Боротьба за українську мову: репресіями студентів не спинити
Боротьба за українську мову: репресіями студентів не спинити PDF Друк
П'ятниця, 04 листопада 2011 21:37

Ректорові Національного педагогічного
університету імені М. П. Драгоманова
академіку НАПН України
проф. Андрущенку В.П.
студента ІІ курсу Інституту інформатики
Кротенка Іллі Геннадійовича

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Віктор Петровичу!

Не зважаючи на те, що було встановлено і вами підтверджено, що ніякої експертизи щодо проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» № 9073 від 26.08.2011 (поданого народними депутатами України Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком) в НПУ не проводилося, а відповідальність за цю прикру помилку ви взяли на себе, насправді жодної реакції на цю ганебну для нас ситуацію не відбулося.

Інформація про підтримку цього законопроекту нашим університетом і далі продовжує бути розміщена на офіційному сайті "Партії регіонів" і в особистому інформаційному блозі в мережі Інтернет Народного депутата України Вадима Колесніченка, а також широко використовується останнім для просування свого законопроекту. Основна вимога, яку своїми підписами затвердило понад тисяча студентів і співробітників університету, є спростування інформації про, або відкликання експертного висновку щодо проекту Закону України «Про засади державної мовної політики», який, за словами Вадима Колесніченко, був наданий йому в НПУ імені М.П. Драгоманова, виконана не була. 

Втілення ідеї, щодо альтернативної конференції для розгляду цього питання, було покладено адміністрацією університету на плечі студентів і викладачів. Останні, в свою чергу, після кількох випадків тиску і залякування, відмовилися від проведення цієї конференції з власної ініціативи. Єдиною справжньою реакцією на вище зазначені події став початок масштабних репресивних дій щодо найбільш активних учасників збору підписів серед студентів. До всіх нас почали ставитися, наче до злочинців, збирають на нас характеристики. Чотирьох викликали в дирекції їх інститутів (прізвища студентів і інститути їх навчання з міркувань безпеки студентів не називатимуться) для проведення "виховної" бесіди, двом з них погрожували не поселити в гуртожиток на наступний рік в разі продовження ведення громадської діяльності, а одній дівчині навіть подзвонили батькам, довівши до сліз матір, розповідаючи абсурдні речі.         

Потрібно наголосити, що законопроект Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики» майже повністю відтворює проект закону «Про мови в Україні», внесений на розгляд Верховної Ради України рік тому, який був засуджений, як міжнародними організаціями, такими як ОБСЄ та Венеціанська комісія, так і в Україні, викликавши хвилю багатотисячних акцій протесту. В разі ухвалення і втілення у життя цього законопроекту ще більшого масштабу набудуть порушення мовних прав українців та представників національних меншин України, будуть порушені засади конституційного ладу України, розпочнеться процес її федералізації, виникне серйозна загроза цілісності української держави.

Детально з небезпеками цього законопроекту можна ознайомитися за цим посиланням http://vidsich.org.ua/archives/814.

Від імені більше як тисячі студентів і співробітників університету, підписи яких вже були передані вам раніше, ще раз звертаюся до вас з проханням переглянути ваше ставлення до ситуації, що виникла. Окремим пунктом вимагаю негайно вжити заходів, щодо припинення тиску на студентів, оскільки такий метод розв'язання проблеми є неприпустимим для вищого навчального закладу, що розташований в демократичній країні і має статус Національного педагогічного. Хочу повідомити вас, що в разі продовження тиску і репресивних дій реакція студентів буде відповідною.
 
--
З повагою, студент НПУ імені М.П. Драгоманова, Ілля Кротенко.
+380969590143