Колектив ДонНУ потребує невідкладної підтримки в протистоянні зі ставлеником Табачника
Колектив ДонНУ потребує невідкладної підтримки в протистоянні зі ставлеником Табачника PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 28 грудня 2011 02:06

Донецький національний університет (ДонНУ) уже півтора роки не має керівника. Триває конфлікт виконувача обов'язків ректора Петра Єгорова із колективом ВНЗ. Цього разу ситуація загострилася після листа викладачів до Міністерства освіти з вимогою розірвати контракт із Єгоровим.

Проблеми почалися після того, як звернення до міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника було оприлюднено в Інформаційному тижневику ДонНУ 16 грудня 2011 року.

Як повідомив голова профкому ДонНУ Володимир Подмарков, представників профкому Донецького національного університету опитував співробітник міліції щодо їхнього голосування за відставку в. о. ректора Петра Єгорова.

«Приходив представник МВС в особі Фурмана Сергія В'ячеславовича, який (на секундочку!) виявляється братом начальника юридичного відділу університету Фурман Альбіни В'ячеславівни. Він постійно тут знаходиться і проводить заходи. Люди потрапили в якусь м'ясорубку », - зазначив В. Подмарков.

Подмарков каже, що працівники ВНЗ бояться протестувати за прикладом КПІ. У КПІ вони використовували наш досвід, вони зробили все спочатку. У нас же все почало відбуватися в липні 2010 року, коли нікого не було, а коли прийшли з вересня, вже була інша ситуація. Зараз підняти когось важко, тому що люди бояться. Люди бояться не Єгорова, люди бояться підтримки, яка незрозуміло звідки у нього є, бояться системи мабуть, сказав голова профкому.

Він не зміг сказати, хто конкретно підтримує Єгорова, однак сам факт того, що, той займає посаду в.о. ректора вже більше року, на його думку, говорить сам за себе.

Вимогу викладачів розірвати контракт із виконувачем обов'язків ректора заступник голови правління профспілкової організації працівників Донецького національного університету Інга Сивицька пояснює системними порушеннями колективного договору і трудового законодавства.

"Зараз члени профкому, які проголосували за це рішення, піддаються переслідуванням з боку чинного виконувача обов'язків ректора. Зараз ось почалися на всіх учасників того засідання просто гоніння. Люди всі на нервах, страшна справа тут. Кому погрожують звільненням, кому – судом", – наголосила Інга Сивицька.

Відділ моніторингу ВУ