Відкритий лист працівників Музею у с. Пирогів
Відкритий лист працівників Музею у с. Пирогів PDF Друк
Статті - Культура
Середа, 01 червня 2011 23:59

altКонфлікт у Музеї в с. Пирогів набирає обертів: проти Директора Федаки виступила профспілка працівників Музею «Захист справедливості». Профспілчани звинувачують директора у численних порушеннях законів, нанесенню шкоди Музею та незаконному звільненні працівників.

Як стверджують працівники, на членів профспілки тиснуть співробітники СБУ. Відкритий лист членів профспілкової організації «Захист справедливості» Національного музею Народної архітектури та побуту України НАНУ до Президента НАН України Патона Б.Є., прем’єр-міністра України Азарова М.Я., журналістів та громадян України:

"Ми, працівники Музею архітектури та побуту України, члени профспілки «Захист справедливості» конфедерації незалежних профспілок України, звертаємось до керівництва та громадськості у загрозливий для нашого Музею час, коли саме існування найбільшого в Європі скансену поставлене під загрозу. Бездарними діями директорів Федаки та Василенко, які останні роки очолювали музей, музею завдано величезної матеріальної шкоди, про що свідчать результати останніх перевірок КРУ.

Крім того, завдано та завдається непоправної шкоди безцінним експонатам музею, які вчасно не ремонтуються та не реставруються, що веде до їхнього нищення. Невиконання директором своїх прямих обов’язків по організації охорони та збереження об’єктів вже призвів до кількох пожеж, які знищили майно музею, в тому числі історичних об’єктів. Але численні вимоги контролюючих органів та скарги членів трудового колективу ігноруються керівництвом музею та Академії, Федака та інші особи, винні у порушеннях, залишаються на керівних посадах у музеї.
Це стало можливим, позаяк покровителем численних порушень та порушників є високо посадовець НАНУ академік Микола Жулинський. Численні звернення працівників Музею про порушення, в тому числі ті, які носять ознаки криміналу, він переадресовує керівництву Музею для розправи над скаржниками.

Останній час стараннями Жулинського та Федаки на керівні посади в Музеї приведені представники громадської організації «Всеукраїнське козацьке військо» на чолі з Каленяком В.П., які жодного відношення до музейної справи не мають, зате мають відношення до численних корупційних скандалів та шахрайських оборудок. Зрозуміло, що приведені ці люди Жулинським для рейдерського захоплення Музею, особистого збагачення та «дерибану» музейної землі. Ми просимо негайного втручання влади та громадськості для припинення нищення музею та притягнення до відповідальності посадовців, винних у даній ганебній для України та її музейної галузі ситуації.

Члени ПО «Захист справедливості» Національного музею народної архітектури та побуту України НАНУ"