Резолюція Форуму громадських організацій та профспілок Львівщини
Резолюція Форуму громадських організацій та профспілок Львівщини PDF Друк
Четвер, 03 листопада 2011 22:16

Незаперечними фактами сьогодення є  недотримання конституційних прав та свобод, нехтування Конституцією України органами усіх гілок державної влади, фактичне усунення народу від управління власною державою, що призводить до узурпації влади фінансово-промисловими групами, які нехтують національними, економічними та соціальними інтересами українського народу.

Стала очевидною нелегітимність Верховної Ради України: за фактом її нелегітимного створення, за фактом нелегітимного продовження її повноважень, за фактом постійного прийняття антиконституційних рішень, за фактом неконституційної та незаконної процедури прийняття рішень у сесійній залі. Своєю діяльністю Верховна Рада поставила себе поза законом, стала гальмом у державотворенні.

Ми, учасники Форуму, звертаємося до усіх громадян України – студентів і пенсіонерів, інтелегенції, робітників та селян, державних службовців проникнутися відповідальністю за долю нашої країни – України.

Ми, учасники Форуму, запоруку успішного поступу Української Держави  вбачаємо в системній і тривалій самооргнізації  населення з дієвим механізмом самозахисту задля вирішення проблем кожного.

Ми закликаємо громадян до творення незалежного від влади профспілкового руху, територіальних громад, до активної участі у відстоюванні своїх прав – тільки таким чином в Україні зможе постати дієве громадянське суспільство, що забезпечить дійсне покращення життя українського народу.

Ми, учасники цього Форуму, зобов’язуємося не мовчати, а реагувати на події та процеси, від яких залежить життєздатність нашої Держави, а отже і кожного з нас. Зобов’язуємося підтримувати один одного в діяльності на реалізацію тих вимог, які вказані у цій Резолюції.

В даному часі партії і політики не виконують своїх функцій (зайняті власними та вузькопартійними питаннями), і тільки під тиском громадськості ці „політики” спромагаються   часом прийняти позитивні рішення. Сміливо можна ствердити, що національна та соціальна політика, яка відповідає прагненням українського народу, формується виключно громадськими активностями.

Закликаємо здорові політичні сили не паразитувати на громадських протестах намаганням «засвітитись» на публічних заходах, а поступитися кожному своїми амбіціями і виробити механізми для подальшого реального об’єднання, без голослівних маніпулятивних заяв. Опозиція цікавить народ не красивими промовами на мітингах та телевізійних шоу, а реальною програмою дій і здатністю виконувати цю програму.

Наші вимоги – це повсякденна наша діяльність:

1.Змінити виборче законодавство України з метою забезпечення вільного і демократичного волевиявлення громадян.  Більше того, повинен бути змінений підхід до виборчого процесу кожного з нас. Депутатський корпус має складатися з представників українського народу, а не олігархів  та пройдисвітів. Виборці мають голосувати за конкретну особу, а не партію; процедура відкликання депутатів усіх рівнів має бути нескладною, зрозумілою для виборця та не залежати від рішень депутатів. Мають бути відмінені усі без виключення пільги та недоторканність депутатів. Строк каденції депутата має складати не більше двох скликань. Необхідністю є суттєве скорочення депутатського корпусу щонайменше до 300 чоловік.

2.Невідкладно внести зміни у закон про всеукраїнський та місцевий референдуми, спростивши процедуру їх організації та проведення, повернувши громадянам право рішення про проведення референдумів.

3.Змінити податкове законодавство на користь стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу, насамперед національного товарного виробництва, припинити практику застосування офшорів великим бізнесом. Негайно після консультацій з асоціаціями бізнесу та профспілками вилучити положення податкового кодексу, що нищать мале та середнє підприємництво. Негайно припинити практику фактичних перевірок, що супроводжується порушеннями як Конституції України, так і законів України.

4.Відхилити проект Закону «Про вищу освіту» авторства Табачника, який впроваджує корупцію у ВНЗ та середній школі і забирає у громадян рівний доступ до освіти.

5.Остаточно відхилити законопроект №2450 «Про мирні зібрання», а при прийнятті нового врахувати всі вимоги громадськості, чим захистити свободу мирних зібрань і процесій.

6.Відхилити проект закону „Про засади державної мовної політики” як такий, що вносить розкол в українському суспільстві, протистояння між Заходом і Сходом України.

7.Відмінити псевдо – реформу у сфері пенсійного законодавства та навести порядок з неконституційними та неконтрольованими пенсійними фондами в Україні.

8.Закони, що стосуються землі сільськогосподарського призначення, приймати тільки після широких громадських обговорень та слухань. Повернути землю територіальним громадам України, як цього вимагає діюча Конституція України.

9.Вимагаємо націоналізувати усі державні дачі, а після націоналізації скасувати інститут державних дач; вивести з  підпорядкування Державного управління справами всі санаторії; передати медичний комплекс ФЕОФАНІЯ в систему Мінохорони здоров'я і зробити його загальнодоступним.

10.Вимагаємо виконання державних програм із створення нових робочих місць та щомісячно звіту з цих питань.

11.Вимагаємо на час фінансової кризи припинити будь – яку приватизацію державної власності.

12.Вимагаємо проведення незалежного зовнішнього аудиту коштів, витрачених на підготовку Євро – 2012.

13.Відновити інститут комітетів народного контролю.

14.Соціальні стандарти та зобов’язання української держави є непорушним пріоритетом.

15.Залучивши нескомпрометовані політичні сили, ініціювати процес формування в Україні уряду національної довіри в противагу існуючому, який обслуговує олігархів.

У випадку відсутності адекватного реагування на наші вимоги зі сторони дежавних органів ми оголошуємо про свою готовність до участі у загальнонаціональному страйку.

Львів, 3 листопада 2011 р.

Резолюція прийнята одностайно  представниками 45  організацій.