Українські ЗМІ не хочуть повідомляти правду про протести в Росії?
Українські ЗМІ не хочуть повідомляти правду про протести в Росії? PDF Друк
Статті - Політика
Неділя, 11 грудня 2011 00:38

В Україні більше немає чесних ТБ каналів. Як, напевно, і газет. Залишився один інтернет, простір якого не підвладний сто відсотковому контролю, але доступ до якого, наприклад, в українській глибинці, є не у кожного.
 
Пам'ятаєте, як після 22 листопада 2004 року, російське ТБ зробило Януковичу з Кучмою послугу, показавши по своїх каналах порожній засніжений Майдан і заявивши, що присутні 200 осіб вже розійшлися?
 
Тут народ тільки підступає на Майдан, люди їдуть з усіх куточків країни виказати своє невдоволення фальсифікаціями виборів, а російські ЗМІ в усіх сюжетах повідомляють, що людей немає і протести закінчилися.

Тепер же Українське ТБ робить відповідну послугу своїм продажним російським братам. Нині вже українські журналісти в сюжетах для простих українців повідомляють, що мітингів у Росії практично немає, що Російська опозиція вже почала між собою сваритися і що немає жодних підстав для мітингів в принципі.
 
А інтернет - біснується. У блогах і коментарях росіян постійно повідомляється, що люди незадоволені тим, як їх обдурила влада, що вони - виходять на протест, і що інформація про нечисленність мітингів теж не відповідає дійсності.
 
При цьому всі багатотисячні протести російські власті називають «помаранчевими». Значить, вони, прямо по Фрейду, визнають, що в Україні люди в 2004 році вийшли справедливо і за свої права. Але жодна тоталітарна влада не хоче погоджуватися з правами громадян. І саме тому сьогодні українцям інформацію про протести в Росії - спотворюють. Янукович боїться, що приклад росіян розбудить в українцях патріотизм і спогади про помаранчеву революцію. І всі казки піартехнологів про проплачені мітинги кануть в лету, і люди знову вийдуть на жорсткі протести.
 
Судячи зі змін в українському законодавстві, Янукович збирається фальсифікувати наступні вибори по-максимуму. Так що говорити про аморфность українських громадян - передчасно. 2004 рік - не за горами.
 
У Росії всі останні 10 років повторювали тільки про те, що в країні немає опозиції, що люди не здатні на протести, і що все у Путіна під контролем. Але події останніх днів доводять, що всі ці міфи потрібні були російської влади для контролю над суспільством. Тепер міфи - впали, оскільки виявилося, що нічого Путін контролювати не може. Він вже навіть Штати звинуватив у фінансуванні російських протестів (пам'ятаєте, за аналогією, американські валянки?) І пригрозив їм «ядерним кулаком».
 
Ось і виходить, що всі тирани і тоталітарні режими своєї провини в тому, що люди вихлюпують невдоволення владою, - не бачать. Якщо їх влаштовує беззаконня, яке вони насадили в країні - значить, всі решта, що від нього страждають, повинні з ним змиритися. Ну, а якщо люди повстали проти свавілля влади - значить, їх хтось фінансує, а самі вони ні на що не здатні.
 
Але приклади останніх подій, арабська весна, а тепер і російський бунт, ще раз підтвердили істину, що люди можуть повстати й вийти на мітинги, акції, а то й збройні протести тільки тому, що втомилися від свавілля влади.
 
Ліна Тиха, Конфлікти і закони