Український національний збір
Freedom House рекомендує Януковичу звільнити Табачника PDF Друк E-mail
Середа, 15 червня 2011 09:56

Міжнародна правозахисна організація Freedom House рекомендує Президенту України Віктору ЯНУКОВИЧУ звільнити Дмитра ТАБАЧНИКА з посади міністра освіти.
Про це йдеться у звіті Freedom House “Б’ючи на сполох. На захист демократії в Україні”, презентація якого відбулася 14 червня у Києві.
«Звільнити з посади міністра освіти Дмитра ТАБАЧНИКА, можливо, найбільш контраверсійну фігуру у складі уряду, за сіяння непотрібного і небезпечного розділення України за питаннями ідентичності, мови та освіти», - наголошується в документі.

Детальніше...
 
Червень-липень 1941-го: Кривавий фінал "золотого вересня" PDF Друк E-mail
Неділя, 12 червня 2011 22:27

70 років тому на Західну Україну накотилася нова, потужна хвиля більшовицьких репресій.
Передчуваючи свою неминучу втечу, «визволителі» масово кидали в тюрми всіх, хто насмілювався хоча б словом запротестувати проти нових порядків. Тисячі українців потрапили за грати тільки тому, що не приховували свого ставлення до нового ладу.
Сімдесят років тому ці люди доживали свої останні дні в переповнених камерах в'язниць в Галичині, на Буковині та Волині. З початком війни, у червні 1941 року, більшість цих заарештованих по-звірячому закатовано. Уникнути смерті вдалося одиницям. 
Ким були ці люди? Чи справді вони представляли загрозу для радянської влади?

Детальніше...
 
Вони серед нас: Хроніка насильства в Чечні PDF Друк E-mail
Неділя, 12 червня 2011 20:22

На фото: Російські контрактники позують на тлі спаленого ними будинку

Все що я напишу це правда. Хочу щоб ми не забували ці вчинки. Це три історії, про три пекла на землі, на нашій землі. Про які роповіли мені люди, що побували там. ГПАП 1 автобусна станція, колишня закрита в'язниця для тортур. У цій в'язниці не було людей, там працювали звірі. Хлопців і дівчат не просто вбивали. А наскільки можна болісніше. Турнік — пристрій, на якому підвішували людей, в різних позах. З часом кістки виходили з суглобів. Мухомор, паяльником випалювали порожнини рота. Роза, трубку вставляють в задній прохід, потім вводять колючий дріт через трубку в пряму кишку. Трубку витягують а дріт залишається. Дріт потім висмикують.

Детальніше...
 
УПЦ КП наполягає на відновленні Десятинної церкви у Києві PDF Друк E-mail
П'ятниця, 10 червня 2011 22:40

Українська православна церква Київського патріархату наполягає на відновленні Десятинної церкви у Києві.

Про це голова інформаційного управління УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря) заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

“Наша церква завжди послідовно, відкрито і публічно виступала за те, щоб храм - перший кам’яний, збудований після Хрещення Русі - був відбудований, відновлений”, - зазначив Є.Зоря.

Він нагадав, що ще 2004 року священики УПЦ КП освятили хрест поруч із залишками фундаменту Десятинної церкви.

Детальніше...
 
Українська діаспора – невід'ємна складова нації PDF Друк E-mail
П'ятниця, 10 червня 2011 18:45

Коли постала незалежна Українська держава, більшість організацій у діаспорі були переконані, що їхня роль, як голосу України у світі, відходить на задній план. Всю діяльність необхідно зосередити на збереженні своїх церков, культурних центрів, засобів масової інформації, молодіжних організацій – усього того, що створено за всі роки на поселеннях.

Детальніше...
 
