Український національний збір
Який виборчий закон нам потрібен? PDF Друк E-mail
П'ятниця, 07 жовтня 2011 09:06

Ще більше року залишається до чергових парламентських виборів, а просто-таки шквал пустопорожніх балачок в ЗМІ щодо нового закону про вибори народних депутатів вже набив оскомину. А може це така новітня технологія влади аби відвернути від цієї проблеми увагу широкої громадськості. Адже нав’язана суспільству дискусія по-суті нічого не змінить.

Детальніше...
 
Гниле гасло Володимира Путіна PDF Друк E-mail
Середа, 05 жовтня 2011 00:43

У російській газеті «Известия» опублікована стаття, під якою стоїть скромна підпис - «Володимир Путін». Відродження метрополії, зміст якої «імперія могутності», «держава, завдяки могутності», «держава, яка збільшує могутність» - саме ці соціальні цінності та смисли розжував майбутній президент Росії з 2012 до 2024 р. своїм відданим виборцям як політичну стратегію Російської Федерації на найближчі два десятиліття.

Отже, карти кинуті на стіл, всі козирі відомі.

Основні приховані константи доленосного путінського тексту і його планів на майбутнє полягають у тому, що:

- Росія ставить «перед собою амбітне завдання: вийти на наступний, більш високий рівень інтеграції - до Євразійського союзу».

Детальніше...
 
Намагаючись поглинути Україну, можна й зуби зламати PDF Друк E-mail
Середа, 05 жовтня 2011 00:33

Путін оголосив себе збирачем земель євразійських. Не надірветься?
«Деякі наші сусіди пояснюють небажання брати участь у просунутих інтеграційних проектах на пострадянському просторі тим, що це нібито суперечить їх європейському вибору»…
Стаття в «Известиях» за підписом Путіна під назвою «Новий інтеграційний проект для Євразії – майбутнє, яке народжується сьогодні» самим автором приурочена до дати 1 січня 2012 року. У цей день вступить в дію проект Єдиного економічного простору. Але насправді масштабні геополітичні конструкції, так привабливо і детально накреслені тут Путіним, явно продиктовані іншою датою. Днем виборів президента Російської Федерації навесні наступного року.

Детальніше...
 
І все ж таки Україна є PDF Друк E-mail
Понеділок, 03 жовтня 2011 23:51

Хотів я цього чи не хотів, але фраза «і все ж таки Україна є» нагадує вислів, який історія приписує італійському астроному Галілео Галілею, який вигукнув про планету Земля, що «вона все-таки крутиться» навколо сонця. Ватикану ця ідея дуже не подобалася в 17-му сторіччі. Існування України як самостійної держави постійно піддається сумнівам у столітті 21-му.

Дуже поширена думка, що Україна повинна бути сильною, оскільки лише тоді її поважатимуть інші, і з нею будуть, мовляв, рахуватися. Це виглядає найбільш заяложеним і поверховим поясненням. Україна вже давно, регулярно і в принципі штучно озирається на «чужого дядю». Сила цієї країни потрібна насамперед самим українцям.

Детальніше...
 
Українці, готуйтеся: за ваше здоров'я візьмуться маги PDF Друк E-mail
Неділя, 02 жовтня 2011 23:14

В Міністерстві охорони здоров'я підготували документ-головоломку - Концепція проекту Загальнодержавної програми "Здорова нація на 2012-2016 рр.". Ознайомившись із 5-сторінковою працею, приходиш до висновку, що авторам хочеться вірити у дива.

Детальніше...
 
Українська єдність PDF Друк E-mail
Неділя, 02 жовтня 2011 11:24
 
alt«Віками її розпинають, штрикають у груди, перевіряють, чи ще жива, чи здригнеться? Віддеріть це від тіла нації і відкиньте чимдалі, отоді й буде єдність»

Ліна Костенко


Що таке Національна єдність? Чи можуть це знати люди, які ніколи її не мали? На жаль, цю омріяну єдність всієї української нації можна лише уявити, зобразити в своїй уяві. Шкода, що тільки так.

