Український національний збір
Дамо відсіч зазіханням Табачника і Попова на українську освіту PDF Друк E-mail
Неділя, 29 травня 2011 17:35

1 червня, 11.00, пікетування Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36)

з вимогами забезпечити якісну шкільну й дошкільну освіту замість повального відкриття російських класів у школах та російських груп у садочках


Шановні кияни!

Вам добре відомо, в якій ситуації перебуває шкільна й дошкільна освіта. У школах не вистачає вчителів, а в садочках – вихователів. Якість навчання постійно падає, оскільки вчитель та вихователь, отримуючи мізерні зарплати, не мають можливість вдосконалювати свої навички, бути в курсі всіх сучасних тенденцій, купувати професійну літературу, а тому змушені покидати стіни навчальних закладів й шукати іншу роботу.

Детальніше...
 
Сумна пісня про жлобство — 2. Частина друга: Ми не жлоби – жлоби не ми! PDF Друк E-mail
Субота, 28 травня 2011 20:48

Минулого разу писалось про те, що жлобство є чи не найбільшим нашим злом. Певна річ, виникає питання, чи нема, бува, від нього якої радикальної протиотрути. Хотілося б вірити у те, що щось таки є, бо інакше наше щасливе спільне майбутнє опинилося б під серйозною загрозою.
Історія знає багато прикладів, коли й більш визначні народи безслідно зникали з причин, що пов’язані з вадами національного здоров’я. А що ви хочете – це ж звичайнісінький природний відбір. Здоровий – то йди далі, а якщо надто немічний – звільняй місце, бо Земля не з гуми.

Детальніше...
 
Українську школу №15 в Красному Лучі поки що не закриватимуть PDF Друк E-mail
П'ятниця, 27 травня 2011 10:22

У Красному Лучі (Луганська область) педагогічний колектив україномовної школи № 15 скоротить свої витрати, щоб навчальний заклад не закрили. На зустрічі батьків і громадськості з мером була досягнута домовленість, що закриття школи відкладається на рік.

Детальніше...
 
Грузія звинуватила в «нічній м’ясорубці» Росію PDF Друк E-mail
Четвер, 26 травня 2011 23:14

У своїй промові після нічних зіткнень в Тбілісі, яку приймаючий парад в столиці Грузії Саакашвілі назвав «нічною м'ясорубкою», він звинуватив опозицію в смерті двох поліцейських, а Росію — в спробі його повалити.

Військовий парад, присвячений Дню відновлення державної незалежності Грузії, пройшов на проспекті Руставелі, де напередодні був табір демонстрантів, що вимагали відставки Саакашвілі.

В результаті розгону мітингу загинули, за деякими даними, троє людей. Смерть двох поліцейських підтвердило грузинське МВС, а ЗМІ також писали про одного загиблого опозиціонера. Спецназ при розгоні мітингуючих застосовував сльозогінний газ, водомети і гумові кулі.

Детальніше...
 
Чому українці пережили СССР? PDF Друк E-mail
Четвер, 26 травня 2011 22:56

Статистичні дані про нищення українців у двадцятому столітті, які останнім часом ми отримуємо з різних джерел, вражають своєю масштабністю. Якщо хоч на хвилину замислитися над ними та спробувати бодай приблизно скласти цифри докупи, виникає просте запитання: яким чином українці ще й досі залишаються жити на світі та ще й у такій чисельності, що це дозволяє їм називатися великою європейською нацією? Адже навіть при швидкому відновленні населення виходить мінус…

Відповідь шукали на прес-конференції у Львові. Тут, зрештою, продовжилася розмова про репресії, розпочата під час недавньої презентації карти «Репресії проти українців в СРСР». Її автори, готуючи матеріали, використовувати офіційні радянські дані й виходили з того, що станом на 1926-й рік в Радянському Союзі мешкало 31,2 мільйони українців. Загальна чисельність знищених під час голодоморів, війн, репресій представників української нації, за даними карти, також сягає 30 мільйонів. І це, як стверджують автори, далеко не всі жертви. Тож, чому українці ще живуть на цьому світі?

Детальніше...
 
