Менеджеру “Макдональдса” не сподобалась правда про Голодомор
Менеджеру “Макдональдса” не сподобалась правда про Голодомор PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 26 листопада 2011 14:07

Під час вуличного показу ввечері 23 листопада фрагментів з фільмів про Голодомор на стіні будинку біля метро “Хрещатик” й роздачі перехожим листівок з запрошеннями прийти 26 листопада на вшанування пам’яті жертв штучного голоду раптом приїхала міліцейська група у повних бойових обладунках (шоломи, бронежилети, автомати) й зажадала від організаторів показу пояснень, чим вони тут займаються. Разом з її приїздом на вулицю вийшов менеджер “Макдональдса”, який знаходиться у цьому будинку, і сказав, що це він викликав цю групу, натиснувши тривожну кнопку.

Громадські активісти пояснили озброєним людям у шоломах, що на показ подане складене у відповідності зі статтею 39 Конституції України повідомлення, будівля знаходиться у комунальній власності міста, а показ і роздача листівок відбувається ліворуч від входу в “Макдональдс” й ніяк не перешкоджає його роботі, скоріше навпаки, сприяє тому, що біля фастфуду зупиняються люди, і деякі з них, змерзши на вулиці, вирішують зайти всередину  ”Макдональдса” аби випити гарячого чаю чи кави та підкріпитися, оскільки, на відміну від жертв Голодомору, на щастя, мають таку можливість. Й самі активісти після показу також збиралися відвідати “Макдональдс”, однак після такої поведінки його хазяїв відмовилися від своїх намірів. На сторону активістів стали міліціонери патрульно-постової служби, пояснивши колегам, що ніякого порушення громадського порядку тут не відбувається. Після цього викликана спецгрупа розвернулась і поїхала з місця подій.

Активістка Громадянського руху “Відсіч” Катерина Чепура, висловила своє обурення такою поведінкою менеджера “Макдональдса”, оскільки півроку тому, перебуваючи в ньому, стала на захист групи туристів з арабських країн, на яких напали футбольні хулігани прямо всередині фастфуду біля кас. Вона згадує, що викликана тоді працівниками “Макдональдса” міліція прибула досить пізно, коли хулігани вже втекли, і це була не екіпірована з ніг до голови спецгрупа, а звичайний патруль. Очевидно, напад на іноземців з літаючими стільцями та столами всередині “Макдональдса” менше схвилював його керівництво, ніж показ фільму про Голодомор на вулиці біля “Макдональдсу”, тож менеджер скористався тоді не тривожною кнопкою, а звичайним телефонним викликом за номером 102.

Активісти мають намір поскаржитися вищому керівництву “Макдональдса” на таку поведінку керівництва центрального столичного фастфуду та хочуть подарувати розташованому на Хрещатику “Макдональдсу” книжку Роберта Конквеста “Жнива скорботи”, аби менеджмент фастфуду знав трагічну сторінку в історії своєї Батьківщини, яку зі скорботою згадують у ці дні не лише українці, а й керівники інших держав.

Нагадуємо, що цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід відбудеться 26 листопада. Його буде зокрема присвячено вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій ‘32—33 років.

м. Київ – збір о 14 год. біля станції метро “Арсенальна” (початок ходи), о 14.30 – скорботні заходи біля Національного меморіалу Голодомору.

м. Львів – збір о 15:00 біля пам’ятника Т. Шевченку молебень, 16.00 – акція “Запали свічку”, 16.15 – скорботна хода до Підзамче

26 листопада о 16 год. розпочнеться загальнонаціональна Хвилина мовчання.