Режисер «Радянської історії» закликав банду Путіна припинити фальсифікувати історію
Режисер «Радянської історії» закликав банду Путіна припинити фальсифікувати історію PDF Друк
Статті - Історія
П'ятниця, 02 грудня 2011 11:39

В рамках конференції «Історія і пам'ять: радянське минуле 1953–1990 рр.», яка проходила в Сеймі Литви, 29 листопада був показаний документальний фільм всесвітньо відомого латвійського режисера Едвінса Шноре «The Soviet Story» («Радянська історія»), знятий у 2008 році, що отримав серйозний широкий відгук на Заході.
Фільм отримав премію кінофестивалю Бостона, був продемонстрований в Європаларменті і низці європейських країн. Днями фільм показали і по одному з каналів литовського телебачення, викладач історії з литовської гімназії, що брав участь в дискусії після показу картини в парламенті,  розповів, що показує цей фільм своїм учням.
Фільм розповідає про історію Росії періоду СРСР: Голодомор, репресії НКВД, співпрацю радянських і нацистських каральних і військових структур, події в Катинськом лісі і т.д.

Фільм з'явився у 2008 році, був показаний в багатьох європейських країнах, перекладений 30 мовами. Режисер Едвінс Шноре розповів в розмові з литовськими ЗМІ про фальсифікацію історії росіянами

«Головна проблема полягає в тому, що після другої світової війни ті, хто переміг, написали історію, що «добро» отримало перемогу над «злом». Але це не так. Люди в Східній Європі знаходилися в окупації. Наприклад, в Латвії масово засилали людей до Сибіру, де багато хто з них загинув. А в цей час Захід співробітничав з СРСР, як і під час ДСВ.

Вони повинні побачити реальність і бути в змозі визнати, що Радянський союз, сталінський режим — це злочинний режим.

Це був злочинний режим, з яким Захід злочинно співробітничав (як зараз — КЦ), а в деяких випадках у прямому розумінні допомагав йому. Наприклад, у 1944 році, в рік масових депортацій, жителів Чечні і Середньої Азії транспортували на американських «Студебекерах». Тобто американське устаткування використовувалося для геноциду. Матеріали були в західних архівах, але вони не хочуть їх показувати.

У Росії є велика проблема, яка полягає в тому, що вона не хоче визнати ці злочини і засудити їх. Давайте погодимося, що здійснене Сталіним — це погано, злочинно. Але ми бачимо, що Путін та інші не хочуть цього робити. Немає бажання реально засудити ці злочини.

У нас є ситуація у випадку з В.Путіним, який був офіцером КДБ і працював разом з колишніми співробітниками НКВД, які вбивали людей у 1940-і рр. І ніякого розриву не відбулося, відбулася трансформація, тому ми і бачимо все те, що відбувається зараз в Росії».

За словами Едвінса Шноре, він збирав матеріал протягом 10 років, а над фільмом працював два роки. У фільмі, говорить він, неможливо відобразити все, тому з первинного матеріалу довелося залишити лише частину, але він поки не збирається знімати другий подібний фільм про події того періоду часу. В даний момент він готує дисертацію на тему свідомого вбивства росіянами голодом більше 17 мільйонів українців в Голодоморі.

The Soviet Story був знятий на гроші блоку партій «Союз за Європу націй», представленого в Європарламенті. Документальний фільм «Радянська історія» в російському перекладі тривалістю 1,5 години можна подивитися на YouTube.

Відділ моніторингу КЦ, Кавказ-Центр