Малорос Табачнік вилучив у старшокласників книги про Голодомор
Малорос Табачнік вилучив у старшокласників книги про Голодомор PDF Друк
Статті - Головна
Субота, 17 грудня 2011 01:02

До великого переліку своїх антиукраїнських діянь міністр освіти, сім'ї, молоді та спорту, перший офіційний «малорос» в сучасній історії України Дмітрій Табачнік додав крадіжку тем про Голодомор із Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української літератури. У переліку обов'язкових для вивчення творів більше немає ні «Марії» Уласа Самчука, ні «Жовтого князя» Василя Барки, на яких виросло вже не одне покоління української молоді.

У шкільній програмі для старшокласників обидва цих твори про геноцид українського народу 1932-33 рр.. відтепер рекомендовані для самостійного вивчення.

І тільки учні  спеціалізованих україномовних класів з філологічним профілем навчання будуть обов'язково вивчати роман Самчука.

Оксана Забужко:

«Це манера кишенькового злодія-«тіхушніка», який орудує тихцем (а це взагалі стиль роботи нашого міністра освіти Дмитра Табачника), і як мавпа з годівнички тягає банани, так він по клаптику тягає у молоді ті складові української ідентичності і самосвідомості, які дражнять "Рускій мір".

У нас багато говорять про те, як крадуть фабрики, заводи, пароходи, але такого роду інтелектуальна крадіжка в загальнонаціональному масштабі повинна прирівнюватися до злочину проти України і нашого майбутнього ».

Володимир В'ятрович:

«Міністерство освіти здійснює системну політику зміни шкільних програм предметів, що формують у дітей українську національну свідомість. Робиться це все без будь-якого суспільного і широкого фахового обговорення, а часто - як у випадку зі зміною програм з історії в 2010 році - навіть без підписання відповідних наказів, методом «телефонного права».

Вилучено саме ті твори, що не просто є зразками високохудожньої літератури, а присвячені одній з найбільших трагедій українців - Голодомору. Це говорить про цілеспрямовану державну політику і продовження спроб Дмитра Табачника приховати сторінки української історії ».

 
UAINFO