До всіх батьків і педагогічної громадськості столиці України
До всіх батьків і педагогічної громадськості столиці України PDF Друк
Вівторок, 31 травня 2011 12:47

ЗВЕРНЕННЯ Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В. Стуса
В часи СРСР у Києві з понад 400 шкіл лише 13 були «українськими», а решта – «російськими». Не дивно, що значна частина українців, які вчилися у ті часи в школах та вузах, не володіють добре українською мовою і не можуть нею вільно користуватися.

Нині часи змінилися: в незалежній Україні єдиною державною мовою є українська. Нею користується вище керівництво країни і більшість інтелігенції. Переважна більшість шкіл у столиці України стали українськомовними. І не дивно: у Києві українців проживає вже біля 85%. Велика частина наших дітей і молодих людей знають українську мову і все частіше нею користуються, адже без її досконалого знання неможливо фахово виконувати обов’язки, наприклад, державного службовця чи адвоката. Проте не всім і не скрізь це подобається.

Як випливає з публічних заяв нового начальника міського управління освіти м. Києва В. Горюнової, столична влада має намір відновити широку практику створення «російських» класів у школах та «російських» груп в дошкільних закладах, а також відкриття нових російських шкіл. Ми розуміємо так, що В. Горюнова виконує вказівки міністра Д. Табачника, який нарікав на малу кількість «російських шкіл» у Києві. Виступи Табачника і Горюнової є сигналом для педагогічної громадськості і батьків про новий курс – курс на відновлення русифікації українських дітей замість покращення якості навчання, забезпечення шкіл і садочків необхідними речами, підвищення зарплати вчителів і вихователів.

Мовне «перепрофілювання» в столичній освіті створить чимало організаційних і фінансових проблем для керівників шкіл і дошкільних установ. І вирішуватимуться ці проблеми за рахунок батьків, вчителів, вихователів.

Ми звертаємося до всіх київських учителів і директорів шкіл. Не слухайте Табачника. Не створюйте собі проблем з «російськомовними» класами і групами. Не дайте себе ошукати! Не пишіть заяв про переведення дітей в «російські» класи. Не вирішуйте долі своїх дітей за них самих.

Ми особливою мірою звертаємося до тих батьків, у сім’ях яких спілкуються російською мовою. За сучасних умов у сучасному світі російська мова від ваших дітей «не втече». А ось українську мову, не маючи шкільної практики, вони добре не знатимуть, а, отже не зможуть фахово виконувати обов’язки, наприклад, державного службовця чи адвоката.

Не обмежуйте дітям вибір професії! Не дайте можновладцям, які прагнуть вести свої брудні політичні ігри, залізти до ваших кишень. Хай краще скерують «зайві» кошти на підвищення забезпечення якості освіти.