Щоб нація була об’єднана, потрібно щось, щоб її згуртувало, визначило цілі, першочергову мету. Мабуть, для українського народу потрібен надзвичайно великий поштовх, удар у найболючіше місце, щоб українці встали і почали боротися задля своєї Батьківщини, задля своїх нащадків, задля самих себе.
Детальніше...
 
Україна потребує якнайшвидших реформ на користь середнього класу PDF Друк E-mail
Субота, 01 жовтня 2011 22:57

Режим «януковичів» ніколи не думав проводити справжні реформи. Те, що він сьогодні робить з Україною під виглядом радикальних реформ,  ніщо інше, як імітація бурхливої діяльності. Коли по суті ніхто нічого не збирається змінювати, але при цьому усе робиться для того, щоб найвищі ешелони влади мали можливість ще сильніше і безкарніше розграбовувати Україну. У цьому їм всіляко сприяють олігархоохоронні органи, котрі в Україні незрозуміло чому називаються правоохоронними.
 
За сучасних українських умов олігархічний «бізнес» ніколи не перейде на дійсно капіталістичні рейки, подібно до Сполучених Штатів чи Великої Британії. Власне, сучасний капіталізм у тому вигляді, яким він є на сьогодні на Заході, формувався примусово, під впливом масових протестів народу. В Україні такі протести блокуються не лише владою, а й відсутністю реальних профспілок і справжньої солідарності пограбованого олігархатом суспільства.

Детальніше...
 
Чому владі свербить здати «нікому не потрібну українську трубу»? PDF Друк E-mail
П'ятниця, 30 вересня 2011 23:17

Поки делегація «Нафтогазу» поїхала до Москви готувати здачу української газотранспортної системи в консорціум, уряд Туреччини заявив, що самостійно перегляне угоду на постачання газу з Росією, якщо та не знизить ціну на газ.
Що примітно, ніхто не почув про здачу Туреччиною контролю над своїми газопроводами й нафтопроводами, чи, тим більше, про розміщення російської військової бази в Аланьї чи Кемері.

Детальніше...
 
Галицькі педагоги: зв’язок поколінь PDF Друк E-mail
П'ятниця, 30 вересня 2011 22:01

Педагоги та науковці Галичини завжди брали активну участь у творенні української свідомості серед молоді. Саме тому більшість режимів, які панували тут намагалися обмежити розвиток української науки та українського шкільництва, а російські комуністи настільки боялися представників цієї соціальної страти, що взялися до їх фізичного винищення відразу після вторгнення на Західну Україну. Тут комуністи уподібнилися німецьким нацистам, а може і перевершили їх у своїй жорстокості та ненависті до галицької академічної інтелігенції.

Детальніше...
 
Закон про вибори не отримає необхідної легітимності PDF Друк E-mail
Середа, 28 вересня 2011 10:13

Ключове питання виборчої реформи - система, за якою мають відбуватися вибори в Україні, - не був поставлений на обговорення в рамках робочої групи.
Про це повідомила глава Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

Детальніше...
 
"Ще в 1930-му проти влади повстав 1 млн українців" PDF Друк E-mail
Середа, 28 вересня 2011 09:49

Рукописна газета Миколаївщини із закликом пустити кров п'яних комуністів"85% Червоної Армії - солдати, мобілізовані з внутрішніх губерній Росії. Коли їх питали, навіщо вони прийшли в Україну, то відповіддю було: "Раніше жили разом, а тепер поділилися на українців і комуністів, а українці їсти не дають".

"Історична Правда" побувала на черговій лекції в рамках проекту "Вечірній Лікнеп". Цього разу у клубі "Петрович" на Подолі виступала Людмила Гриневич - дослідниця військово-історичної антропології, національної політики та міжетнічних взаємин в Україні у першій третині XX ст.

Пропонуємо до уваги читачів конспект її лекції "Нелояльність українців у 1917-1941 роках".

Якщо спитати в пересічних людей, який у вас асоціації з 20-30 роками, то від багатьох, в тому числі і студентів, можна почути про веселі радянські комедії з Любов'ю Орловою. Епоха, сповнена ентузіазму, віри у світле майбутнє досі часто живе в молодих головах, як вона жила в головах нашого покоління.

