Як Відсіч новий поїзд на Вокзальній запускала
Як Відсіч новий поїзд на Вокзальній запускала PDF Друк
Статті - Головна
Четвер, 08 грудня 2011 01:08

Сімферополь-Чернігів, Хмельницький-Київ, Маріуполь-Львів, Харків-Херсон… Ці і ще 19 поїздів були відмінені Укрзалізницею з 1 листопада. Причина – непопулярність маршрутів. Тоді мало хто відчув на собі результати цих відмін.

Але перед Новорічними святами, коли студенти взялися купувати квитки додому, а активні кияни – планувати мандрівки, дефіцит поїздів помітили усі.

«Підходьте, беріть квиточки. Звідси зараз відправиться останній поїзд, всіх розвезе».
Активістка громадянського руху «Відсіч» ходить по Вокзальній площі з гучномовцем. За її спиною по колу їздить іграшковий паровозик і кілька вагонів.

Решта активістів роздає квитки. На кожному надпис – МАРШРУТ СКАСОВАНО.

Таким чином громадянський рух вирішив привернути увагу влади до проблем з поїздами. Відчули проблему на собі – некиївські активісти руху не змогли купити квитки в західному напрямі на Новий Рік – і це за місяць до поїздки. Найближче число, запропоноване в касі, 6 січня.

Привернути увагу вдалося. Навколо паровозика почали збиратися люди. За 10 хвилин їх було вже з півсотні.

«Хіба це нормально? Я не можу по-людськи не те що кудись далеко поїхати. Київ-Коростень, приміський, ходить як хоче і коли хоче…». Бабуся підходить до Наді Прудяк з «Відсічі» за квитком.

«Так як їздити поїздами ми не можемо, то зараз давайте всі разом попросимо президента Януковича довезти нас всіх на своєму гвинтокрилі!» - сміється в гучномовець Чепура.

Площа вибухає гиготом.

Крізь натовп проривається чоловік в костюмі. Він по-хазяйськи підходить до міні-залізної дороги. В руках у нього картонна коробка з надписом – «Приватизовано».

«Поки що це чутка, але є інформація, що Укрзалізницю планують продати в приватні руки. І тоді ось цей ось іграшковий поїзд точно вже стане останнім доступним для нас транспортом» - продовжує Катя.

Чолов’яга, широко посміхаючись, починає складати вагончики в свою коробку.

«Ви хто?» - вибухає натовп.

«А я інвестор» - так само посміхаючись відповідає інвестор, що забажав залишитись інкогніто.

-          Чи ми хочемо, щоб було так?

-          Ніііі!!!!

-          Тоді тут і зараз ми проголошуємо акцію – якщо ми не зможемо купити квитки на поїзд на Новий Рік, то ми не голосуємо за Партію Регіонів!

«А я і так не голосувала і не голосуватиму…» - задумливо роздивляючись квиточок бурмотить бабуся, що спостерігала за всім здаля.

Максим Опанасенко, Свідомо