Український національний збір
Націоналізм — зло чи добро? PDF Друк E-mail
Неділя, 10 липня 2011 08:39

Продовження розмови

З’ясуйте значення слів — і ви звільните людство від половини суперечок.
Р. Декарт


У коментарях читачів до моєї статті «Націоналізм: чим він є — злом чи добром?» відображене переважно позитивне ставлення до націоналізму, хоча є й негативні висловлювання. Отже, ведеться дискусія, яка засвідчує, по-перше, що ця проблема потребує ширшого і глибшого аналізу, а по-друге, що далеко не всі читачі знають сучасне значення політологічних термінів (слів), які стосуються цієї проблеми. Тому я вирішив написати ще одну статтю, в якій на підставі довідкової літератури сучасної української (не радянської) політології, викладаючи матеріал, даватиму визначення термінів.

Детальніше...
 
Дух Папи Римського vs Патріарх РПЦ: Європа для українців актуальніша ніж “Русский мир” PDF Друк E-mail
Середа, 06 липня 2011 00:28

Дві події цього року, які сталися одна за одною з невеличким проміжком у часі між ними, показали, що європейські устремління українців значно сильніші, ніж прагнення належати до так званого “русского мира”, куди нас вперто намагаються заштовхати як Росія з її державними (те, що у своїй сукупності зветься одним словом – влада) й формально недержавними інституціями (церква, громадські організації тощо), так і частина нової української влади (рік тому я б слово “частина” випустив би з цього речення) та деякі її прихильники.

Йдеться про візит Кірілла – Патріарха “Русской Православной Церкви” (не знаю як перекласти її назву на українську, бо Руською (у значенні вживання цього слова в Україні) вона не є), а назву “Російська” сама ця церква заперечує) до Харкова 8 травня, та про відзначення 26 червня у Львові 10-річчя приїзду до України Папи Римського Івана Павла ІІ.

Детальніше...
 
Відійшов у вічність Руслан Зайченко, один із лідерів УНА-УНСО PDF Друк E-mail
Вівторок, 12 липня 2011 15:37

На 48-му році життя пішов із життя Руслан Зайченко, один із лідерів УНА-УНСО, учасник війни у Придністров'ї, один із керівників акції "Україна без Кучми" на Черкащині, політв'язень у справі 9 березня 2001 р.

Руслан Зайченко народився 3 жовтня 1963 р. у м. Бар Вінницької області. У 1973 році батьки переїхали в м.Черкаси, у 1980 році закінчив Черкаську СШ №5.
Осінь 1989 р. - один із фундаторів Черкаської обласної організації Спілки незалежної укранської молоді (СНУМ).

Червень 1990 р. - Голова Черкаської обласної організації Української Міжпартійної Асамблеї (з вересня 1991-го - Українська Національна Асамблея-Українська Народна Самооборона (УНА-УНСО).

Детальніше...
 
Як уникнути перевірок податковою із 01.07.2011 PDF Друк E-mail
Четвер, 07 липня 2011 15:20

Чи  стане  часом  "Ч”     01.07.2011р.     початком  перевірок  податківцями залежить  виключно від  самих   підприємців.
Підприємців  лякають з відусіль закінченням   з 01.07.2011р.  часу  даного для адаптації бізнесу до Податкового кодексу України ,що на думку "добродіїв ” від Кабміну  та Верховної ради України    набрав свою  законну силу з 01.01.2011р.
Але ж норми законодавства України говорять трошечки інше, і норми  Податкового кодексу України  наберуть чинність тільки  з 01.01.2012 р. за трьома  законодавчими  актами  України:

Детальніше...
 
