Український національний збір
Година справжньої свободи PDF Друк E-mail
П'ятниця, 28 жовтня 2011 10:33

Фотопортрет Д. СтефенсаСьогоднішні вітчизняні політики полюбляють здійснювати подорожі до найрізноманітніших країн світу, які протягом останніх 50-100 років зуміли пройти шлях від забутих Богом колоніальних провінцій із жахливим рівнем життя, неймовірною корупцією та всеохоплюючою бюрократією до динамічних держав із високим ВВП, майже нульовим показником корупції, блискучими перспективами. Після кожного такого візиту в ЗМІ Україну починають порівнювати то з Тайванем, то з Південною Кореєю, то з Сінгапуром. Деякий час вожді нашого сьогодення любили також згадувати про успішного «кельтського дракона», приміряючи до сучасної української держави досвід країни святого Патрика. Такими своїми порівняннями вони, очевидно самі не підозрюючи, нагадали світові уже призабуту практику першої третини ХХ століття, коли у європейській пресі українців нерідко називали «ірландцями сходу».

Такі різні і такі подібні проблеми

Порівняння українців та ірландців витікало з двох основних критеріїв. З одного боку, на початок ХХ століття ірландці й українці на заході та на сході Європи дуже символічно обрамлювали невирішеність «національного» питання на старому континенті. З іншого – коли у 1920-30-х рр. ірландці вже будували свою власну республіку –  українські націоналісти взяли на озброєння їхній свіжий досвід революційної боротьби, припускаючи, що наслідування форм дозволить отримати аналогічний позитивний результат.

Детальніше...
 
Міжнародні організації та Громадський рух "Стоп цензурі!" - проти законопроекту щодо захисту суспільної моралі PDF Друк E-mail
П'ятниця, 28 жовтня 2011 01:04

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) закликають український парламент не приймати законопроект про суспільну мораль. Про це вони повідомили у своїй спільній заяві, опублікованій на офіційному сайті МФЖ.

Детальніше...
 
Чечня: Кривава «нормалізація». Реальність, схована за глянцевою обкладинкою PDF Друк E-mail
П'ятниця, 28 жовтня 2011 00:49

Видання Le Temps пише про деякі реалії життя в окупованому росіянами вілаяті Нохчийчоь (Ічкерія) .

Путін зробив з Кадирова «архітектора нормалізації за гроші». «Грізний, знищений бомбардуваннями російської авіації, тепер перетворений на справжню листівку, де все виблискує: розкішні позашляховики, дорогі, акуратно підстрижені газони, салони краси, переповнені пприхильниками ботокса, суші-бари уздовж проспекту Путіна», пише видання.

Детальніше...
 
Загадковий «Проти всіх» PDF Друк E-mail
П'ятниця, 28 жовтня 2011 00:31

Згідно з результатами досліджень, проведених Соціологічною групою «Рейтинг» протягом останніх трьох років, кількість опитаних, які мають намір не підтримувати жодну з партій (голосувати «проти всіх») на виборах до Верховної Ради динамічно зростає.

Детальніше...
 
Індило. Чому так важко довести справу до кінця? PDF Друк E-mail
Середа, 26 жовтня 2011 23:57

Чергове засідання у справі Ігоря Індила відбудеться у п’ятницю, 28 жовтня 2011 р., о 10:00 у Деснянському райсуді м. Києва за адресою: просп. Маяковського, 5в. Лікарі, які відмовилися госпіталізувати Ігоря, прийдуть розповідати – чому.

Як керівник міліції виправдовував смерть Індила

Деснянський районний суд. Суддя Олексій Панасюк продовжує уважно та терпляче заслуховувати кожного свідка у справі про смерть Ігоря Індила у міліції. Свідок сьогодні навіть на прокурора Наталію Сьому покрикує.  Петро Мірошниченко прийшов роз`яснювати, чому у його відділку загинув студент.

Детальніше...
 
Путін розширює «зону смерті» Росії PDF Друк E-mail
Середа, 26 жовтня 2011 23:36

Перше президентство В.Путіна характеризувалося його жорстким ставленням до чеченців, які воювали за незалежність своєї держави Ічкерія. Як досвідчений і холоднокровний чекіст, Путін проголосив своє повторне сходження на президентський трон у Кремлі. І варто світові тепер готуватися до нового витку силових та «кривавих» розв’язок вузлових політичних проблем як у самій Росії, так і в її близькому сусідстві.