Студентський рух: дві акції – два способи життя PDF Друк E-mail
Четвер, 26 травня 2011 09:11

“А що тут, власне, буде? Мені вчора подзвонили, кажуть, терміново треба явитися”. - “Ну, щоб ми типу закон від Табачника підтримали”... У Києві відбулися дві студентські акції…

Усередині травня студенти вкотре оголосили про майбутні протести. Чергова серія мітингів молоді була викликана ігноруванням студентських вимог під час доопрацювання міністерського законопроекту “Про вищу освіту” в рамках спеціально створеної робочої групи під егідою Міносвіти. Призначили мітинг на 25 травня. У відомстві Табачника згодом заявили, що підстав для студентських мітингів немає, і всі пропозиції молоді враховані.

За якимсь “дивним збігом” саме 25 травня в Київському національному лінгвістичному університеті згодом вирішили провести Форум лідерів органів студентського самоврядування з усіх українських вишів, чи майже всіх.

Детальніше...
 
Табачник організовує фіктивний мітинг на свою підтримку PDF Друк E-mail
Середа, 25 травня 2011 11:38

Організатори кампанії проти деградації освіти ("Відсіч", "Фундація регіональних ініціатив" та "Пряма дія") отримали підтверджену інформацію про те, що Міністерство освіти, науки, молоді і спорту знову намагається створити видимість підтримки власних ініціатив серед студентства через контрольовану ним Всеукраїнську студентську раду та її очільницю Анастасію Сабову.

Детальніше...
 
Націоналізм: чим він є — злом чи добром? PDF Друк E-mail
Середа, 25 травня 2011 10:42

Відомо, що немає абсолютного добра, так само як немає абсолютного зла. Те, що є добром для одних, може бути злом для інших і навпаки. У газеті «День» (№ 34—35 від 25—26 лютого) я прочитав статтю журналіста Остапа Дроздова «Криголам не може плавати в болоті? або Чому Ліна Костенко не повинна приїжджати до Львова», в якій автор з презирством висловлюється про український націоналізм.

Я ніколи не був і не є членом жодної партії, але завжди був і є переконаним українським націоналістом, тому не можу не стати на захист націоналізму. На мою думку, питання про націоналізм потрібно ставити так: для кого націоналізм є добром, а для кого — злом?

Спочатку необхідно усвідомити значення терміну «націоналізм». У сучасній (не радянській) політології цим терміном позначають ідеологію і політику, в основу якої покладено ідеї переваги власних національних інтересів будь-якої нації над усіма іншими інтересами. Мова йде про політичні, економічні, культурні та духовні інтереси, тому, очевидно, слід розрізняти політичний, економічний, культурний та духовний націоналізм.

Детальніше...
 
25.05.2011 о 10-00 - протест підприємців та працівників ринків біля КМДА PDF Друк E-mail
Середа, 25 травня 2011 06:40

Після тижня знущання з підприємців влада поновила електропостачання ринку біля ст.м.«Лісова».
Без відповіді залишаються питання:
- Хто відшкодує збитки, котрих зазнали підприємці через відключення холодильників?
- Коли припиняться незрозумілі атаки на ринки Києва та інших міст України з боку влади?
- Хто відповість за знущання з підприємців, міліції та комунальників, котрі вимушені брати участь в нічних атаках на ринки?
- В чиїх інтересах діють посадовці, порушуючи Конституцію та віддаючи накази про знесення ринків, примушуючи енергетиків припиняти надання послуг клієнтам – підприємцям ринків?

Детальніше...
 
Міносвіти дезінформує ЗМІ та громадськість PDF Друк E-mail
Вівторок, 24 травня 2011 23:25

Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС) стверджує: “підстав для мітингів студентів немає” (див. Урядовий портал, 24.05.11).
Вимушені заявити, що повідомлення прес-служби МОНМС насправді дезінформує ЗМІ та громадськість.

Детальніше...
 
Дебати просто неба "Вища освіта: через терни в нікуди?" PDF Друк E-mail
Вівторок, 24 травня 2011 01:59

У середу, 25 травня о 14:00 на облаштованому майданчику біля пам’ятника І. Франкові пройдуть дебати під відкритим небом "Вища освіта: через терни в нікуди?". Серед запрошених – ректори львівських вишів, журналісти, лідери студентських і громадських організацій, експерти.

Детальніше...
 
Студенти знову виходять протестувати PDF Друк E-mail
Вівторок, 24 травня 2011 01:44

В середу, 25 травня, відбудеться Всеукраїнська акція протесту студентства проти деградації вищої освіти.