Семен Сапун – керівник підпілля ОУН на Сумщині PDF Друк E-mail
Четвер, 07 липня 2011 14:41

Доторкнутись до історії: 30 червня 1941 70 років тому було проголошено Акт відновлення Української держави. Через кілька днів гестапо арештувало його ініціаторів: С.Бандеру, Я.Стецька та інших керівників революційної ОУН. Розпочались репресії окупантів проти націоналістичного активу по всій Україні. Та це не зупинило визвольну боротьбу. Після десятиліть збройного руху Опору проти німецької і радянської окупації, повстань в концтаборах, діяльності дисидентів, 24 серпня 1991 року вона логічно привела до юридичного проголошення незалежності України.
Про обставини подій 70-літньої давнини на Сумщині та долі їх учасників сьогоднішній матеріал:

Образ і біографія цієї людини виявилися ключовими в історії націоналістичного підпілля на Сумщині часів німецької окупації 1941-1943 рр. Наскільки ключовими, що до сьогодні вістря нападок недругів української справи спрямовано в першу чергу проти його пам’яті. Втім, у вітчизняній історії це вже бувало не раз, адже персоніфікуючи визвольний рух легше знайти «підстави» для його очорнювання, якщо задатися такою метою. Легше знайти «потрібні» деталі біографії, «насмикати» окремих висловлювань, спростити, а то й примітивізувати тему1... Головне, що при цьому відволікається увага від необхідності серйозного наукового аналізу визвольної боротьби в Північно-Східній Україні.

Детальніше...
 
Русь, що в імені твоєму? PDF Друк E-mail
Четвер, 07 липня 2011 08:24

Не так давно презентував я в Кременецькій міській бібліотеці імені Юліуша Словацького свій роман «Шестиднев…». І один чоловік (судячи з усього, дуже патріотично налаштований) запитав мене, чому, пишучи про події на українських землях, що відбувалися в XVI–XVII століттях, я вживаю термін Русь, а не Україна. Ось, мовляв, навіть радянський письменник Петро Панч назвав свій роман, де описуються приблизно ті самі часи, «Гомоніла Україна». Довелося пояснювати, що Русь – український етнонім. І що в XVI, XVII століттях і навіть пізніше українці іменували себе Руссю, русинами.

Детальніше...
 
СБУ другий день допитує працівників музею «Тюрма на Лонцького» PDF Друк E-mail
Середа, 06 липня 2011 13:13

Вчора Служба безпеки України після 20 днів вичікування розпочала допити працівників Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Допити тривають і сьогодні. 

5 липня у Львові Служба безпеки України розпочала допити істориків та працівників Національного музею, створеного у колишній в’язниці КГБ і Гестапо.

Детальніше...
 
Знак Чечні PDF Друк E-mail
Середа, 06 липня 2011 12:45

Імам ШамільУривок з книги аналітичних роздумів відомого українського письменника Євгена Гуцала "Ментальність орди" про корені російської експансіоністської політики, погляди в минуле і сучасне.

І

Шаміль переслідував російські війська, які поверталися в Аргун, і це переслідування супроводжувалося таким кривавим боєм, якого, мабуть, у Великій Чечні й не пам'ятали. Сам Шаміль стріляв із рушниці й кидався на шаблі попереду мюридів. Драгуни 44-го драгунського Нижньогородського його імператорського Височества Государя Наслідника Цесаревича полку в цей день не брали участі в ділі, але їхній присутності загін зобов'язаний був тим, що Шаміль не ризикнув спустити з Чорних гір свою артилерію і підвести її на картечний постріл. Простоявши два дні на Аргуні, Барятинський замислив новий похід на Мезинські хутори, які заважали вільному зв'язку між Аргуном і Джалкою. Але місцевість, де вони лежали, являла такий лабіринт усіляких хащів, що доступитись до них без величезних втрат здавалося неможливим. Єдина дорога лежала через вузький ручай Мизіахо, який протікав у навислих берегах, і щоб через нього перейти, слід було заплатити за це сотнями людських життів.

Детальніше...
 
Банки та їх клієнти – баланс інтересів? PDF Друк E-mail
Середа, 06 липня 2011 11:54

На цьому тижні у Верховній Раді України заплановано розгляд у другому читанні законопроекту № 7351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правовідносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг».  Документ розроблений за участі НБУ та є довгоочікуваним для банківської спільноти.  Представники банківських установ  аргументують наявність «золотої середини» в законопроекті, коли у виграші будуть і банкіри, і їх клієнти.  Спробуємо ще раз розібратися чи це так.