Детальніше...
 
Терпець українського люду уривається PDF Друк E-mail
Вівторок, 27 вересня 2011 10:32

Локальна “революція” у Васильківському районі – 28 вересня
Закінчився терпець мешканців с. Велика Солтанівка Васильківського району на Київщині. Дерибан земель та нищення місцевих лісів і ставка на користь незаконних забудов мають бути зупинені. Серед забудовників селяни називають імена теперішніх та колишніх керівників держави, області, тощо.
У середу 28 вересня о 14-00 в селі, біля ставу, почнеться безстрокова акція протесту. Збираютсья вийти цілою громадою.
Селяни будуть раді бачити поруч представників ЗМІ і сподіваються, що у влади вистачить глузду поважати думку громади й не провокувати заворушень через інтереси окремих осіб.
Для довідок: 066-037-33-54

 
Історія по–холодному. Там, де святили ножі гайдамаки й вирувала Холодноярська республіка, хати досі вкриті соломою і живуть екопоселенці PDF Друк E-mail
Вівторок, 27 вересня 2011 10:21

Сюди варто приїхати хоча б для того, щоб зрозуміти: Холодний Яр — це не лише горілка, а Чучупака не має нічого спільного з Чупакаброю. У Холодному Яру по–справжньому проймаєшся історією. І споглядаючи могутні лісові масиви, не можеш позбутися відчуття, що ось–ось із хащів вигулькне на коні бравий гайдамака чи партизан.

Холодна оаза посеред лісостепу

Детальніше...
 
Яблука чи помаранчі, або Чому самим лише законом про вищу освіту не вирішити проблеми реформування наукової сфери? PDF Друк E-mail
Вівторок, 27 вересня 2011 09:19

Питання реформування вищої школи набуло в Україні статусу хронічного і невиліковного захворювання. Що ж заважає розібратися зі станом справ з одного боку та виконати зобов’язання перед Європейським Союзом — з іншого? Чому немає консенсусу між освітянами і дослідниками, між реальними працівниками сектору та урядовими установами?

Ні для кого не секрет, що за роки існування СРСР уся освітня і дослідна галузь належала до державного сектору і фінансувалася виключно з бюджетних коштів. Навіть при тому, що прикладні дослідження виконувалися на замовлення виробничих підприємств та галузевих міністерств, фінанси мали уніфіковану природу — державний бюджет. Тому порівнювати успіхи чи програші попередньої системи з тим, що існувало в решті економічних систем світу, дуже проблематично й на загал некоректно. Це як сперечатися, що краще — яблука чи помаранчі. Єдиний підхід для порівняння може базуватися на універсальних об’єктивних критеріях ефективності освіти та досліджень стосовно витрат ресурсів, серед яких і час, і люди, і інфраструктура.

Детальніше...
 
Стартує громадська акція з вшанування пам’яти жертв Голодомору PDF Друк E-mail
Неділя, 25 вересня 2011 21:35

Україна готується до 78 роковин Голодомору цьогоріч і 80 роковин у 2013 році. Знакові постаті в громадському, мистецькому та духовному житті, історики та представники академічних установ зібралися, щоб ініціювати заходи  із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду.

Продовжено роботу створеного торік Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.

В рамках загальнонаціональної акції “Запали свічку пам’яті” мільйони українців запалять свічки у своїх вікнах. 26 листопада в Києві біля Національного меморіалу пам’яті жертв Голодоморів, усіх обласних центрах та 32 країнах світу пройдуть пам’ятні заходи.

Детальніше...
 
Висновок щодо законопроекту Ківалова-Колесніченка “Про засади державної мовної політики” (№ 9073 від 26.08.2011) PDF Друк E-mail
Субота, 24 вересня 2011 11:56

1. Законопроект “Про засади державної мовної політики” майже повністю дублює поданий рік тому законопроект № 1015-3 “Про мови в Україні” Єфремова-Симоненка-Гриневецького, що був негативно оцінений не лише профільними комітетами Верховної Ради України, парламентською опозицією, українськими науковими інституціями і громадськими організаціями, а й Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин та експертами Венеціанської Комісії.

