Справа Юрія Косарєва залежить від громадськості
Справа Юрія Косарєва залежить від громадськості PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 05 липня 2011 22:58

Правозахисник Юрій Косарєв і його друг Сергій Ігнатов, які були затримані після конфлікту з людьми в міліційній формі, продовжують знаходитися в тюрмі, зараз обидва затриманих шпиталізовані: Юрій черз виснаження в результаті голодування, а Сергію зробили операцію. На 6 липня призначені попередні слухання у їхній справі в Лутугинському суді, де повинні зачитати обвинувальний висновок. Проте Юрій і Сергій, не чекаючи вердикту українського правосуддя, вже написали заяви до Європейського суду з прав людини. Вони вважають, що держава Україна грубо порушила їхні права, пише Луганськ медіа стиль.

Правозахисник Олександр Клименко вважає, що, швидше за все, справа Косарєва і Ігнатова буде відправлена на дослідування.

«Наскільки мені відомо, в справі не опитані свідки. Звинувачення повністю спирається на свідчення керівників «Успенського кар'єру», а вони знаходяться під судом. Косарєв й Ігнатов подали скаргу в Лутугинський суд на дії Гапонченко, його брата, охоронця і міліціонерів, які їх побили», — говорить він.

Про те, як її допитували, розповіла свідок Ірина Бімбат:

«Мене допитував слідчий прокуратури Мельник С.В. Він сказав, що йому власник каменоломні дав 3000 доларів за те, що він посадить Косарева. І якщо я не скажу, що Косарев напав на міліціонерів, то він і мене посадить на п'ять років за напад на міліціонерів», — розповіла вона.

За словами Олександра Клименка, випадки, коли правозахисників звинувачували в побитті міліціонерів, на Луганщині вже були. Він навів приклад правозахисниці з Новопскова Ковальової. У 2006-му році медекспертиза встановила, що цій жінці вдалося так побити двох міліціонерів, що в обох трапився струс мозку.

Ні Косарєв, ні Ігнатов на українське правосуддя не сподіваються. Вони подали заяви до Європейського суду з прав людини.

«Існує помилка, що до Європейського суду треба подавати лише після проходження всіх судових інстанцій в Україні, — говорить Олександр Клименко. — Насправді, там прецедентна практика. Був такий громадянин Салов з Донецька, якого затримали за те, що вона написав в газеті, що Кучма помер. Він звернувся до Європейського суду, тепер Україна винна йому 10 тисяч євро за порушення його прав. Що стосується справи Косарєва, то з ним, на мій погляд, все чисто. Згідно конвенції ООН, людина має право знати, в чому її підозрюють і на якій підставі її затримують. Згідно Конституції, громадянин не зобов'язаний виконувати незаконні розпорядження. До Косарєва в двір прийшли люди в міліційній формі, вони не представилися, не показали документів. Я вважаю, що якщо громадськість не мовчатиме, Косарєв виграє справу».

Нагадаємо, Юрій Косарєв і Сергій Ігнатов були схоплені людьми в міліційній формі 22 травня. Є  підстави вважати, що міліціянти виконували замовлення керівництва «Успенського кар'єру».

«Конфлікт між чоловіком і «Успенським кар'єром» виник тому, що Юрій дізнався від місцевих жителів про свавілля, що там коїлося — люди працювали без трудових книжок, їх звільняли, коли захочуть. 5 травня Юрій написав п'ять скарг в різні інстанції про порушення в роботі ВАТ «Успенський кар'єр». Він розповів, що «податкова» швидко прореагувала і начальству «Успенського кар'єру» довелося оформляти робітників офіційно. Ось це і було їхньою відповіддю Юрієві», — розповіла Ірина Косарєва.


Відділ моніторингу КЦ , http://www.kavkazcenter.com/ukr/content/2011/07/05/19565.shtml