Український національний збір
Київ, 24 грудня: Загострюється боротьба української громади за Десятинну церкву PDF Друк E-mail
Субота, 24 грудня 2011 14:18

Оборона З п'ятниці, 23 грудня, розпочато фактичне будівництво Десятинної церкви у Києві. Про це нас повідомило джерело у релігійній громаді Десятинного монастиря. Напередодні уночі було відслужено подячну літургію на честь початку будівельних робіт. Щодо заяви очільників міста про “роботи з консервації фундаменту”, джерело повідомило, що це відволікальна “качка”, що була закинена у інформаційний простір з метою відвернення уваги від справжніх намірів будівельників.

Детальніше...
 
Країни з двома чи більше офіційними або державними мовами – не правило, а виняток PDF Друк E-mail
Субота, 24 грудня 2011 13:27

Зворотний бік двомовності: збільшення кількості офіційних мов не вирішує проблем у державі.
Наявність кількох офіційних мов – неефективний інструмент у вирішенні мовних і національних проблем.

У своїх аргументах на користь запровадження двомовності (у тій чи іншій формі) представники проросійських організацій часто посилаються на «європейську традицію», «світовий досвід». Насправді якраз ця традиція і досвід підтверджують оптимальність одномовного статусу держави. З одного боку, це дає змогу економити бюджетні кошти, не підтримуючи двомовного чи кількамовного режиму (який у Канаді, наприклад, вимагає збільшення видатків на державні органи принаймні на 20%). Із другого, наявність кількох офіційних мов – неефективний інструмент у вирішенні мовних і національних проблем.

Детальніше...
 
Парламент Грузії назвав Росію своєю головною загрозою PDF Друк E-mail
Субота, 24 грудня 2011 02:54

Парламент Грузії затвердив нову концепцію національної безпеки, яка має замінити прийнятий у липні 2005 року документ. У новій концепції основні зміни пов’язані з Росією.

Як заявив депутатам заступник секретаря ради національної безпеки Бату Кутелія, представляючи концепцію, в ній відображені ті «змінені реалії», які з'явилися після серпневої війни 2008 року.

Детальніше...
 
"Через Адміністрацію президента проходять кандидати на мажоритарні округи, у тому числі, й від опозиції" PDF Друк E-mail
Субота, 24 грудня 2011 02:30

Екс- віце-прем’єр міністр України з питань європейської інтеграції (2002-2005 роки), колишній керівник канцелярії  президента України (2005-2006 роки), а тепер громадський активіст Олег Рибачук відповів на запитання УНІАН.

Пане Олеже, саміт Україна- ЄС можна вважати проваленим, оскільки Угоду про асоціацію не парафували. Ваш прогноз - що буде далі?

Той факт, що саміт відбувся – це вже успіх, бо ще пару тижнів тому не було певності ні в кого, що він відбудеться взагалі.

Те, що саміт відзначив нашу «самоідентичність» і що це мало не прихована перспектива, – це не зовсім серйозно, як популяризує це влада.

Детальніше...
 
Крізь терни до влади PDF Друк E-mail
П'ятниця, 23 грудня 2011 13:15

«Я казав собі: які потрібні кошти, хитрощі, скільки різних мистецтв, яка старанність необхідна людині, щоб досягти досконалості у вмінні обманювати інших; і завдяки цій різноманітності світ стає прекраснішим»
Франческо Ветторі, сучасник та друг Макківеллі


Влада і опозиція – дві сторони однієї медалі. Тієї медалі, що постійно обертається. Але медаль – це нагорода, відзнака. І вони з жадобою хапаються за неї, адже кожен хоче мати її у своєму арсеналі. Та для того, щоб володіти медаллю, чи щоб у тебе хоча б не забрали її, можна і треба використовувати будь-які засоби.

Детальніше...
 
Якою ціною обійдеться українському народові “дешевший” газ? PDF Друк E-mail
Четвер, 22 грудня 2011 21:44

Найбільш болісною та резонансною темою в Україні залишається можливість перегляду газових контрактів та здачі української ГТС. Учора на прес-конференції президент Віктор Янукович на запитання журналістів, на які компроміси піде Україна для зниження ціни на газ, відповів, що “несоромно повернутися до питання газового консорціуму із керування нашою ГТС”.

Президент посумував, що Енергетичне співтовариство нас не підтримує і що Південний потік може бути збудовано (буцімто початком цього є спорудження газосховища в Сербії), і тоді наша ГТС стане металоломом. Сьогодні в УНІАН завітали експерти, які спрогнозували, що буде далі з Україною та її ГТС у разі створення консорціуму.

Детальніше...
 
Революція у інноваціях PDF Друк E-mail
Четвер, 22 грудня 2011 21:16

Сподівання "користувачів України", що змінивши закон про вибори народних депутатів, вони зможуть відтворити у Верховній Раді наступного скликання підконтрольну їм більшість, є оманливими.
Обрані у мажоритарних округах ділки будуть лояльними до влади лише доти, доки вона матиме змогу тримати баланс між забезпеченням їхніх інтересів та примусом їх таки до співпраці – баланс між пряником і батогом.