Детальніше...
 
Як створити образ ворога? PDF Друк E-mail
Субота, 24 вересня 2011 11:47

Підручники історії Росії формують україноненависництво у свідомості учнівської та студентської молоді Російської Федерації.
Першого вересня мільйони учнів та студентів Російської Федерації прийшли у навчальні заклади і розгорнули свої підручники, зокрема з історії Росії. У них вони знайдуть відомості не тільки про минуле народів, що проживають в межах РФ, але й про історію своїх сусідів, які нині живуть в незалежних державах. Ці відомості залишаться в пам’яті читачів назавжди, бо підручник — це один із небагатьох засобів масової інформації, який «працює» на десятиліття. Як стверджують науковці: «...образ інших народів або власний образ, який живе в нашій душі, залежить від того, як в дитинстві нас навчали історії. Це закарбовується на все життя».

Детальніше...
 
Стус обурений, що Захід тисне на Януковича через Тимошенко PDF Друк E-mail
П'ятниця, 23 вересня 2011 22:06

Син поета Василя Стуса, відомий український літературознавець Дмитро Стус написав відкритий лист європейським політикам про суд над Тимошенко. Про це повідомляє "Сегодня".
Стус обурений тим, що Україна роблять "цапом-відбувайлом", а європейці тиснуть на президента Януковича, забуваючи про толерантність і демократію.

"Мені здається, що останнім часом світ дедалі швидше перетворюється в добре зрежисований театр абсурду, в якому комусь виділена роль цапа-відбувайла. Мене, зокрема, турбує той факт, що сьогодні таким цапом стає моя держава і мій народ, а мене самого при цьому запевняють, що тиск на президента і уряд моєї країни здійснюють виключно з метою захисту від свавілля і тиранії влади", - пише Дмитро Стус.

Детальніше...
 
На мовному законопроекті експерти не лишили живого місця PDF Друк E-mail
П'ятниця, 23 вересня 2011 21:26

Законопроект "Про засади державної мовної політики" суперечить Конституції, вважають експерти.
Про це вони заявили під час прес-конференції, повідомляє УНІАН.
Група мовознавців підготувала експертний висновок з приводу законопроекта "Про засади державної мовної політики", ініційованого регіоналами Сергієм Ківаловим та Вадимом Колесніченко.

Детальніше...
 
Спи спокійно, наш дорогой мер, Генадій Адольфович! PDF Друк E-mail
П'ятниця, 23 вересня 2011 21:18

У  Харкові «перекрили кисень» трьом телекомпаніям -  «Форе», АТН, А/ТВК.
Журналісти звернулися за допомогою до харків»ян: прийдіть на пікет до міськради.  Результат – харків’ян не має!  Чому?  Адже, акція не під партійними прапорами.  Може важко постояти годинку з друзями, покурити, поспілкуватися?  Ні, не важко. Може тому, що час робочий?  Але ж з мільйонної аудиторії глядачів, де, хоча б тисяча чоловік? Боязно, що з роботи звільнять?  А де пенсіонери, безробітні?  Де надія України - студентство, купа їхніх організацій? Пиво дудлить: «аби бути модними і успішними»?  Де харківська інтелігенція?  Вміє тільки щоки надувати і повторювати слідом за провокаторами: «Ми - пєрвая сталіца!».  Тут, пардон, приходить на пам’ять характеристика інтелігенції, яку дав Ленін.

Детальніше...
 
Пост-демократія як виклик елітам PDF Друк E-mail
Четвер, 22 вересня 2011 21:51

Україна, як і більшість країн постіндустріального світу, перебуває у дискурсах пост-демократії.

Відтак, класичні демократичні лекала продуктивні для неї фрагментарно, обґрунтованими є для локальних трендів і діють за спеціальних умов та обставин.

В політичному вимірі це означає, що ми маємо насправді наступне: і ПР, і БЮТ, і ФЗ, і КПУ – усі однакові, тому що їх головна задача, за великим рахунком, – це "продати майонез" в рекламних перервах чергового політичного ток-шоу.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>