У Києві проголосили Акт відновлення Української Держави
У Києві проголосили Акт відновлення Української Держави PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 30 червня 2011 23:18

30 червня молодь провела флеш-моб, синхронно читаючи Акт відновлення Української Держави у 5-ти визначних місцях Києва: Золотих воротах, Софіївській площі, в парку ім. Т.Г. Шевченка, Меморіалу жертвам Голодомору та Майдані Незалежності.
 
Захід було приурочено до 70-ліття з дня проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові.
 
Молоді люди тримали синьо-жовті та червоно-чорні прапори, роздавали перехожим листівки з текстом Акту відновлення Української Держави та історичною довідкою про ці події.

Перед початком заходу організатори передали привітання від Євгена Стахіва – 92-х річного члена ОУН,  учасника проголошення Акту у 1941 році: «Передаю великій привіт українським патріотам. Дуже приємно, що  через стільки років молодь пам’ятає про тогочасні події.  Тоді, в 1941-му році всі розуміли, що Україна опинилася між двох неймовірно сильних ворогів і знали, чим  може коштувати проголошення Акту.  Проте, ми мусили це зробити, щоб показати усьому світові, що український народ – господар на цій землі, і він буде боронити її від всіх існуючих загарбників».
 
"Якщо в ті роки, а саме в 1941 році, коли наша земля цілком перебувала під владою окупантів, наші попередники не побоялися проголосити Акт відновленння Української Держави, то ми - їх нащадки, просто зобов'язані сьогодні, коли Україна так само знаходиться в тяжкому політичному становищі, продовжити їх боротьбу", - заявив один із учасників акції, член МНК Назар Матлак, повідомляє прес-служба Київського осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
 
Історична довідка:
 
30 червня 1941 р. в будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави. На башті Князівської гори було піднято національний прапор. Львівська радіостанція повідомила про Акт населення України і передала благословіння митрополита Андрія Шептицького з цієї нагоди.
 
На цій події були присутніми понад 100 чільних представників зі всієї України, а також представник УГКЦ Йосиф Сліпий.
 
Звістку про відновлення Української держави понесли на Східну Україну  6 тисяч бандерівців, розділені на три похідні групи, які повсюди творили українську адміністрацію та осередки ОУН. Найбільший із них був на Дніпропетровщині (5 тисяч осіб), Кіровоградщині (1100), а також на Донбасі і в Криму.
 
Німеччина жорстко відреагувала на Акт проголошений у Львові. Починаються арешти новоствореного уряду та керівництва ОУН. Серед арештованих Степан Бандера та Ярослав Стецько.