Політичне нахабство PDF Друк E-mail
П'ятниця, 10 червня 2011 16:52

У польських  політичних колах посилилася тенденція до різкого політичного наступу на Галицький край. І на цей раз у цих нападках взяли участь і польські державні мужі, які знову виказали відверту словесну агресію у ставленні до Галичини, незважаючи на це, що саме тут, а не у Вінниці чи на Хмельниччині, польська меншина отримала найбільше об’єктів для свого усестороннього розвитку. Саме в Галичині відкрито найбільше польських костьолів, відновлено сотні історичних об’єктів, могил, встановлено десятки пропам’ятних знаків. На жаль, тепер уже не польські маргінальні екстремістські сили в особі кресов’яків, а представники органів влади, керуючись інститутом величі чи хворобливою власною самооцінкою, мріючи про політичні висоти у самій Польщі, почали безпардонно втручатися у внутрішні справи України, вимагаючи, вимагаючи, вимагаючи… панове, всьому є межа. Дозвольте нагадати вам, що Галичина чи Волинь є українськими національними регіонами на які чинність польської влади не поширюється! Ваша діяльність, панове партійці та депутати, лише посилює шкідливі суспільні тенденції для польської меншини і нівелює взаємини між двома країнами, притуплює зростання політичних, економічних та культурних зв’язків між двома країнами.

Детальніше...
 
Коновалець – герой України PDF Друк E-mail
П'ятниця, 10 червня 2011 09:18

Цьогоріч 14 червня минає 120 років з дня народження Провідника ОУН Євгена Коновальця. Який вклад цієї особистості у становлення Української держави та як сьогодні її сприймає суспільство ми говоримо з істориком Володимиром В’ятровичем.

- Пане Володимире, вітаю вас. І мабуть давайте розпочнемо нашу розмову з того, як сьогодні сприймають постать Євгена Коновальця. Іноді здається що його пробують зобразити як діяча виключно західноукраїнського формату. Говорячи це, наводять приклади його діяльності в Українській Військовій Організації і в Організації Українських Націоналістів, які активно діяли в Галичині. Наскільки така версія правдива?

Детальніше...
 
Не дай депутатам відібрати у тебе житло ! PDF Друк E-mail
Четвер, 09 червня 2011 17:47

15 червня, 14.30 (Київ, вул.Інститутська, 8, верхній вихід з метро "Хрещатик") - АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОТИ ПРИЙНЯТТЯ ЖИЛОВОГО КОДЕКСУ.
Верховна Рада ще до кінця літа вирішила прийняти Житловий Кодекс, який зробить мільйони українців безправними у власних помешканнях та узаконить комунальне рабство. Кодекс написаний так, аби кожен українець платив кабальні побори і при цьому не мав іншого вибору.
Їх зупинити може тільки рішучий протест!

Офісний центр, дорога, висотка чи вертолітний майданчик можуть бути побудовані на місці вашого будинку до Євро-2012 або під іншим приводом, адже ваш будинок може заважати “суспільним потребам” забудовників.

На кожного українця чекає комунальне рабство

Всі громадяни будуть змушені користуватись послугами управлінських компаній. Кожен будинок зобов’язаний буде обрати собі такого “виконавця послуг”, і лише одного, що фактично робить людей рабами, змушеними платити НЕПОМІРНІ КОМУНАЛЬНІ ТАРИФИ без покращення якості послуг, розмір яких буде встановлюватись цією управляючою структурою.

Реальної конкуренції між управляючими компаніями не буде. Кабмін визначатиме перелік тих організацій-монополістів, які грабуватимуть мешканців будинків.

Детальніше...
 
Про неможливість нормального діалогу з цією владою PDF Друк E-mail
Середа, 08 червня 2011 13:15

Спроба діалогу з освітянськими чиновниками

Методи сьогоднішньої влади стосовно зв’язків з громадськістю дратують своєю примітивністю і є ознакою вразливості, а, відповідно, і страху перед системною громадською дією і громадським контролем. У Києві на противагу студентським протестам Табачник організував проплачений мітинг на свою підтримку, у Львові чиновники намагалися виставити молодь як бездумних крикунів, які здіймають галас, не дібравши суті. Така реакція означає неможливість нормального діалогу з цією владою. На жаль, у таких обставинах вулиця ще довго буде головним аргументом у взаємодії влада-громада з боку останніх.

Детальніше...
 
Президент не захотів зустрітися з лауреатами Шевченківської премії, а Борис Олійник подав у відставку PDF Друк E-mail
Вівторок, 07 червня 2011 00:04

50-річний ювілей Національної премії імені Тараса Шевченка «звели на пси». Віктор Янукович демонстративно проігнорував прохання понад 70 найвідоміших шевченківських лауреатів зустрітися з ними на честь круглої дати. Натомість митців запросили (аж 6 червня) до столичної філармонії, аби вшанувати річницю премії концертом та вечерею для «дорогих» гостей.

