У «Тюрмі на Лонцького» — кінофестиваль до свята Покрови і УПА
У «Тюрмі на Лонцького» — кінофестиваль до свята Покрови і УПА PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 10 жовтня 2011 17:41

10—13 жовтня. «Під покровом Святої Покрови». Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» вул. С. Бандери, 1.
Сьогодні, 10 жовтня о 19.00 у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» стартує тижневий кінофестиваль історичних документальних фільмів, приурочений до відзначення дня Святої Покрови — опікунки українського війська і 69-й річниці створення Української повстанської армії.

Понеділок 10 жовтня о 19:00

Розпочнеться фестиваль показом та обговоренням стрічки чеських кінодокументалістів «Бандерівці», який частково фільмували в стінах музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», а консультантами є члени Наглядової ради музею історики Володимир В’ятрович та Василь Стефанів.

Вівторок 11 жовтня 19:00

На відвідувачів вечірнього кінолекторію очікує демонстрація двох серій фільму українських режисерів Сергія Братішка та Віталія Загоруйка

«УПА. Тактика боротьби» — «Початок. Ворог перший» та «Ворог другий. Велика блокада».

Кінострічки, побудовані на розповідях очевидців, істориків, які на основі архівних документів спростовують міфи радянської пропаганди, фільмувалися у львівському музеї «Шевченківський гай» та Карпатах за консультаційного супроводу Центру досліджень визвольного руху.

Середа 12 жовтня о 19:00

Демонструватиметься фільм режисерів Сергія Сотниченка, Тараса Ткаченка та Олена Ножечкіної «Степан Бандера. Ціна свободи», який знімався у багатьох країнах світу, в пам’ятних «бандерівських» місцях, зокрема на Стрийщині, звідки походить родина Бандери.

До створення картини було залучено українських істориків Володимира В’ятровича, Ярослава Грицака, Ярослава Сватка, Івана Патриляка, закордонних — Тімоті Снайдера, Тараса Гунчака (США), Гжегожа Мотику (Польща), Олександра Гогуна (Росія-Німеччина). Своїми міркуваннями про життя і діяльність Степана Бандери діляться син Головного командира УПА Романа Шухевича Юрій, рідна сестра провідника Оксана Бандера, його онук Степан Бандера.

Четвер 13 жовтня о 12:00 та 15:00

Запрошуємо на денні сеанси:

12:00

15:00

«УПА. Тактика боротьби» — «Початок. Ворог перший» та «Ворог другий. Велика блокада».

П’ятниця 14 жовтня о 12:00 та 15:00

Запрошуємо на денні сеанси:

12:00

15:00

«УПА. Тактика боротьби» — «Початок. Ворог перший» та «Ворог другий. Велика блокада».

Вхід на фестиваль — вільний!