Детальніше...
 
Як референдум від Табачника вивели на чисту воду PDF Друк E-mail
Середа, 26 жовтня 2011 22:35

«Чи згодні Ви з приєднанням Австрії до Німеччини, що сталося 13 березня 1938 року? Чи голосуєте Ви за список нашого фюрера Адольфа Гітлера? Так – ні».

Листівки з такими запитаннями було роздані німцям навесні 1938 року. Подібну технологію міністр освіти Дмитро Табачник застосував в понеділок. «Чи хочете Ви, щоб ціна на контрактне навчання не змінювалася протягом всього терміну навчання?...Чи хочете Ви стипендію не нижче прожиткового мінімуму?... Чи підтримуєте Ви якнайшвидше голосування законопроекту «Про вищу освіту»?».

Детальніше...
 
Референдум Табачника — суцільна маніпуляція думкою студентів! PDF Друк E-mail
Вівторок, 25 жовтня 2011 22:10

Міністр Дмитро Табачник брехнею та маніпуляцією намагається просунути свій законопроект «Про вищу освіту». Взимку і навесні, після студентських протестів, законопроект двічі відмовлялися реєструвати у Верховній Раді. Спікер парламенту Володимир Литвин доручив міністру освіти Дмитру Табачнику заручитися підтримкою освітян.

Детальніше...
 
"Ми" і "вони": "Вони" – це ті, які вдають з себе "своїх" і тому ще гірші за чужих PDF Друк E-mail
Вівторок, 25 жовтня 2011 21:27

Ліричний відступ

Перша книжка, яку я отримала у шкільній бібліотеці після "Букваря", називалася "Тобі, рідний краю, і честь, і любов". Це була патріотична лірика маловідомих галицьких поетів початку 20-го століття. Більшість віршів я досі знаю напам’ять.

З часом патріотичної лірики побільшало. Додалася також проза, історія, телебачення, родинна пам’ять. Україна, яку Володимир Сосюра велів любити як сонце, була в моєму дитячому уявленні чимось на кшталт запротореного до в’язниці бога. І цей бог зможе вийти на волю лише за умови, що ми, всі-всі, будемо дуже-дуже у нього вірити. Я вірила.

Детальніше...
 
Про ефективну опозицію PDF Друк E-mail
Вівторок, 25 жовтня 2011 21:15

Розвивається тоталітаризм і немає сили усередині країни, яка б могла його стримати – цей діагноз уже настільки набив оскому, що не буду займатися розгортанням цієї теми просто з принципу. Відверто кажучи, після такого хочеться одного – якось абстрагуватися від усієї цієї об’єктивної реальності і забути про все-все-все. Тоді дякуєш Богові за те, що ти – історик і лізеш у нетрі професії шукати успішний приклад протистояння любителям переробляти світ під себе. Оскільки актуальна українська опозиція не надихає з тих нетрів вилазити.

Детальніше...
 
Бій під Сосулівкою: перемога переможених PDF Друк E-mail
Вівторок, 25 жовтня 2011 21:04

Краще вмерти стоячи, ніж жити навколішки. Вояки сотні УПА «Крука», які 13 травня 1945 року зійшлися в бою з солдатами 281-ї дивізії Внутрішніх військ НКВС, стали втіленням цього принципу в найпрямішому сенсі слова. Маючи вибір між смертю і полоном, вони обрали перше.

Сцена і учасники

Пізньою весною 1945 року Західну Україну заполонили радянські війська. Цього разу це були не фронтові частини Червоної армії, які через Україну прямували на Берлін, а дивізії внутрішніх військ НКВС. Їх відправили сюди з чітким завданням – знищити опір Української повстанської армії. Знищити безжально і жорстоко, попри втрати.

Детальніше...
 
