Несправжнє християнство
Несправжнє християнство PDF Друк
Статті - Політика
Вівторок, 03 січня 2012 01:56

Українські урядовці на подячному молебні з нагоди завершення 2011 року під проводом митрополита-україноненависника Агафангела.

Недавно митрополит Одеський Агафангел (він тепер замість хворого митрополита УПЦ МП Володимира) відправляв подячний молебень з нагоди завершення 2011 року. Участь у Молебні взяли Прем'єр-міністр Микола Азаров, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, голова КМДА Олександр Попов, урядовці, народні депутати. Чому в молебні не взяли участь єрархи УПЦ КП, УГКЦ, інші християнські конфесії?

Бо ж цінності інші. Агафангел вважає Галичину "українською Чечнею". Після обрання Януковича президентом у відкритому листі до нього ієрарх закликав позбавити Львів Академії Сухопутних військ і перенести її до Одеси. У скандальному листі православний муж ставить у провину галичанам те, що Західна Україна є осередком Греко-католицької церкви. Вона, на думку Агафангела, протягом століть робила все можливе для захоплення земель, які населяють православні християни. Шкодує за розвалом "единой Родины" – СРСР. Категорично не сприймає ідею вступу України до НАТО і ЄС. Вважає Степана Мазепу зрадником і відлученим від церкви. Аналогічно ставиться і до інших українських патріотів.

Зрозуміло, що спільної молитви не може бути – наміри різні, подяки різні, очікування різні, бажання різні. В свій час одіозний Агафангел своєрідним чином покарав журналістів, які викрили гріх симонії УПЦ МП – зобов'язав монахів молитися...за надсилання на них хвороб для того, щоб вони спам'яталися і покаялися. Автор порталу "Релігія в Україні" Володимир Мельник наводив свого часу слова Агафангела, розміщені на одному з ресурсів: "Ті, хто не прийде на виборчі дільниці, сказав він з амвона, – і не проголосує за Віктора Януковича, повинен буде покаятися в цьому..."

Детальніше про політичні і теологічні уподобання митрополита Агафангела див. у Додатках.

Присутність на молебні, який очолює Агафангел Болдир'єва-Колесниченка-Табачника зрозуміла, але що там робили такі урядовці, як Марина Ставнійчук?

Та й зрештою сам президент Янукович? Він, як людина воцерковлена знає, що на цьому молебні митрополит Агафангел символізував самого Христа. І ті наміри, той дух, які він вкладає в молитви є визначальними під час молебню.

То ж чи не той дух напоумлює президента на промосковські призначення, "дегероїзацію" С. Бандери, інші антинаціональні слова і дії?

"Нам дуже шкода, що представники влади не захотіли молитися з представниками усіх Церков, які входять у Всеукраїнську раду Церков і релігійних організацій. Так, ми не можемо з братами нашими православними служити літургію, але подячний молебень – можемо, але...", – зазначив Блаженніший Патріарх УГКЦ Святослав.

До речі, згідно з даними всеукраїнського соціологічного опитування населення України, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" за період 22 листопада – 6 грудня 2011 року, найпопулярнішою релігійною конфесією в Україні є Українська православна церква Київського патріархату. До УПЦ Московського патріархату належить лише 25,9% українців (громадян України - ВУ).

Д О Д А Т К И:

"Митрополит Володимир продовжує плеяду етнічних, непересічних українських єрархів, які, відчуваючи, розуміючи своє коріння, абсолютно свідомо відмовлялися від того, щоби поставити ці відчуття наріжним каменем власного церковного світобачення"

"Русский Бог" через патріарха Кирила розбудовує "Русский мир"

НАТО – враг православной цивилизации

ДОКЛАД Высокопреосвященнейшего Агафангела, Митрополита Одесского и Измаильского НА VIII ВСЕМИРНОМ РУССКОМ НАРОДНОМ СОБОРЕ, посвященном теме "Россия и православный мир", Москва, 3-4 февраля 2004 г.

"Мы готовы пройти этот путь до конца"

Одесский митрополит Агафангел сравнил Львов с Чечней.

ОБРАЩЕНИЕ МИТРОПОЛИТА ОДЕССКОГО И ИЗМАИЛЬСКОГО АГАФАНГЕЛА К ПРЕЗИДЕНТУ УКРАИНЫ В.Ф.ЯНУКОВИЧУ 05-05-2010 (16:06) (Про перенесення військового навчального закладу із Львова до Одеси)

Московский патриархат будет молиться, чтобы вразумить "обезумевших" журналисток "скорбями и болезнями"

Церковь Филарета стала популярнее УПЦ Московского патриархата


Ігор Бурдяк, Народна правда