Міліція не змогла знести намет
Міліція не змогла знести намет PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 09 грудня 2011 19:09

Громадяни України довели владі, що вони мають право на мирний протест.
Сьогодні, 9 грудня, було проведено акцію Всеукраїнської ініціативи “ЗА МИРНИЙ ПРОТЕСТ!”. Близько 50 громадян встановили намет напроти будинку Кабінету міністрів України. Міліція не змогла перешкодити цій акції.

Таким чином, ми маємо прецедент: вперше за багато часу в центрі столиці встановлено намет з метою проведення мирного протесту. Жодних законних підстав для знесення намету міліція не знайшла.

“Заборона встановлювати намети протестуючим чорнобильцям суперечить міжнародному праву, рішенням Європейського суду з прав людини, що є джерелом права в Україні та діючим законам”, – повідомив Михайло Камєнєв, заступник Голови ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ).

Студентка Оля та робітник Денис, які стали першими мешканцями намету, сказали, що намети – невід’ємна частина акцій мирного протесту в Україні і вони мають конституційне право на встановлення наметів як реалізацію права на мирні зібрання.

Назустріч їм вишли чорнобильці, які вигукували: «Когда мы едины – мы непобедимы!». Намет передали чорнобильцям, які заявили, що встановлять його у Полтаві. Справа в тім, що сьогодні чорнобильці припинили акцію голодування у Маріїнськомі парку Києва, натомість встановили наметові містечка у Полтаві та Лубнах.

«Чорнобильці», які знаходилися трохи вище, у Маріїнському парку, аплодували студентам і робітникам. Їм київська влада не дозволила встановити намети і вони змушені були голодувати на холоді і під вітром.

Досі, протягом, принаймні двох років, київська міліція не дозволяє встановлювати у столиці будь-які намети, окрім як намети «приймалень» народних депутатів.

Учасники акції закликали усіх, хто хоче відстоювати свої права, приходити до будівель центральних органів влади України та встановлювати там намети.

Практично всі учасники акції поставили підписи під петицією на захист свободи мирних зібрань.