Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) здійснив перший візит до Херсону
Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) здійснив перший візит до Херсону PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 14 грудня 2011 01:38

Блаженіший Святослав відвідав Одесько-Кримський екзархат, освятив монастир Володимира Великого Василянського Чину та хрести для храму Св. Володимира Великого, будівництво якого триває.

До візиту Блаженішого Святослава в монастирі ніхто не ночував і не жив, навіть ті, хто працювали на будівництві. Тож після освячення монастир Св. Володимира Великого Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ)  ожив. Його одразу заселили ченці.

З нагоди цієї події до Херсону прибули Одесько-Кримський екзарх Василь (Івасюк), отець протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Юанікій Чеверенчук ЧСВВ та інші отці УГКЦ.

Про це та інше, «Справжній варті» повідомив отець Золочівського монастиря ЧСВВ Йоаким Ковальчук.

Запам’яталося те, що Блаженіший Святослав почав оглядати монастир з підвальних приміщень і котельні, де ще завершувались певні роботи. І глава УГКЦ поспілкувався з тими робітниками, що було для них дуже великою честю.

Настоятель монастиря Св. Володимира Великого ЧСВВ отець Макарій (Ленів) розповів про самий процес будівництва, бригади, які виконували будівельні роботи, і доброчинців, які допомагали у цій достатньо нелегкій справі.

Після цього Блаженіший Святослав мав зустріч з ченцями нового монастиря у камінній залі, де відбулося родинне спілкування служителів УГКЦ.

Наступного для Блаженішого Святослава очікували у храмі УГКЦ Рівноапостольних Кирила та Методія.  Перед архієрейською Святою Літургією зібрались отці херсонського духовенства, парафіяни і мешканці Херсону, які прийшли до цього храму вперше.

Перед входом до храму стояли діти з квітами і короваєм, який було подаровано Блаженішому Святославу. Після такого привітання отець протоігумен Юанікій Черевчук звернувся до Блаженішого від імені Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні з проханням благословення їх спільноти.

 Під час своєї промови Блаженіший Святослав коротенько пригадав про початки служіння отців Василіян у місті Херсоні.

За словами Блаженішого, започатковувати служіння, а зокрема храм і монастир, було дуже важко, оскільки, їх могли виселити. Але поміч Божа зійшла для людей цього краю і ми маємо можливість побачити величні Божі діла.

Як приклад, Блаженіший Святослав показав отців Василіян, які поїхали від своїх батьків і пішли працювати на схід, що є певною жертвою і покликом служіння.

Після Св. Літургій настоятель нового монастиря отець Макарій (Ленів) подякував Блаженішому Святославу за приїзд, благословення і на згадку про цей візит подарував омофор.

Також запам’яталося, що Блаженіший Святослав, розповідаючи про Василіянський герб, всередині якого є полум’я, побажав, щоб у тій важкій праці над спасінням душ людських воно не згасало у серці кожного ченця.

 Після цього Блаженіший Святослав помирував усіх присутніх і подарував кожному з них маленькі образочки. Продовжилося служіння освяченням хрестів для храму Св. Володимира Великого і спільними фото служителів УГКЦ з мирянами.

А під час святкового обіду, що відбувся у монастирській трапезній, Блаженіший Святослав подарував доброчинцям храму катехізиси і на майбутнє благословив їх добрі діла.

Блаженіший Святослав окремо зустрівся з духовенством УГКЦ, де відповів на низку запитань служителів Церкви, що завершилося обговоренням певних проблем проповідництва і духовного рівня мешканців Одесько-Кримського екзархату й України вцілому.

 О 17.00 Блаженіший Святослав взяв участь у передачі місцевого телеканалу «Скіфія», час якої використав для проповіді Слова Божого.

Доносити Слово Боже до людей Блаженіший Святослав продовжив у Херсонському технікумі мистецтв, де мав зустріч з вихованцями й адміністрацією цього закладу, інтелігенцією міста, а також з представниками  влади та різних християнських конфесій, в тому числі й отцями Української Лютеранської Церкви, Російської Православної Церкви Московського Патріархату тощо. Студенти привітали Блаженішого Святослава коротеньким концертом і задали низку цікавих запитань.

 Блаженішого Святослава дуже вразило те, що російськомовні мешканці Херсону зверталися до нього українською мовою і він відчув відродження, власне, українського Херсону.

Серед запитань представників інших християнських конфесій запам’яталося запитання отця Московського Патріархату про те, чому Блаженіший Святослав не має приватної охорони і чи не спричинена така відмова браком коштів?

Відповідаючи на це запитання, Блаженіший Святослав наголосив на тому, що не відчуває потребу в приватній охороні і в жодному разі не хоче, щоб його боялися люди і цим самим відгороджуватися від них.

Наступного дня Блаженіший Святослав з душпастирським візитом прибув до Одеси.

Жанна Титаренко, Справжня варта