Детальніше...
 
Пан-господар як квінтесенція психокультури українців PDF Друк E-mail
Четвер, 22 грудня 2011 20:43

Квінтесенція розуміння націоналізму — це право бути самим собою, мати право на людську честь і гідність. Але саме такі риси є шкідливими і для суспільства наймитів, і для суспільства холопів.

Відомо, що жодна країна в жодну епоху не виходила з кризи завдяки виключно економічним обставинам. Адже в основі економічної діяльності лежить певна психокультура.
С.Кримський, український філософ (1930—2010)

Детальніше...
 
Наукова мова в постколоніальній Україні PDF Друк E-mail
Четвер, 22 грудня 2011 19:55

У деяких авторів російськомовних публікацій викликають гомеричний сміх власне українські наукові терміни, як-от: впорскник (шприц), гузнівник (проктолог), давець (донор), жовтопропасниця (вірусний гепатит), запійна маячня (біла гарячка), лікознавець (фармаколог), низькоросток (карлик), різальник (хірург), сагайдак (футляр), солодиця (цукровий діабет), схрещенець (гібрид), череняк (зуб мудрості) тощо. На думку критиків, такі терміни є абсолютно зайвими або навіть шкідливими, адже до них давно існують спільні російсько-українські або іншомовні відповідники.

Детальніше...
 
Відкритий лист Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України – Вільного простору до народу України PDF Друк E-mail
Четвер, 22 грудня 2011 10:05

Більше року тому завершився Податковий майдан – вираження колективної волі майже восьми мільйонів представників малого бізнесу України та їх працівників, що зуміли на свій захист скерувати на центральну площу Києва та під Верховну Раду більше 80 тисяч людей. І цього було досить, щоб відстояти своє право на вільне життя у вільній країні. Але так не сталося?! Інспірований адміністрацією президента та проведений з допомогою спецслужб салют «переможців» лише констатував безславну поразку. Саме так, тому що фактичні перевірки, а насправді нищення інакомислячих та неподатливих у бізнесі, стали нашою повсякденністю, тому що «відбиті» статті щодо порушення недоторканності приватного житла підприємця та хоч якогось судового захисту (а не судів «трійок») сьогодні повертаються у законі про внутрішню торгівлю, тому що так звані «персоніфіковані бази даних працівників» з порушенням права особи на захист особистої інформації стають реальністю з початком наступного року. Тому що підприємці надалі платять гроші в неконституційний пенсійний фонд, а Україна залишається єдиною державою в Європі, де половина чоловіків не доживає до пенсійного віку.

Детальніше...
 
Звернення Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років PDF Друк E-mail
Четвер, 22 грудня 2011 09:40

26 листопада цього року Україна та світ вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932—1933 років. Скорботні заходи проведено в усіх областях України, в деяких із них до заходів, ініційованих Громадським комітетом, долучилися представники місцевої влади. Сподіваємося, що незабаром громадські заходи в Києві також відбуватимуться з участю найвищого керівництва країни. Але вже сьогодні можна ствердити: українці всього світу незалежно від політичних чи ідеологічних вподобань, релігійної приналежності та місця проживання об’єдналися, аби віддати належну шану пам’яті мільйонам жертв Голодомору-геноциду. Таким чином ми підтвердили важливість національної пам’яті, яка не може залежати від мінливої політичної кон’юнктури.

Детальніше...
 
Самоорганізація населення: Який напрямок об’єднання обиратимуть власники квартир заради утримання будинку - ОСН, ОСББ чи ЖБК? PDF Друк E-mail
Середа, 21 грудня 2011 14:25

Не можу погодитись з тим, що  для вирішення проблем покращення житлових умов необхідно рекламувати лишень одну форму об’єднання власників квартир, тобто ОСББ , яка для власників житла в старому житловому фонді є непід’ємною.
В місті Івано-Франківську шість років назад добре зарекомендувало себе таке об’єднання мешканців будинку, як орган самоорганізації населення (ОСН), а простіше будинковий комітет.

Детальніше...
 
Любомир Гузар вважає, що в Україні немає справжніх олігархів PDF Друк E-mail
Вівторок, 20 грудня 2011 23:44

Колишній глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир ГУЗАР вважає, що в Україні немає олігархів, адже «олігархія – це тип урядування, де багаті люди керують державою, але керують у справедливий спосіб».

Таку думку він висловив під час презентації своєї нової аудіокниги «Суспільство і бізнес».

Детальніше...
 
Раби і рабовласники. Сага про пам’ятник PDF Друк E-mail
Вівторок, 20 грудня 2011 23:25

А в Луганську не вщухають пристрасті навколо ініціативи спорудження монументу в сквері Пам`яті. До словесних образ. До бійок. До звинувачень у скоєнні кримінальних злочинів і відсутності патріотизму.
Власне, йдеться про дві альтернативи: поставити пам`ятника російській імператриці Катерині ІІ або ж скульптуру ангела-охоронця Луганська.
Не маючи нічого проти того, аби прикрашати місто високохудожніми творами, висловимо, тим не менш, власну думку, яка полягає в тому, що останнім часом ця тема набула виключно політичного характеру.