Молодь вимагає відхилення совкового законопроекту про вищу освіту, який вносить Міносвіти, та всіх інших законопроектів у галузі вищої освіти, які  не враховують вимоги  студентства. Жоден з існуючих та опублікованих проектів документів у сфері вищої освіти у такому вигляді не задовольняє інтересів студентства та не відповідає потребам розвитку вищої освіти в Україні.

Студенти також вимагають:

•надати реальну автономію вишам;

Детальніше...
 
В Україні з’явилися смердючі новини про Грузію від кремлівських технологів PDF Друк E-mail
Вівторок, 24 травня 2011 01:26

Щойно дивився новини на телеканалі «Інтер». Там був сюжет із Грузії, присвячений виступам опозиції. Особливість цього сюжету в тому, що його автор – такий собі кореспондент на ім’я Руслан Ярмолюк. Це той самий єдиний з українських журналістів, який «несподівано» опинився на території Південної Осетії напередодні початку військової агресії Росії проти Грузії в серпні 2008 року. Потім репортажі цього автора стали єдиним джерелом інформації з Цхінвалі. Уся його інформація носила тоді відверто тенденційний, а подекуди й зовсім брехливий характер і була спрямована на критику грузинської влади та виправдання агресії та окупації, здійсненої Росією. Тоді аналізові його повідомлень я присвятив окрему статтю, піймавши автора на відвертій брехні. Потім він навіть намагався виправдатися з цього приводу на сторінках «Телекритики».

Детальніше...
 
Вано Мерабішвілі: «Революції в Грузії не очікується» PDF Друк E-mail
Вівторок, 24 травня 2011 01:08

Міністр внутрішніх справ Грузії Вано Мерабішвілі виключає можливість насильницької зміни влади в Грузії, пише Новини-Грузія.

«Революції в Грузії не очікується», — заявив Мерабішвілі в ефірі телекомпанії «Руставі-2», коментуючи заяви радикальної опозиції.

«Ті, хто робить заяви про нібито очікувану революцію, абсолютно ізольовані від суспільства», — сказав Мерабішвілі.

Детальніше...
 
20 років теревенити про загибель України – вже не смішно PDF Друк E-mail
Субота, 21 травня 2011 07:28

Події 9 травня у Львові досі розбурхують громадськість. І не тільки у нашій країні. На сьогоднішній день назбиралося багато різних думок з цього приводу – здебільшого емоційних і оціночних. І щоб спокійно і уважно розглянути те, що сталося, нам необхідно дещо розширити масштаб «поля зору».

Детальніше...
 
Катинь-2. Охоронці Качиньського, що вижили, відстрілювалися від кілерів ФСБ? PDF Друк E-mail
Субота, 21 травня 2011 06:45

За повідомленням польського видання «Факт», росіяни побічно визнали, що охоронці Качиньського, які вижили в здійсненому за наказом Медведєва і Путіна теракті 4/10, відстрілювалися від чекістських кілерів, що прийшли їх добивати.

Росіяни не повертають пістолети охоронців, тому що на них залишилися сліди, що з них стріляли. «Факт» пише:

Детальніше...
 
Протест "Проти деградації освіти!". Закон про вищу освіту не пройде! PDF Друк E-mail
П'ятниця, 20 травня 2011 23:45

ВСІ НА БУНТ! 25 травня. Верхній вихід зі станції метро Хрещатик. 14:00
Скажи своє гучне "Ні!" деградації освіти в Україні сьогодні, інакше завтра вже може бути пізно.


СТУДЕНТИ! Набридло отримувати незмінно мізерну стипендію і постійне збільшення плати за проживання в гуртожитку? Не хочеться платити за контракт більше щороку? Не подобається, що вас збираються змусити відпрацьовувати державі "безкоштовну освіту"?

АБІТУРІЄНТИ! Вважаєте неприпустимим повернення вступних екзаменів і середнього балу атеста...ту замість ЗНО, як єдиної об'єктивної можливості оцінити ваші знання?
Не хочете вступивши у виш на контракт, не закінчити його тільки тому, що в певний період ваші батьки не зможуть подолати чергового підвищення?

ВИКЛАДАЧІ! Дістало виживати, а не жити на жалюгідну зарплату? Втомилися від непомірного навантаження, яке не залишає часу на наукову діяльність?

ВСІМ! Набридли некомпетентні дії керівництва Міністерства освіти і наука, молоді та спорту?