Детальніше...
 
Загроза українській ГТС: Дві цитати – два висновки! PDF Друк E-mail
Понеділок, 06 червня 2011 23:38

Вражає блискавична синхронність дій Росії і Партії регіонів України на шкоду  інтересам України.
Дві взаємовиключні цитати одного дня:
Генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки (РФ) Костянтин Симонов прямим текстом поставив ультиматум Україні: „Хочете дешевого газу - пускайте РФ до управління трубою і крапка”.
Тут же заступник керівника фракції Партії Регіонів у Верховній Раді Вадим Колесніченко підіграв: „ГТС - це іржава труба, яка нікому не потрібна”.

Два висновки:

Детальніше...
 
Тамара Бенія розповіла, як спецслужби РФ завербували її для здійснення теракту в Грузії PDF Друк E-mail
Понеділок, 06 червня 2011 23:20

Тамара Бенія і Абесалом Чхетія були арештовані 2 червня, в день, коли Путін приїхав до Абхазії на похорони Багапша. Затримали їх на трасі Зугдіді — Сенаки, під містечком Читацкарі, повідомляє «Нова газета».

За твердженням грузинського МВС, це — п'ята група терористів, направлена після 2008 року до Грузії. Одна з попередніх груп — група майора Борисова, зокрема, несе відповідальність за вибух у офісу лейбористської партії в Тбілісі і біля американського посольства.

Детальніше...
 
Політичний тиск як прояв екстремізму PDF Друк E-mail
Неділя, 05 червня 2011 23:21

Ми, галичани, почали відчувати серйозний політичний тиск з того боку, з якого найменше сподівалися -  від заходу. Маємо на увазі – Польщу, точніше невеличку групку її екстремістів, яка, проте, має вплив на деякі органи місцевого самоврядування і на окремих депутатів парламентських партій у цій країні. Багато заходів та заяв цих людей носять відверто ксенофобський та націоналістично-імперіалістичний характер, який так не личить країні, що входить до ЄС. Уже нікого не дивує, що з усіх боків нашого кордону активізувалися різні антиукраїнські групи – результат ідеологічного ослаблення держави, однак відвертість деяких польських т. зв. «кресових» груп нагадує риторику російських чорносотенців. Хіба не дивно?

Детальніше...
 
Проект Житлового кодексу воскрес. Українців знову хочуть викинути на вулиці? PDF Друк E-mail
Неділя, 05 червня 2011 09:36

За півтора року свого правління влада за допомогою тушкованої більшості прийняла багато одіозних, нелогічних і в якійсь мірі антисоціальних законодавчих актів.
 Прийняття деяких з них викликало серйозний резонанс у суспільстві і змусило людей об'єднатися проти свавілля, яке виписане у вигляді закону. Але хіба влада зупинилася? Хіба вона злякалася вулиці і перестала обговорювати проекти, що  є соціально несправедливими і утискають права більшості громадян на догоду тих, хто або є автором пропонованого законопроекту, або займається його лобіюванням? Що ви! Такими дрібницями влада не переймається, оскільки вона, будучи представником не народу, а тих, хто прийшов розікрасти ще не докрадене, на перше місце ставить інтереси своїх представників, а вже потім думає про те, як відреагує біомаса, тобто народ.

Детальніше...
 
Георгіївська стрічка: поваги - нуль, максимум пропаганди PDF Друк E-mail
П'ятниця, 03 червня 2011 09:26

Фальсифікувати історію, видавати її у вигідному для себе ракурсі – завжди було притаманне більшовикам. Ні одна подія, більш-менш значуща, російської чи радянської, як рівно і ж Всесвітньої історії – не писалася об’єктивно, а підганялася під світогляд і дії «великих керманичів». Нині ця практика утверджується в незалежній Україні, тобто перекручується, фальсифікується і нівелюється українська національна історія. Привид «колиски трьох братніх народів» знову загойдався в московській столиці.

Події 9 травня наочно підтвердили відвертий рецидив антиукраїнського і заодно антигалицького ідейного спрямування політики відповідних кіл. Демагогічна риторика і синхронна брехня, на жаль, мали вплив на частину нашого суспільства, яке є ще носієм нафталінового радянського мислення, а часом і зоологічної ненависті до всього українського і, перш за все, до Української Держави.

