Антиконституційний переворот на Луганщині
Антиконституційний переворот на Луганщині PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 28 червня 2011 09:36

Акцію-протест «Антиконституційний переворот на Луганщині», присвячену 15-річчю прийняття Конституції України, провели під стінами Луганської облдержадміністрації Союз об'єднань громадян Трудовий рух «Солідарність» та Конфедерація вільних профспілок Луганської області.

«Конституція України - це основний закон нашої держави. Але ті, хто керує Луганською областю, втоптують нашу Конституцію в болото. Управління областю здійснюється з системними порушеннями Конституції України », - вважає Костянтин Ільченко, лідер «Трудового Руху «Солідарність».

Одна з головних тем мітингувальників: передбачувана віддача в концесію успішних підприємств вуглепрому ДП «Ровенькиантрацит» та ДП «Свердловантарцит». Костянтин Ільченко заявляє, що «концесія - це фактично прихована безкоштовна приватизація».

Костянтин Ільченко звернув увагу на невдалу приватизацію ВАТ «Краснодонвугілля».

«Як приклад вдалої приватизації нам призводять ВАТ «Краснодонвугілля». Так от, це «успішне підприємство», віддане Рінату Ахметову в 2009 і 2010 роках «заробило» збиток на 368 мільйонів гривень. Природно, Краснодон - в депресії, безробіття, затримки заробітної плати », - пояснив профспілковий лідер.

«У нас стільки вугільних підприємств, які потребують інвестицій, але в концесію віддають успішні об'єднання, які фактично формують вуглевидобуток в Україні. І це ще не все. Міністр Юрій Бойко з трибуни заявив: уряд розуміє, що концесіонеру буде важко, тому готується пропозиція до Кабміну та ВР, щоб в перші 5 років держава дотувала концесіонера. На обличчя корупція, в тому числі і влади Луганщини. Ці ж люди говорили в 90-х про те, що без реструктуризації шахт всім буде «гаплик», а самі потім вирізали шахти на металобрухт. Тепер без концесії «гаплик» - і результат очікуваний », - зазначив він.

Також протестуючих обурює ситуація з копанками.

«Незаконну експлуатацію надр на копанках прикривають правоохоронці», - заявляє К. Ільченко.

Голова Конфедерації вільних профспілок Луганської області Микола Козюберда розповів про те, що гірників, які входять в незалежні профспілки, звільняють і переслідують.

Голова незалежної спілки підприємців Україні, Ігор Запрудський стверджує, що за його участь у Податковому Майдані в Києві, правоохоронні органи зруйнували його бізнес.

«Я був одним з організаторів Податкового Майдану. Після повернення з Києва до Луганська я відчув шквал репресій », - розповідає Ігор Запрудський.

За словами Запрудського, його магазин розгромили співробітники УДСБЕЗ.

«Вони розбили мій магазин вщент, вони забрали мій профспілковий комп'ютер. Я виграв суди першої інстанції, а потім районний прокурор Бесіда звернувся до Апеляційного суду. Суд за надуманим звинуваченням оштрафував мене на 600 гривень, постановив повернути все, що в мене вкрали. Але нічого не повернули до цих пір », - каже підприємець.

Також на мітингу були порушені проблеми зі свободою слова в Луганській області.

«Вже півтора місяці перебуває в СІЗО Юрій Косарєв, член громадської організації «Луганська правозахисна група». Він поставив питання про порушення в роботі ТОВ «Успенський кар'єр» і за це на очах дружини був побитий працівниками міліції і кинутий за грати », - розповів Костянтин Ільченко.

Учасники мітингу висунули вимоги до Президента України Віктора Януковича та Голові Луганської державної адміністрації Володимиру Пристюку.

Мітингувальники вимагають припинити перешкоджання законній діяльності профспілок Луганської області. На їхню думку, Незалежна профспілка Свердловська має взяти участь в обговоренні планів передачі в концесію ДП «Свердловськантрацит».

Також учасники акції домагаються звільнення нинішнього керівника «Свердловантрацит»  Коваля.

«Діяльність Коваля спрямована на знищення профспілки міста Свердловська. З цією профспілкою протягом 6 років не укладаються договори, весь цей час переслідуються члени профспілки, їм недораховується заробітна плата. Були випадки прямих погроз, коли якісь люди їздили по сім'ях і погрожували, змушуючи людей виходити із профспілки », - сказав Ільченко.

Також мітингувальники наполягають на звільненні Юрія Косарєва, члена громадської організації «Луганська правозахисна група» та покарання правоохоронців, які допустили порушення закону.

Відділ моніторингу ВУ