У Києві згадуватимуть дітей, вбитих під час Голодомору
У Києві згадуватимуть дітей, вбитих під час Голодомору PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 26 листопада 2011 01:22

Понад мільйон учнів не сіли за парти у вересні. У пам’ять про них, вбитих і ненароджених внаслідок геноциду ’32-33 років, у Києві від метро «Арсенальна» до Національного меморіалу Голодомору пройде скорботна хода. Молоді люди пронесуть 500 незапалених свічок зі стрічками з іменами дітей, померлих від Голоду.

Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід до Дня пам’яті жертв Голодомору буде зокрема присвячено вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій ’32—33 років.

Історики говорять, що серед усіх смертей в ’32—33 році діти становили до половини вбитих. У вересні ’33-го року за парти не сіли понад мільйон учнів.

На Київщині того року було зафіксовано 330 000 безпритульних дітей, які втратили батьків чи були покинуті ними в надії, що у великому місті малеча знайде собі шматочок хліба.

У пам’ять про тих, кого було вбито, у пам’ять про ненароджені мільйони співвітчизників молоді люди пронесуть у скорботній ході 500 свічок із чорними стрічками, на яких написані імена дітей, що померли від голоду. Імена віднайшли історики в Національній книзі пам’яті — від 6-місячних малюків до 17-річних юнаків.

Розпочнуть робити написи із зазначенням імені і віку загиблих дітей перед початком акції на м. «Арсенальна». Свічки пронесуть незапаленими — як символ молодого, непрожитого життя.

Потім хода рушить до Національного меморіалу жертв Голодомору, де після панахиди і хвилини мовчання о 16:00 годині ці свічки запалять разом з усією Україною.

* О 14:00 26 листопада розпочнеться скорботна хода від метро «Арсенальна» до Національного меморіалу пам’яті жертв Голодомору в Києві
* О 14:30 біля біля Національного меморіалу пам’яті жертв голодоморів розпочнеться панахида, яку відправлять Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет, глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.  До участі запрошені представники всіх церков та релігійних організацій в Україні.
* О 16-й годині 26 листопада — загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

«Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам’ять. Приходь. Пам’ятай. Запали свічку!», — закликають організатори акції.

Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32—33 років в Україні закликає українців пам’ятати про злочин геноциду та 26 листопада прийти до Національного меморіалу жертв Голодомору і запалити свічку пам’яті на вікнах своїх домівок.

Цього дня пройдуть вшанування у всіх обласних центрах України, Світовий конгрес українців організовує заходи у столицях 32 країн.