Детальніше...
 
Лице «опозиції» PDF Друк E-mail
Четвер, 02 червня 2011 18:54

Сенс і мотиви подій 26 травня в Тбілісі стають більш зрозумілим, якщо уважніше придивитися до однієї з головних дійових осіб тієї ночі. Ніно Бурджанадзе, колишня голова парламенту Грузії, нині лідер грузинської опозиції.

Мало хто знає в нас, що цю представницьку 46-річну мадам в Грузії називають «борошняною королевою». Це не метафора, а цілком конкретна вказівка на джерело сімейного добробуту. Політолог Гоча Гварамія розповідає: «Бурджанадзе називають в Грузії борошняною королевою. Її батько за часів Шеварднадзе очолив держмонополію на імпорт хліба. На початку 90-х, у важкі часи хліб і лаваш були основною стравою. Так багатів батько Бурджанадзе. Всі її кошти - це гроші партійної радянської номенклатури, до якої вона належала. Вона не будувала системний бізнес. Думаю, через прихильність до корупції був її відхід від нинішнього президента ... ».

Детальніше...
 
Відкритий лист працівників Музею у с. Пирогів PDF Друк E-mail
Середа, 01 червня 2011 23:59

altКонфлікт у Музеї в с. Пирогів набирає обертів: проти Директора Федаки виступила профспілка працівників Музею «Захист справедливості». Профспілчани звинувачують директора у численних порушеннях законів, нанесенню шкоди Музею та незаконному звільненні працівників.

Як стверджують працівники, на членів профспілки тиснуть співробітники СБУ. Відкритий лист членів профспілкової організації «Захист справедливості» Національного музею Народної архітектури та побуту України НАНУ до Президента НАН України Патона Б.Є., прем’єр-міністра України Азарова М.Я., журналістів та громадян України:

Детальніше...
 
На що перетворилося студентське самоврядування PDF Друк E-mail
Середа, 01 червня 2011 23:47

25 травня в Київському національному лінгвістичному університеті відбувся Всеукраїнський форум лідерів органів студентського самоврядування «Вимоги студентів — реальність?». Свого часу і я була активісткою ОСС (органів студентського самоврядування), поки не переконалася, що ці органи часто існують формально, виконують указівки верхівки.

Детальніше...
 
М. Добкіну: За все приходить час розплати! PDF Друк E-mail
Вівторок, 31 травня 2011 14:50

Губернатор Харківщини  М. Добкін (далі – М.Д.) на 22-е червня   готує  у Львів десант з  письменників, художників, артистів, музикантів …    Хоче М. Д.  подарувати галичанам трошки добра, тепла, правди, культури… Тобто, треба думати того, чого їм, не вистачає.  Начитався, мабуть,  Михайло Маркович Табачника і того, хто  йому «…тексты пишет по – дебильному».

Акція, звичайно ж, скоординована: будуть хазяєва з Росії, товариш Зю, «наш» первач Сем, білоруси, ну і голодна зграя дрібних провокаторів . В ринду вдарили і всім раптово закортіло вшанувати  загиблих в одному місці, в один час і під червоним прапором, а заодно -  полікувати аборигенів від печерного націоналізму. 

Що ж, сценарій підписано, ролі розписані, гроші поділені:  процес не зупинити.  І все ж, прохання наївного: «…Перед  этим затупите ваши острые клыки…» - це з В.Висоцького.

Детальніше...
 
До всіх батьків і педагогічної громадськості столиці України PDF Друк E-mail
Вівторок, 31 травня 2011 12:47

ЗВЕРНЕННЯ Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса
В часи СРСР у Києві з понад 400 шкіл лише 13 були «українськими», а решта – «російськими». Не дивно, що значна частина українців, які вчилися у ті часи в школах та вузах, не володіють добре українською мовою і не можуть нею вільно користуватися.

Детальніше...
 
Щодо наміру закривати в Києві україномовні класи та групи в садках PDF Друк E-mail
Вівторок, 31 травня 2011 12:22

ЗВЕРНЕННЯ Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса до голови Київської міської державної адміністрації О.П.Попова
Ми, представники громадських організацій, висловлюємо в Міжнародний день захисту дітей свою глибоку стурбованість планами влади повернутися до практики зросійщення середньої і дошкільної освіти в столиці України.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>