Парламент Грузії назвав Росію своєю головною загрозою
Парламент Грузії назвав Росію своєю головною загрозою PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 24 грудня 2011 02:54

Парламент Грузії затвердив нову концепцію національної безпеки, яка має замінити прийнятий у липні 2005 року документ. У новій концепції основні зміни пов’язані з Росією.

Як заявив депутатам заступник секретаря ради національної безпеки Бату Кутелія, представляючи концепцію, в ній відображені ті «змінені реалії», які з'явилися після серпневої війни 2008 року.

Серед головних загроз і викликів Грузії названо «окупація територій Грузії» Росією, «ризик нової військової агресії з боку Російської Федерації», і «організовані Росією з окупованих територій терористичні акти».

У попередній концепції, яка була прийнята за три роки до серпневої війни 2008 року, говориться, що «можливість відкритої військової агресії проти Грузії мала, але збройні порушення кордону і вторгнення на територію країни з боку державних і недержавних акторів реальні».

У новій концепції говориться, що «головною метою» Росії є «перетворення Грузії в державу, що не відбулася», створення перешкод у реалізації її європейського та євроатлантичного вибору і «повернення Грузії на російську орбіту насильницьким шляхом».

В окремому розділі концепції «Основні напрями політики безпеки Грузії» відображені відносини Грузії з Росією. У ній говориться, що Грузія хоче мати з Росією «засновані на принципах добросусідства і рівноправності відносини».

Проте в документі також підкреслюється, що це «не відбудеться без поваги Російської Федерації до суверенітету та територіальної цілісності Грузії і без початку процесу деокупації».

Дзеркало тижня. Україна