, як  козаки Вороньківської, Бориспільської й Баришівської сотень прийняли нерівний бій проти більшовицького війська на  Трубежі.

Детальніше...
 
Національний солідаризм PDF Друк E-mail
Неділя, 06 грудня 2009 01:21

В цьому році виповнилося сто років з дня народження одного з теоретиків українського націоналізму, автора книги Національний солідаризм, Осипа Бойдуника.

Детальніше...
 
На захист української мови PDF Друк E-mail
Понеділок, 30 листопада 2009 11:14
Олекса Новак, Рівне

"Бо хто мову забуває, того Бог карає й чужі люди цураються..." Тарас Шевченко
Рідна мова – найхарактерніша й найцінніша ознака національної самоідентифікації, це скарб нації, її краса і святість, послані їй самим Богом.

Детальніше...
 
Заперечення голодомору: "формальність" проти фактів PDF Друк E-mail
Субота, 28 листопада 2009 23:20

 Ігор Лосєв, “Флот України”

Як кажуть, колись у богословських навчальних закладах практикували таку вправу для майбутніх теологів: “Доведи буття Боже, спростуй буття Боже, спростуй попереднє спростування”. Деякі сучасні “правознавці” вважають своїм обов’язком демонструвати дивовижну “гнучкість” правничого розуму, здатного, на їхній погляд, все, що завгодно, довести і все, що завгодно, спростувати.

Детальніше...
 
Автор терміну «геноцид» вважав Голодомор в Україні саме геноцидом PDF Друк E-mail
Неділя, 15 листопада 2009 15:37

Під час відзначення 75-х роковин Голодомору, що пройшли в Україні, багато разів лунало прізвище дослідника, автора самої концепції і терміну «геноцид» Рафаеля Лемкіна.

Детальніше...
 
Сучасний стан української нації PDF Друк E-mail
П'ятниця, 27 листопада 2009 22:15
Іван Белебеха,
доктор економічних наук
 

Українська нація, як жодна нація СРСР, постраждала під час окупації України російським комунізмом. Вона вийшла з обіймів „старшого брата” суттєво ушкодженою як фізично, так і морально, духовно. За різними підрахунками. Українська нація за період комуністичного володарювання втратила від 40 до 60 мільйонів осіб.
Детальніше...
 
Пізнання таємниць всесвіту: адронний коллайдер PDF Друк E-mail
Неділя, 22 листопада 2009 01:44
Великий адронний коллайдер (Large Hadron Collider, LHC) перезапущений після вимушеного простою, що тривав 14 місяців. Ученим вдалося досягти стабільної циркуляції елементарних частинок в гігантському прискорювачі.
Детальніше...
 
Древнє святилище Кам`яна могила PDF Друк E-mail
Четвер, 12 листопада 2009 18:18
Олександра Губчин
alt
У приазовському степу під безмежною блакиттю небесного склепіння чітко вирізняються заокруглені обриси величезної кам`яної гори, схожої на могильний насип. Це – Кам`яна Могила – державний історико-археологічний заповідник, розташований під Мелітополем у Запорізькій області. Периметр цієї гори - майже 3 кілометри, її висота сягає 12 метрів. Близько 3 тисяч каменів різних розмірів, гроти, впадини, тріщини Кам`яної Могили разюче нагадують будову людського мозку.
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 61 62 Наступна > Кінець >>