Студенти-драгоманівці обурені брехнею нардепа Колесніченка і бездіяльністю з цього приводу свого ректора Андрущенка
Студенти-драгоманівці обурені брехнею нардепа Колесніченка і бездіяльністю з цього приводу свого ректора Андрущенка PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 17 січня 2012 19:21

Нещодавно Народний депутат України від Партії Регіонів Вадим Колесніченко вчергове опублікував у власному блозі (http://blogs.pravda.com.ua/authors/kolesnichenko/4f14247186238/) неправдиву інформацію. Ми не маємо ні права, ні бажання коментувати рішення доктора філологічних наук, професора, проректора з наукової роботи Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов В'ячеслава Ісайовича Теркулова, який у своєму висновку, про що йдеться в статті, підтримав проект закону України "Про засади державної мовної політики".

Натомість ми, студенти НПУ імені М.П. Драгоманова, можемо спростувати інформацію про підтримку цього законопроекту нашим університетом. Дані про те, що у нашому університеті начебто підтримали вищезгаданий законопроект, пан Колесніченко виклав у своєму блозі ще 17 жовтня минулого року.  (http://blogs.pravda.com.ua/authors/kolesnichenko/4e9c0f0f09744/) Ця подія обурила викладачів і студентів університету і за короткий термін було зібрано понад 1000 підписів під зверненням до ректора з вимогою відкликати це суперечливе рішення. (http://maidan.org.ua/2011/10/u-peduniversyteti-im-drahomanova-zaperechuyut-shvalennya-movnoho-zakonoproektu-kivalova-koljesnichjenka/) Крім того, внаслідок студентського розслідування було доведено факт підробки підпису ректора під документом, що в приватній розмові зі студентами підтвердив і сам ректор Андрущенко Віктор Петрович. Після втручання у ситуацію громадськості (http://maidan.org.ua/2011/11/rektora-npu-im-m-drahomanova-zaklykayut-ne-hanbytys-pidtrymkoyu-antyukrajinskoho-zakonoproektu/ ) у листопаді минулого року ректор зібрав лідерів студентських формальних і неформальних об’єднань університету і пообіцяв у максимально короткий термін вжити заходів для того, щоб пан Колесніченко припинив згадувати Національний педагогічний університет серед тих, хто підтримав його законодавчу ініціативу. Але як ми бачимо, пройшло вже два місяці, а Вадим Колесніченко і досі використовує здобутий обманом і неправдою документ, паплюжачи при цьому честь і гідність нашої альма-матер. Не дивлячись на обіцянку дану студентам ректором Андрущенком В. П., ми досі не бачили жодного офіційного документу, який спростував би підтримку цього руйнівного для української мови законопроекту з боку нашого університету. 

Від імені понад 1000 студентів і викладачів нашого університету, які підписалися під нашим зверненням раніше, а також від імені громадських та культурних діячів, які підписалися під відкритим зверненням Координаційної ради з питань захисту української мови при Київській міській організації товариства «Меморіал» ім. В.Стуса, ми, активісти студентського братства імені М.П. Драгоманова, закликаємо ректора нашого університету, Андрущенко Віктора Петровича, виконати свою обіцянку і змусити пана Колесніченка припинити використовувати ім’я нашого університету в своїх цілях.

Ілля Кротенко (+38(096)9590143, illyakrotenko@gmail.com) 
 
Студентське братство імені М.П. Драгоманова

Громадянський Рух «Відсіч»