Студенти проведуть флешмоби проти псевдореферендуму Табачника PDF Друк E-mail
Понеділок, 24 жовтня 2011 00:04

В понеділок, 24 жовтня, під вищими навчальними закладами, де проводитиметься так званий «референдум», студенти проведуть флешмоби «Бойкотуй брехню».
У дійстві візьме участь шулер, шахрай та відомий на всю Україну цап-міністр, який продемонструє свої брехливі способи маніпуляції над думкою студентства щодо своїх псевдореформ.
Активісти будуть поширювати шпаргалки для учасників студентського референдуму.
Акції відбудуться під стінами головного корпусу Київського національного економічного університету (пр. Перемоги 54/1) об 11:20 та під стінами Київського університету імені Бориса Грінченка о 13:10.

 
Прес-анонс: Псевдореферендум від Табачника: чергова фальсифікація збанкрутілого «реформатора» PDF Друк E-mail
Вівторок, 18 жовтня 2011 17:32

В середу, 19 жовтня, о 13.00 на Майдані Незалежності відбудеться студентський круглий стіл «Псевдореферендум від Табачника: чергова фальсифікація збанкрутілого «реформатора».

Під час заходу буде викрито маніпулятивну технологію проведення пригодованими Табачником студентськими «лідерами» так званого «референдуму». Завідомо підлаштовані його результати є черговою спробою кинути рятівне коло Дмитру Табачнику, щоб дати йому шанс затвердити руйнування української освіти.
    

Детальніше...
 
Роковини по смерті Бандери відзначили на його батьківщині. Без політики PDF Друк E-mail
Субота, 15 жовтня 2011 22:01

Сьогодні, 15 жовтня українська спільнота вшанувала пам’ять Провідника ОУН Степана Бандери з приводу 52-х роковин його трагічної загибелі від рук московського найманого вбивці.
На заклик і застереження організаторів, на заходах  використовувалась виключно державна (синьо-жовта) та організаційна (червоно-чорна) символіка. Прихильників політичного піару та тривалих виступів "попросили" не турбувати.

Детальніше...
 
Ти під прицілом міліції! PDF Друк E-mail
Субота, 15 жовтня 2011 21:46

ЙОГО ВБИЛИ У МІЛІЦІЇ!!!  НІ - поліцейській державі!!!
В ніч з 17 на 18 травня 2010 року, коли б йому мало виповнитися 20 років, в Шевченківському райвідділі міліції загинув студент Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка Ігор Індило.
http://vkontakte.ru/video-18193676_156891203

Незважаючи на докази, в міліції продовжують стверджувати, що Ігор загинув від ушкодження черепу, через падіння з лавки в стані алкогольного сп'яніння:
http://www.svidomo.org/defend_ar...ticle/5467

ПРИХОДЬ
20 жовтня о 13.00 під будівлю МВС і вимагай покарання винних, адже наступною жертвою міліцейського системного безчинства і покривання може стати будь-хто.

Телефони:
096 959 01 43, 093 394 41 96

Акція відбудеться без будь-якої політичної або організаційної символіки!

 
Я пішов боротись, бо не хотів бути рабом – упівець Мирослав Симчич PDF Друк E-mail
П'ятниця, 14 жовтня 2011 14:42

Сьогодні у Львові, на Покрови, відзначають 69-річницю створення ОУН-УПА. Громадськість вшанує загиблих, візьме участь у марші, відбудеться показ документальних фільмів. До могил упівців принесуть вінки із хвої та калини, так як колись було прийнято вклонятися загиблим воїнам. На Івано-Франківщині, у Коломиї, мешкає 88-річний сотенний УПА Мирослав Симчич, який добре пам’ятає минулі роки. За героїзм і відданість чоловікові встановили прижиттєвий пам’ятник.
Це дуже скромний чоловік, із почуттям гумору та світлим розумом. Він не уявляє іншим своє життя і ні за чим не жалкує.

«Абсолютно ні за чим не шкодую. Хіба лиш за тим, що зробив замало для України. Я пішов боротись, бо скільки можна було бути рабами. Наша боротьба ніколи не припинялась. Я тільки продовжив те, що наші попередники почали», – зазначає Мирослав Симчич.

Детальніше...
 
КС заборонив міліції затримувати за непокору більше, ніж на три доби PDF Друк E-mail
Четвер, 13 жовтня 2011 18:19

Працівники міліції не мають права затримувати і тримати у спеціально відведених приміщеннях осіб, які виявили непокору законній вимозі працівника міліції, до розгляду справи судом.

