Всі "політичні еліти" України віджили своє
Всі "політичні еліти" України віджили своє PDF Друк
Статті - Політика
Четвер, 15 грудня 2011 21:43

Всі політичні еліти України є недієздатними. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив німецький дипломат, правник, посол Німеччини в Україні у 2000-2006 роках Дітмар Штюдеманн.

«Відверто кажучи, всі політичні еліти України, - не лише теперішнє керівництво, а й колишнє, і взагалі всі, хто діє сьогодні в полі політики, - вже віджили своє. Це навіть не питання зміни поколінь», - заявив Штюдеманн.

Він зазначив, що в Україні домінують невідомі на Заході поняття «злодії в законі» і «телефонне право», і це не винахід нинішньої влади. «Це спадок недієздатності політичних еліт України, починаючи ще від здобуття вами незалежності», - зазначив екс-посол.

За його словами, «в Україні багато громадської активності, проектів, люди вже почуваються відповідальними за те, що відбувається в країні», однак «громадянського суспільства ще немає, бо ж основа для цього - взаєморозуміння і взаємодія всіх таких структур та проектів».

«Я виходжу ось із чого: суспільство розвивається на засадах того, що називається громадянською відповідальністю», - пояснив Штюдеманн.

«Завжди кажу європейським політикам, що найважливіше - підтримувати у вас оцю громадянську відповідальність, а не фокусувати свою увагу на конкретних постатях та на політичних домовленостях», - зазначив екс-посол.

«Звичайно, з кимось треба говорити про політичні проблеми, ці переговори й зустрічі іноді бувають навіть чимось корисні. Та, на жаль, найчастіше трапляються великі розчарування і з теперішнім керівництвом, і з минулим», - підсумував він.

Український тиждень