Детальніше...
 
Українські Єрмаки і Росія PDF Друк E-mail
Середа, 06 липня 2011 11:15

Нерідко чуємо: «Аби не Радянський Союз, Україна не мала б і половини тих земель, що подарували їй Сталін і Хрущов».

Але чому звертаються лише до недавньої історії? Чому не копають далі? Відрізана пам'ять українців вигідна тим, хто хоче маніпулювати свідомістю народу. Але народ сьогодні вже не той, що на віру сприймає швидко приготовану історичну жувальну гумку. Багато книжок з історії, інтернет, радіо, телебачення відкривають очі народу на правду…

Детальніше...
 
Чи варто наливати молоде вино у старі міхи? PDF Друк E-mail
Середа, 06 липня 2011 09:48

Одне повідомлення, опубліковане в багатьох засобах масової інформації, навело мене на деякі роздуми, якими хотілося б поділитись. Голова політради партії «Наша Україна» Валентин Наливайченко надіслав іншим опозиційним партіям запрошення на робочу зустріч політичних партнерів для координації дій у контексті підготовки до парламентських виборів 2012 року, яка має відбутися 12 липня у Києві. Запрошення надіслано до керівників 17 партій, та інших політичних сил, які виявлять готовність долучитися до спільної роботи.

Детальніше...
 
Справа Юрія Косарєва залежить від громадськості PDF Друк E-mail
Вівторок, 05 липня 2011 22:58

Правозахисник Юрій Косарєв і його друг Сергій Ігнатов, які були затримані після конфлікту з людьми в міліційній формі, продовжують знаходитися в тюрмі, зараз обидва затриманих шпиталізовані: Юрій черз виснаження в результаті голодування, а Сергію зробили операцію. На 6 липня призначені попередні слухання у їхній справі в Лутугинському суді, де повинні зачитати обвинувальний висновок. Проте Юрій і Сергій, не чекаючи вердикту українського правосуддя, вже написали заяви до Європейського суду з прав людини. Вони вважають, що держава Україна грубо порушила їхні права, пише Луганськ медіа стиль.

Детальніше...
 
Доля емігрантки. Презентація книги а Едмонтоні PDF Друк E-mail
П'ятниця, 01 липня 2011 21:19

«Це не лише історія життя однієї жінки, це маленька краплина історії великої повоєнної хвилі еміграції українців до Канади. Що їх гнало у світи, чому покинули Батьківщину і пішли шукати щастя в інші землі? Дорікнете, що таких трагічних життєвих історій знайдете в кожній українській хаті чи то на заході України чи на сході? Так, це правда. Але я хотіла зберегти та передати життєву історію людини, яка жила та працювала поруч з нами. Наталка Таланчук (Гребінська ), довголітній член Організацій Українських Націоналістів, активна діячка Спілки Української Молоді та Ліґи Українок Канади (колишня назва Об’єднання жінок Ліґи Визволення України, організація, якій виповнилось 60 років). Я чула багато життєвих історій людей з Галичини, та доля Наталки Таланчук вразила мене ще й тим, що вона народилася в східних областях України, в Дніпропетровську.

Детальніше...
 
Підприємці ринку "Привокзальний": За шахрайські оборудки - кримінальну відповідальність PDF Друк E-mail
П'ятниця, 01 липня 2011 10:55

Підприємці ринку «Привокзальний» продовжують безстроковий протест. Після страйку вони вже втретє пікетують Львівську міську раду. Головна вимога залишається незмінною: скасувати незаконну приватизацію адміністрацією ринку їхніх павільйонів.

Детальніше...
 
У Києві проголосили Акт відновлення Української Держави PDF Друк E-mail
Четвер, 30 червня 2011 23:18

30 червня молодь провела флеш-моб, синхронно читаючи Акт відновлення Української Держави у 5-ти визначних місцях Києва: Золотих воротах, Софіївській площі, в парку ім. Т.Г. Шевченка, Меморіалу жертвам Голодомору та Майдані Незалежності.
 
Захід було приурочено до 70-ліття з дня проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові.
 