Детальніше...
 
Митці та артисти - проти какафонії владних гастролерів PDF Друк E-mail
Вівторок, 20 грудня 2011 22:48

20 грудня 2011 року біля приміщення Верховної Ради України відбулася мистецька акція протесту проти прийняття Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні".
Законопроект був прийнятий в першому читанні ще 18 жовтня. Це одразу ж викликало в інтернеті ажіотаж серед митців і артистів, які вважають, що його прийняття суттєво скоротить їх права, змусить платити додаткові абсурдні податки, сприятиме поширенню корупції і введе негласну цензуру мистецьких, театральних і концертних заходів.

Детальніше...
 
Влада, що оголошує війну власній нації, - приречена на загибель PDF Друк E-mail
Вівторок, 20 грудня 2011 17:22

Минули часи, коли вважалося, що будь-яка влада йде від Бога, коли деспотичні антинародні тирани могли спокійно ховатися за ширмою своєї «святості» і продовжували грабувати та винищувати народ, який наївно вірив у цю «святість». Минули часи рабства, кріпацтва й феодалізму, коли людина була товаром, суспільство – керованим стадом, а народ – населенням території.

Прийшли часи, коли в більшості випадків народ визнається єдиним джерелом влади в державі і, відповідно, декларується принцип «влада для народу, а не влада над народом». І саме за таких умов відповідає дійсності старовинна мудрість «кожен народ має того правителя, на якого заслуговує», оскільки очевидно, що мудрий народ не допустить поганого правителя, а немудрий народ просто не заслуговує на мудрого правителя.

Детальніше...
 
Ще один контролюючий, перевіряючий і караючий орган. Хай живе спрощення ведення бізнесу в Україні! PDF Друк E-mail
Понеділок, 19 грудня 2011 09:24

Захист персональних даних - чого побоюватися і чим відгукнеться? Закон України «Про захист персональних даних» - чули багато хто. Але чи багато хто розуміють, що за цим стоїть?

Теза перша.

Реєструвати доведеться ВСІМ суб'єктам господарювання БЕЗ ВИКЛЮЧЕНЬ, тому що у кожного з підприємств є як мінімум база даних клієнтів або контрагентів.

Детальніше...
 
Для російських політиків архіви КҐБ мають методичну, а не історичну цінність PDF Друк E-mail
Неділя, 18 грудня 2011 13:57

Викликає занепокоєння те, що практика радянського врядування виявилася такою цікавою для нинішніх політиків, пише історик Володимир В’ятрович у статті «"Відкриті" архіви» у «Дзеркалі тижня. Україна». Зокрема, для російської влади, яка ініціювала підписання «архівної угоди» в рамках СНД.

Центр досліджень визвольного руху отримав текст угоди в рамках СНД, який зобов’язує країни-учасники спільно визначатися з тим, які документи радянського періоду можуть бути відкритими для науковців і громадськості.

Детальніше...
 
Венеціанська комісія: у проекті Ківалова-Колесніченка не гарантовано захист української мови PDF Друк E-mail
Неділя, 18 грудня 2011 13:01

Венеціанська комісія вважає, що у законопроекті про засади державної мовної політики недостатньо гарантій використання та захисту української мови.
Як повідомила УНІАН голова Відділу демократичних інституцій та фундаментальних прав Венеціанської комісії Артеміда-Татьяна Кіска, про це йдеться у висновках Венеціанської комісії щодо проекту закону “Про засади державної мовної політики” народних депутатів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, схвалених сьогодні на засіданні Комісії у Венеції.

Детальніше...
 
Зупинити енергетичний наступ Москви PDF Друк E-mail
Субота, 17 грудня 2011 03:03

Чи буде зірвано підписання нової газової угоди між Україною і Росією на тлі олігархічних "розборок" Ахметова і Фірташа?

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє, що Україна готова платити 416 доларів за 1000 кубометрів россійчского газу, але Газотранспортну систему (ГТС) в управління "Газпрому" не віддасть навіть в рамках тристороннього консорціуму з європейцями, які від переговорів на цю тему взагалі усунулися . Адже ще зовсім недавно той же Азаров підспівував хору експертів та чиновників "Нафтогазу України", які заявляли, що газ по 400 - загибель для української економіки.

Детальніше...
 
Малорос Табачнік вилучив у старшокласників книги про Голодомор PDF Друк E-mail
Субота, 17 грудня 2011 01:02

До великого переліку своїх антиукраїнських діянь міністр освіти, сім'ї, молоді та спорту, перший офіційний «малорос» в сучасній історії України Дмітрій Табачнік додав крадіжку тем про Голодомор із Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української літератури. У переліку обов'язкових для вивчення творів більше немає ні «Марії» Уласа Самчука, ні «Жовтого князя» Василя Барки, на яких виросло вже не одне покоління української молоді.

У шкільній програмі для старшокласників обидва цих твори про геноцид українського народу 1932-33 рр.. відтепер рекомендовані для самостійного вивчення.

І тільки учні  спеціалізованих україномовних класів з філологічним профілем навчання будуть обов'язково вивчати роман Самчука.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>