Вибори Президента України 2010 затвердять верховенство української національної ідеї PDF Друк
Неділя, 13 грудня 2009 02:46

 "Українська нація - вольова і духовно міцна нація. Про це свідчить наша історія. Якщо ми знову зуміємо мобілізувати власний вольовий ресурс, зможемо запобігти махінаціям і, особливо, маніпуляціям з українською національною свідомістю - українська національна ідея в 2010 році стане домінуючою, а Президентом України залишиться Віктор Ющенко" - Маркіян Гудз.

В цьому контексті принагідно згадати минулорічний проет "Великі українці".

Прозорість процедури підрахунку голосів на проекті телеканалу "Інтер" "Великі українці" ставилася під сумнів ще під час прямого ефіру.
Минуло кілька днів, і заяви про те, що телеканал повинен пред'явити мільйонам глядачів результати аудиту на предмет добросовісності визначення результатів, лунають все голосніше. Про те, що озвучені результати голосування - не більше ніж маніпуляція громадською думкою, заявляє і екс-шеф-редактор проекту "Великі Українці" на телеканалі "Інтер" Вахтанг Кіпіані.

- Вахтанг, у статті на "Українській правді" ви наводите слова Дмитра Табачника, який після оголошення результатів проекту "Великі українці" сказав буквально наступне: "Я міг би "трахнути" Бандеру Щербицьким, але не зробив цього, бо Щербицький - фігура з минулого ... але я вирішив обрати князя Ярослава Мудрого - фігуру, яка об'єднує Україну "...
- Так, все саме так і було, і є свідки, готові підтвердити це в суді. Але головне в тому, що оголошений переможцем насправді посів лише четверте місце, а голоси за Валерія Лобановського і Григорія Сковороду були "втрачені" ...

- У такому випадку, можливо, мають рацію ті, хто сьогодні ініціює перегляд або навіть "переголосування" результатів проекту?
- Мені важко уявити, хто це буде робити і яким чином. Тим більше, що подібних прецедентів в аналогічних шоу інших країн поки не було. До того ж багато відомих людей, які були в студії в прямому ефірі, вдруге просто не прийдуть. Так що, переголосувати, звичайно, можна, але шоу вже не вийде. Адже все це затівалося саме заради шоу, а не для вибору народних депутатів. Шоу відбулося. Воно було цікавим, його подивилися мільйони телеглядачів, є результати - чесні і нечесні. Але, як би там не було, шоу вже закінчено.

- І тим не менше саме після його закінчення лунають гучні заяви про необхідність оприлюднити звіт про результати голосування на проекті "Великі українці". Зокрема, про це заявила народний депутат Ольга Герасим'юк. І хоча ця заява більше виглядає як "наїзд" на Савіка Шустера, "благі наміри" в наявності ...
- Я підтримую будь-які заяви людей і організацій, спрямовані на те, щоб з'ясувати правду. Були допущені фальсифікації в процесі голосування чи ні? Були "вкидання" сотень тисяч SMS з кількох десятків телефонів за Ярослава Мудрого та Миколи Амосова або їх не було? Втратили голоси Григорій Сковорода і Валерій Лобановський між вівторком і п'ятницею чи ні? Мені б не хотілося, щоб ці питання залишилися без відповіді. Хоча б заради того, щоб не говорили "всі рейтинги брешуть", "всі політики брешуть", "всі журналісти брешуть". Я кажу правду. І хочу, щоб люди розуміли, що слово "все" в подібному контексті недоречно. Є чесні люди, а є безчесні.

- Сьогодні, якщо і говорять про фальсифікації під час голосування, то мова йде, в основному, про першу десятку. Але якщо подивитися на всю сотню, результати здаються не менш дивними. Наприклад, Віктор Ющенко посів 20-у позицію, а Юлія Тимошенко - 21-у. Вони поруч, та все ж Президент попереду, як і належить Президенту, незважаючи на те, що рейтинг Тимошенко, згідно з  різними опитуваннями та дослідженнями, зазвичай в 2-3 рази вищий за рейтинг Ющенка!
- Перш ніж відповідати на це питання, я пораджу вам звернути увагу на те, що Янукович у цьому списку стоїть на 62-му місці і пригадати загальновідомий факт, що канал "Інтер" частково належить мультимільйонерові,  який фінансує Партію регіонів та іншому відомому бізнесменові, що має посаду в уряді Тимошенко. Так що, якби ми грали в ці ігри, політики б зайняли зовсім інші місця. Але люди проголосували саме так. Більше того: голосування за них було рівним, без будь-яких "сплесків" народної любові. До речі, в даному рейтингу Тимошенко і Ющенко випереджали Януковича практично у всіх регіонах, в тому числі в Донецьку. Виняток становив лише Крим, де Янукович все-таки вирвався вперед. Зрозуміло, що це не говорить про рейтинги цих людей як політиків, а лише показує, яке місце їм відводиться народом в історії України.

- А, наприклад, 100-е місце у Невідомого солдата? Ви ж не станете стверджувати, що Невідомий солдат завершує список Великих українців зовсім випадково?
- І тим не менше це так. В англійській рейтингу теж є невідомий солдат, і він там займає 77-е місце. Наш невідомий солдат був проголосований у студії програми як 101-а позиція, але буквально в останню мить набрав 800 голосів, що дозволило йому піднятися на 100-й рядок і завершити список великих українців. Все саме так і було, однак фальсифікації на останньому етапі шоу підірвали довіру не тільки до фінальних результатів, але й взагалі до всього списку.