Детальніше...
 
«І повіяв огонь новий з Холодного Яру…» PDF Друк E-mail
Вівторок, 11 жовтня 2011 11:10

У коротких перервах між не дуже радісними закордонними гастролями Янукович не забуває перетрушувати слуг народу. А вже в лавах місцевих чиновників, що представляють Партію регіонів, трапляються такі діячі, що, як кажуть, мамо, не горюй!

5 жовтня Янукович звільнив 5 голів райдержадміністрацій — по два в Рівненській та Черкаській областях і одного — в Одеській. Офіційні мотиви цих рішень невідомі, оскільки у президентських кадрових розпорядженнях немає жодногоі слова про це. Звільнив і все тут! Нехай, кому цікаво, самі здогадуються.

Детальніше...
 
Іван Піддубний показав усьому світу, що найсильніші люди живуть в Україні PDF Друк E-mail
Вівторок, 11 жовтня 2011 10:52

Ось і відзначила Україна 140 років з дня народження видатного спортсмена, шестиразового чемпіона світу з «французької боротьби» (греко-римська) Івана Піддубного, уродженця села Красенівка, що на Черкащині. Всі урочистості 8 жовтня обмежилися заходами в «Мамаєвій Слободі», організованими фондом Миколи Томенка «Рідна країна», КМДА та Центром народознавства «Козак Мамай». З боку уряду, як кажуть в народі, «ні пари з вуст». А шкода. В українській спортивній історії ця людина посідає чільне місце. Адже досі, якщо мені не зраджує пам`ять, шість разів поспіль ніхто з українців не ставав чемпіоном світу в жодному з видів боротьби. Івану Максимовичу це вдалося.

За логікою, з ідеєю згадати Піддубного на загальнонаціональному рівні мало б виступити Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України на чолі з міністром Дмитром Табачником. Однак, тут виявляється є певні перепони – пан міністр вважає його росіянином, а не українцем. Такі висновки, я зробив, переглядаючи книгу «Все о России», де він є одним із авторів. Згадуючи Піддубного, автори констатують наступне: «Именно Иван Поддубный показал всему миру, что самые сильные люди живут в России… В самом имени непобедимого борца слышна была Россия». Маю зауважити пану Табачнику, що він разом зі своїми колегами помиляється – Іван Піддубний показав усьому світу, що найсильніші люди живуть в Україні. До речі, це саме чотири рази, уже в XXI-му столітті, підтверджувала команда стронгменів на чолі з Василем Вірастюком, виборюючи звання «Найсильнішої нації в світі». Не пригадую, щоб ці змагання вигравали росіяни, але вірю, що в них ще все попереду.

Детальніше...
 
У «Тюрмі на Лонцького» — кінофестиваль до свята Покрови і УПА PDF Друк E-mail
Понеділок, 10 жовтня 2011 17:41

10—13 жовтня. «Під покровом Святої Покрови». Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» вул. С. Бандери, 1.
Сьогодні, 10 жовтня о 19.00 у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» стартує тижневий кінофестиваль історичних документальних фільмів, приурочений до відзначення дня Святої Покрови — опікунки українського війська і 69-й річниці створення Української повстанської армії.

Детальніше...
 
«Катували-катуємо-будемо катувати» (с) Міліція України PDF Друк E-mail
Понеділок, 10 жовтня 2011 17:30

7 жовтня у Києві відкрилася фотовиставка Дмитра Купріяна “Катовані”. Експозиція присвячена тим, хто був катований або побитий співробітниками української міліції.

Всього за 5 місяців фотограф відзняв 21 героя. Це мешканці Житомира, Запоріжжя, Донецька, Вінниці, Хмельницького, які постраждали через неправомірні дії співробітників міліції. «При всіх Президентах, при всіх міністрах МВС ситуація була однаковою - нічого не змінилося» - зазначає Дмитро Купріян.

Наскільки складно знайти цих людей? Адже після таких страшних подій ніхто не захоче афішувати свої «пригоди». За словами фотографа, перших двох героїв йому порадив адвокат, якому вже доводилося захищати в суді інтереси катованих. Дехто відразу відмовлявся від участі у проекті.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>