Громадське віче у Львові 22 червня відбулося під гаслом «Без політики»
Громадське віче у Львові 22 червня відбулося під гаслом «Без політики» PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 22 червня 2011 22:21

У пам’ятному вічі громади Львівщини, присвяченому 70-ій річниці від початку ІІ Світової війни, не було представлено жодного політика чи політичної партії.
Сьогодні, 22 червня, у Львові о 19:00 розпочалося пам’ятне віче громадськості Львова, яке відбувалося, за домовленістю оргкомітету, без політичних гасел та партійних прапорів, – повідомляє кореспондент ЗІКу.

Виступаючи на вічі, міський голова А. Садовий подякував громаді Львова за участь у всіх пам’ятних заходах, за організованість.

«Висока організованість міської громади, щирість та відкритість львів’ян дозволили провести 22 червня так, як належить, без провокацій», – відзначив міський голова.

Багаторічний політв’язень та зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків закликала всіх українців не припиняти боротьбу за українську державу: «Ми вже сьогодні маємо Українську державу, але ще не таку, як хотілося б. Але ми не повинні складати руки, мусимо вести свою боротьбу до кінця».

Політв’язень відзначила, що влада сьогодні в Україні належить не українцям, але вона впевнена, що завдяки, зокрема, українській молоді Україна відбудеться як держава.

Науковець, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий розповів присутнім, що війна для українців розпочалася у 1939 році і тривала ще довго після закінчення ІІ Світової війни.

Забілий висловив впевненість, що лише тоді, коли усі українці знатимуть свою справжню історію, тоді вони зможуть побудувати міцну Українську державу.

Після закінчення віча о 20:00 усі учасники колоною вирушили до Стіни пам’яті та скорботи, що на вулиці Замарстинівській, де відбулася поминальна молитва, а усі присутні запалили свічки в пам’ять про загиблих в роки ІІ Світової війни.

http://zik.ua/ua/news/2011/06/22/294784