Детальніше...
 
Як підвищення стипендій дозволить зекономити на студентах PDF Друк E-mail
Четвер, 19 травня 2011 23:51

Нещодавно представники студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту повідомили про наміри Міністерства підвищити стипендії до рівня прожиткового мінімуму. За їх словами, таку норму було закладено в проект Закону України «Про вищу освіту» розроблений тим же Міністерством. Проте, аналізуючи події останніх півроку виникає питання – дохід яких студентів збільшиться?

Детальніше...
 
«Ніч музеїв» у «Тюрмі на Лонцького» зібрала понад тисячу відвідувачів PDF Друк E-mail
Четвер, 19 травня 2011 23:37

1120 львів’ян та гостей міста стали учасниками акції «Ніч музеїв», естафету якої 18 травня з нагоди Міжнародного дня музеїв перейняв один із наймолодших музеїв України – Національний музей- меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Урочисті заходи розпочалися у подвір’ї колишньої в’язниці, де керівник Центру військового капеланства УГКЦ і настоятель храму св. Петра і Павла о. Степан Сус відслужив панахиду за жертвами політичних репресій. Голова наглядової ради музею Ірина Калинець та директор музею Руслан Забілий поклали до підніжжя хреста гірлянду квітів, а волонтери запалили лампадки. Зі сльозами на очах літні відвідувачі слухали палку промову Ірини Калинець та розважливі роздуми члена наглядової ради музею Мейлоха Шейхета. Неповторний солоспів молодого кандидата політологічних наук Софії Федини, яка виконала пронизливу композицію про синів матері-Батьківщини, зворушив усю аудиторію: від найстарших до наймолодших!

Після виступу бандуристок Львівського державного музучилища ім.С.Людкевича із класу Наталії Якимець директор музею Руслан Забілий від імені колективу подякував за сприяння у становленні й розбудові меморіалу «Тюрма на Лонцького» меценатам, державним та громадським діячам, колегам-музейникам і представникам ЗМІ, вручивши їм пам’ятні грамоти та символічні подарунки із емблемою музею. Та найдорожчим дарунком усім стали пісні у виконанні хору «Нескорені» під керівництвом Богдани Сімович, – славнозвісного львівського колективу, члени якого свого часу сповна зазнали політичних репресій радянської влади, але ніколи й ні за яких обставних не припиняли оспівувати омріяну Україну хоч пошепки, хоч подумки...

Детальніше...
 
«Запали вогник у своєму серці» PDF Друк E-mail
Четвер, 19 травня 2011 21:33

В містах України та світу, зокрема у Львові відбулася акція «Запали вогник у своєму серці», присвячена 67-й річниці депортації кримськотатарського народу. Дійство проходило біля Музею Ідей  з участю членів Кримськотатарського Молодіжного Центру, ініціативної кримськотатарської молоді Львова та за підтримки небайдужих львів’ян.

Ніч з 17 на 18 травня 67 років тому мало не стала останньою сторінкою багатовікової історії кримських татар, що пережили найстрашнішу трагедію у своїй історії – депортацію. Грубо обрубавши коріння народу, що йде в тисячоліття, влада СРСР приклала максимум зусиль, щоб віддати забуттю і назавжди викреслити з історії Криму кримських татар як націю.

Детальніше...
 
Чому я проти всіх? PDF Друк E-mail
Четвер, 19 травня 2011 13:54

Потрапила мені на очі нещодавно стаття з результами квітневого соціологічного опитування. Згідно даних цього дослідження громадської думки,  "якби перший тур виборів президента відбувся на момент опитування, то за Віктора Януковича проголосувало б 18,7% громадян. При цьому за Юлію Тимошенко готові проголосувати 13,1% опитаних. За Арсенія Яценюка проголосували б 7,5% респондентів, за Сергія Тігіпка – 4,8%”, за всіх інших кандидатів віддали б свої голоси 12,7% опитуваних..."
Але особисто мене зацікавили зовсім інші цифри. ”За іншого кандидата готові проголосувати 2,9% опитаних, проти всіх – 16,3%, не брали б участі у виборах 10,7%. Не змогли відповісти на запитання 13,2%.” В результаті простих розрахунків виходить, що 43,1% громадян України готові проголосувати проти всіх тих кандидатів, яких нам можуть зараз запропонувати в разі виборів.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>