Молоді люди тримали синьо-жовті та червоно-чорні прапори, роздавали перехожим листівки з текстом Акту відновлення Української Держави та історичною довідкою про ці події.

Детальніше...
 
Перверзії під червоним прапором PDF Друк E-mail
Четвер, 30 червня 2011 22:20

Під червоним прапором здійснювалися найбільші злочини людства, перед якими блідне навіть політика німецьких нацистів. Ніхто сьогодні не в змозі точно підрахувати скільки мільйонів людей розстріляли, замучили, заморили голодом комуністи, символом яких був і є червоний прапор.

Детальніше...
 
Україна в пошуку втраченого майбутнього PDF Друк E-mail
Четвер, 30 червня 2011 22:06

Майже 20 років із часу відновлення української незалежності доводять, що сьогодні Україна лише знаходиться на шляху до себе. Адже всі ці роки українці вимушені боротися з привидами комуністичного й імперсько-царського минулого. На жаль, необхідно констатувати: повної деколонізації України так і не відбулося, як по суті і змін еліт. Тому що ж можна було взагалі чекати від тих, хто спочатку з таким ентузіазмом працював на інтереси колонізаторів, а в роки незалежності імітував розбудову Української держави, грабуючи безбожно її на власну користь?

Детальніше...
 
Мітинг у Макіївці в день Конституції PDF Друк E-mail
Середа, 29 червня 2011 08:32

У Макіївці пройшла акція протесту проти закриття школи з українською мовою навчання.

28 червня в місті Макіївка Донецької області учні школи № 3 та їх батьки, а також жителі селища, в якому розташовано цей навчальний заклад, провели акцію протесту проти закриття школи і порушення при цьому норм Конституції України.

Як передає кореспондент УНІАН, присутні на акції більш як 70 осіб ще раз висловили свою незгоду з ліквідацією в селищі ім. Кірова в Радянському районі Макіївки школи № 3 з українською мовою навчання.

Детальніше...
 
Господарський суд Львівської області та Прокуратура м. Львова покривають незаконну діяльність адміністрації ринку «Привокзальний» PDF Друк E-mail
Середа, 29 червня 2011 00:44

В четвер, 30 червня,  починаючи з 9.30 підприємці «Привокзального» вже вкотре вийдуть на акцію протесту – відбудеться пікетування сесії Львівської міської ради.

В тривалому безстроковому протесті підприємці відстоюють своє право власності на торгові павільйони, які незаконно захоплені адміністрацією ринку (ТзОВ «Привокзальний ринок»).

Від Львівської міської ради підприємці домагатимуться:

1.    Скасувати накази Департаменту економічної політики, які призвели до видачі свідоцтва на право власності  нерухомого майна для адміністрації ринку.

Детальніше...
 
Щодо системних порушень конституційного статусу української мови як державної PDF Друк E-mail
Середа, 29 червня 2011 00:34

ЗВЕРНЕННЯ Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса до Президента України В.Ф.Януковича
Конституція України, п’ятнадцятиріччя з часу ухвалення якої ми відзначаємо 28 червня, підтвердила статус української мови як державної і в статті 10 Конституції України встановила: «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України», – сказано. Відповідно до статті 11, держава «сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури…». Саме державна мова є ключовим інструментом не лише консолідації, а й забезпечення політичної єдності суспільства і зміцнення державності .

Детальніше...
 
"Є велика різниця між політиками і державними мужами" PDF Друк E-mail
Вівторок, 28 червня 2011 16:36

Ми покладаємо надії на молодь — вона шукає себе, шукає кращого і гостро відчуває, що таке добре. Їй потрібен приклад і мудре виховання. Сьогодні наше найперше завдання — відродити і виховати справжню державну еліту, адже існує велика різниця між політиками і державними мужами.

Про високу місію еліти блаженнійший Любомир кардинал Гузар пише у своїй статті:

Ми маємо надію на молодь — вона шукає себе, шукає кращого і має дуже тонке чуття на те, що є доб­ре. Вона потребує прикладу та мудрого виховання. Вона має бажання вчитися і потребує вчителів. Але хто може стати вчителем?

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>