Російська весна. Революція або заміна однієї зграї ФСБ на іншу?
Російська весна. Революція або заміна однієї зграї ФСБ на іншу? PDF Друк
Статті - Політика
Понеділок, 12 грудня 2011 02:24

Мітинг на Болотяній площі в Москві викликав інтерес західних ЗМІ. Московські кореспонденти західних мас-медіа розповіли, що думають про події в Росії і повідомили про перспективи опозиції в світлі «російської весни». Головне слово тут «російська», тому багато скептиків вважають, що нічого нового в одвічній країні рабства чекати не доводиться.

Відзначимо, що в Росії ФСБ є правлячою партією, а не просто таємною поліцією. Тому в грубому наближенні, на думку незалежних експертів, «весну», що відбувається зараз, можна порівняти з «відлигою» при Хрущові, коли усередині правлячої КПРС угрупування антисталіністів перемогло угрупування сталіністів. При цьому в Росії ніяких принципових змін не відбулося.

При владі залишився той же ж кривавий комунізм, який відразу ж розчавив гусеницями російських танків антикомунізм в Угорщині у 1956 році. Тому критики «російської весни» підозрюють, що чекизм з оновленим «людським обличчям» залишиться при владі в Росії і після «перемоги російської весни».

Саме слово «весна», до речі, не належить арабському повстанню, а просто повторює західний термін «празька весна 1968 року» (Prague Spring).

Тісно пов'язана з ЦРУ Washington Post з скепсисом вказує, що події в Росії можна назвати не революцією, а «еволюцією суспільної свідомості». Оглядач американського видання передбачає перемогу Путіна на виборах навесні, проте упевнений, що «зміни в країні почалися».

Мітинги, що прокотилися в суботу Росією, вивели Путіна з рангу недоторканних, пише The New York Times. Протести безумовно ускладнюють захід «передвиборна кампанія Путіна в президенти». Він є найпопулярнішим політиком в країні з великим відривом від переслідувачів, але вже не сприймається як недоторканний.

Лідери демопозиції усвідомили, що на якийсь момент саме вони диктують порядок денний, чим вони мають намір скористатися, обіцяючи зібрати ще масовіший мітинг 24 грудня.

Суботня акція послужила для того, щоб зміцнити упевненість цих лідерів. Вона об'єднала лібералів, націоналістів і комуністів. Цю подію не проігнорували вечірні новини (путінських, інших немає — КЦ) держтелеканалів, які раніше не повідомляли про критику на адресу Путіна (виходить, що Путін пішов сам проти себе — КЦ).

Газета Daily Telegraph підкреслює, що 50-тисячний мітинг ( за іншими даними чисельність протестуючих перевищила 80 тисяч) пройшов навпроти Кремля. Автор видання указує, що акція була настільки масовою, що частина її учасників фізично не могла чути ораторів. Проте, люди залишалися, заповнюючи невеликі містки і звішуючись з набережних.

Daily Telegraph відзначає, що опозиція проводила мітинги і раніше, проте цього разу на мітинг прийшли ті, хто раніше не особливо цікавився політикою. На думку оглядача видання,  Путіну доведеться піти на поступки опозиції.

Британська Guardian відзначає, що на вулиці вивели «російський середній клас», який втомився від нинішньої влади. При цьому оглядач видання відзначає: люди настільки не вірять політикам, що в країні буде непросто створити коаліцію, яка об'єднала б різні політичні течії, що взяли участь в мітингу на Болотній.

Німецька Frankfurter Allgemeine вважає, що це був найбільший мітинг в Москві з моменту розпаду СРСР і розповідає читачам, що влада лише в останню мить погодилася дозволити акцію на Болотній, але в той же час обмежила участь в ній учнів старших класів шкіл. Видання також вважає, що чисельність мітингу склала приблизно 50 тисяч.

Мюнхенська Suddeutsche Zeitung наводить слова учасників мітингу про те, що вибори стали лише приводом,  каталізатором, для охочих виявити невдоволення ситуацією в країні.

Французька Le Monde пише, що на Болотяній площі зібралися від 50 до 80 тисяч людей, указуючи на те, що люди знаходилися не тільки на площі, але і на довколишніх вулицях. Журналісти цього видання вказують, що учасники акції «виступають проти революції», але прийшли повідомити, що втомилися від шахрайства.

Агентство Reuters відзначає, що не зважаючи на запевнення окремих представників опозиції, що їх прапори розвіватимуться над Кремлем, у Путіна як і раніше дуже великі шанси знов стати президентом. При цьому журналісти посилаються на опитування громадської думки, які демонструють, що Путін є найпопулярнішим політиком в країні.

Відзначимо зі свого боку, що деякі незалежні спостерігачі вважають, що безболісні «акції протесту» 10 грудня стали проявом внутрішньої боротьби за владу між різними групами чекістського режиму.

Згідно повідомленням несистемних західних ЗМІ від червня 2010 року на підставі матеріалів зібрання Більдербергськой групи в Іспанії, світова закуліса звільнила Путіна з посади бандватажка Росії. Путін здав закулісі накрадені ним в Росії гроші. Йому залишили невеличку (в порівнянні із загальною сумою) частину на безбідну старість.

В даний час готується привід для офіційного усунення Путіна. На путінськіх «виборах» 2007 року обману було більше, ніж у 2011, але тоді «світова громадськість» і підпорядкована їй «російська демократія» мовчала, вказують незалежні спостерігачі.

Багато коментаторів зараз говорять, що Путін може програти демократичний ритуал «президентські вибори» в березні 2012 року (природно, з його власної згоди).

Правда, про це ніхто не пише і не говорить відкритим тестом. Можливо, обраний саме цей механізм для пояснення обивателеві заміни одного угрупування чекістів на інше.

Відділ моніторингу КЦ, Кавказ-Центр