Грузія звинуватила в «нічній м’ясорубці» Росію
Грузія звинуватила в «нічній м’ясорубці» Росію PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 26 травня 2011 23:14

У своїй промові після нічних зіткнень в Тбілісі, яку приймаючий парад в столиці Грузії Саакашвілі назвав «нічною м'ясорубкою», він звинуватив опозицію в смерті двох поліцейських, а Росію — в спробі його повалити.

Військовий парад, присвячений Дню відновлення державної незалежності Грузії, пройшов на проспекті Руставелі, де напередодні був табір демонстрантів, що вимагали відставки Саакашвілі.

В результаті розгону мітингу загинули, за деякими даними, троє людей. Смерть двох поліцейських підтвердило грузинське МВС, а ЗМІ також писали про одного загиблого опозиціонера. Спецназ при розгоні мітингуючих застосовував сльозогінний газ, водомети і гумові кулі.

Тим часом на параді Саакашвілі підкреслив вчергове, що за виступами опозиції стоїть Москва. Грузинська опозиція намагалася зірвати військовий парад і дестабілізувати ситуацію в країні за сценарієм, написаним за кордоном, заявив він. «Вони хотіли не свободи слова, а насильства і жертв», — сказав президент Грузії, звинувативши опозицію в кривавих зіткненнях.

«Ми повинні розуміти і бути постійно напоготові, оскільки всі ці провокації замислюються за межами нашої країни, і ми готові надати цю інформацію», — заявив Саакашвілі.

Він відзначив, що «Грузія не відступить і відстоюватиме свою свободу і незалежність від зовнішніх посягань». За його словами, «задумане вчора було посяганням на нашу свободу і помстою нашій армії, яка в 2008 році завдала їм таких втрат, яких вони не мали останні роки».

Саакашвілі також заявив, що «всі громадяни мають право на свободу слова і прояв свобід, але з постулатами свободи слова нічого спільного не мало те, що мало місце в останні дні в Тбілісі».

Організатори акцій, упевнений Саакашвілі, «підняли руку на демократію в Грузії, але ми не дозволимо нікому створити хаос і дестабілізацію, ми не відступимо і захистимо демократію в країні».

Напередодні Саакашвілі безпосередньо звинувачував в безладах Путіна.

Відділ моніторингу КЦ, http://www.kavkaznews.com/ukr/content/2011/05/26/19026.shtml