- Як відомо, «потрібне голосування» було організовано і в оригінальному проекті ВПС «100 Greatest Britons». Студенти вузів імені Вінстона Черчілля і Ісамбарда Брунеля масово голосували за цих кандидатів, і в результаті їхні голоси не зарахували ...
- Саме там все було не так просто. Після відкритих обговорень голоси в підсумку все-таки зарахували, і Черчілль опинився на 1-му місці, Брунель - на 2-му. Але я б не назвав ситуацію на "Великих українцях" аналогічною.

- Леонід Кравчук в прямому ефірі заявив, що якби існувало обмеження "один телефон - один дзвінок", результати б виглядали зовсім по-іншому ...
- Я повністю з цим згоден і, до речі, на самому початку вносив цю пропозицію, тоді мене підтримав і Савік Шустер. Але менеджмент каналу вирішив, що ніяких обмежень бути не повинно.

- На початку проекту багато хто говорив про те, що він не має сенсу, оскільки перше місце заздалегідь уготовано Тарасу Шевченку. Про це ж сказав і Савік Шустер у прямому ефірі. Ви теж думали, що результат прогнозований?
- Я був готовий до будь-якого результату, головне, щоб це був чесний результат. У моїй "особистій десятці" Шевченко теж є, але не на першому місці, на першому - Василь Стус (13-е місце в рейтингу). Загалом, як людина я "хворів" за Стуса, а з наших сучасників - за Івана Малковича, але як шеф-редактору проекту мені було важливо, щоб виграв той, за кого проголосує більшість телеглядачів "Інтера".

- Ви стверджуєте, що за два дні фіналу з величезним відривом лідирував Бандера. Коли в прямому ефірі Шустер ставив запитання, що означає для України, якщо переможе Бандера, багато говорилося про те, що це "урок нашим політикам", "привід задуматися" і так далі. Але чомусь ніхто не говорив про те, що це ще й черговий привід розколоти країну, адже навіть у Західній Україні ставлення до цієї фігури не зовсім однозначне ...
- Волею менеджерів каналу в проекті я виступив ще й у ролі "адвоката" Степана Бандери, але це зовсім не означає, що я не розумію, як до його перемоги поставилися б, приміром, у Луганську. Це легендарна, але вельми суперечлива особистість, якій ще належить зайняти належне місце у наших підручниках історії. І проект довів, що в країні є сотні тисяч людей, для яких саме Бандера є уособленням свободи і боротьби. Я стверджую, що він і переміг за фактом: до початку масових вкидань Бандера більш ніж на 150 тисяч голосів випереджав того ж Ярослава Мудрого. І мені неприємні лукаві заяви, що, мовляв, якісь чесноти не пошкодували сотень тисяч доларів і тим самим врятували Україну від розколу. Невже хтось серйозно думає, що маніпуляції вибором людей у телешоу можуть принести користь? За Ярослава Мудрого проголосували 60 тис. за місяць і близько 550 тис. за один день! Вже в п'ятницю вранці (16 травня. - "СЕЙЧАС" він став апріорі недосяжним, і наступне голосування за будь-яку кандидатуру стало чистим фарсом. Те, що керівники "Інтера",  що володіють цією статистикою, не зупинили вкидання, означає, що по суті вони стали співучасниками "лохотрону". Шансів перемогти не було ні в кого, окрім історичних діячів, на жаль, який освятив ганебну маніпуляцію. Кілька десятків телефонів і необмежені фінансові ресурси - у даному випадку близько $ 100 тисяч - підмінили вибір всієї країни. Це хамство, яке принизило всю націю . Реальна трійка переможців, навколо якої сьогодні повинна йти дискусія, - Степан Бандера, Микола Амосов і Тарас Шевченко.

Інтер'ю Вахтанга Кіпіані (газета "СЕЙЧАС")

 

Коментарі  

 
0 #3 wisata bromo trail 04.09.2017 18:03
Ini sangat bebas masalah unjtuk mengetahui setiap peduli
padaa net dibandingkan dengan buku, karena saya menemukan ini ayat dii
inni halaman web.

Аlso visit mʏ website :: wisata bromo trail: https://wisatatourbromo.com
Цитувати
 
 
0 #2 wisatatourbromo.com 15.06.2017 00:45
Anda membuat beberapa benar-benar baik poin ⅾi sana.

Saya tampak Ԁi internet untuk mengetahui lebih lanjut tentang masalah inni Ԁann
menemukan sebagian besar individu akan pergi bersama dengan pandangan Anda tentang situs web
ini.

Μy website: wisatatourbromo .сom: http://wisatatourbromo .com
Цитувати
 
 
0 #1 wisata bromo jogja 14.06.2017 20:52
Wow , itulah apa yang saya menjelajahi untuk, apa bahan! ada ԁi sini di ini situs web, terima kasih admin ini halamn web.


Мy weblog :: wisata
bromo jogja: http://wisatatourbromo.com
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити