Страх нелегітимної влади – Український народ
Страх нелегітимної влади – Український народ PDF Друк
Статті - Політика
Вівторок, 13 березня 2012 22:08

Нинішня нелегітимна влада на чолі з Януковичем боїться навіть саме слово, поняття “Український народ”, не говорячи вже про якісь дії з боку українців як об’єднаної сили в боротьбі за свою Державу. Влада в особі Партії регіонів та їх прибічників панічно боїться будь-яке єднання Української нації, навіть концептуально не допускає такої можливості.

У цьому я переконалася, випадково прочитавши статтю нардепа від ПР Юрія Мірошниченка “Концептуальні підходи до визначення суб’єктів безпосереднього народовладдя в Україні” (Журнал Верховної Ради України “Віче”, за грудень 2011).

Уся стаття пронизана прагненням “пустити у небуття” Український народ як суб’єкта безпосереднього народовладдя. Очевидно, з єдиною метою – розпорошивши українців, розділивши їх на “атоми” політичного права. Лише таким чином нинішній нелегітимній владі буде легше керувати, здобуваючи собі все нові й нові сфери впливу.

Партія регіонів та їх прибічники здобули владу саме таким шляхом – роз’єднавши українців на різні табори й створивши умови для поширення маргіналізації у суспільстві. Нинішні владоможці отримали перемогу на виборах абсолютно нелегітимним чином: з усіх українців, які проголосували – близько 50% відсотків – Партія регіонів та їх прибічники набрали близько 30% голосів. Тобто зі 100% усього українського народу нинішня влада здобула лише 30% – це є нелегітимний шлях присвоєння собі влади. Голосували за ПР “атоми”, в той час як більшість українців не захотіла ідентифікувати себе з соціально-політичною реальністю регіоналів, залишившись таким чином “на маргінесі” політичного вибору.

Очевидно, що тепер влада має торувати намічений шлях, викинувши навіть із політичної думки поняття “Український народ як суб’єкт безпосереднього народовладдя”.

Отже, перейдімо до статті Ю.Мірошниченка. Сам підхід, за якого “народ розуміється як єдиний і неподільний суб’єкт – джерело влади” він називає “спрощеним”, вказуючи, що таке тлумачення “призводить до концептуальних помилок на зразок того, що народ суто технічно не в змозі здійснювати владу, яка йому належить”. У даному випадку нардепом свідомо підміняється саме поняття “демократії” та народного волевиявлення, яке лежить в основі цієї форми правління.

Мірошниченко формулює власне поняття “безпосереднього народовладдя” – “відповідне владне рішення приймається (затверджується) безпосередньо самим суб’єктом первинної влади від свого імені, без будь-яких посередників чи представників (тобто не «від імені Українського народу», як діє Верховна Рада України, і не «від імені держави» як діє Президент України). Суб’єкт робить особистий (власний і вільний) вибір, представляючи лише самого себе… Відповідне владне рішення з моменту його прийняття набуває обов’язкового до виконання іншими особами характеру”. Як вам така постановка питання? Лише сліпий не зможе тут побачити абсолютну і повну виключеність з інтересів влади інтересів народу. Тобто, як тільки Мірошниченко приймає якесь рішення з власного інтересу, – воно має прийматися невідкладно як прояв “безпосереднього народовладдя”. І плювати йому на інтереси народу! Бо такого не існує, навіть у понятті. Ось мрія Партії регіонів та їх прибічників – абсолютна монархія власних, шкурних інтересів, які позиціонуються як “інтереси народу”.

Далі Мірошниченко формулює власне визначення “народного волевиявлення” – це “загальний сукупний результат (наслідок) реалізації кожним громадянином власного волевиявлення, а кожний громадянин є первинною «автономною одиницею»”. Тобто, у виборах бере участь не Український народ, а “атоми”, громадяни, які дбають суто про свої власні інтереси! Якщо хтось думає, що я вигадую чи перекручую слова “видатного політика” Мірошниченка, то наводжу подальші його визначення, які підтверджують мій погляд на справу.

Наприклад, “народні депутати України обираються громадянами України (а не Українським народом)”. Як вам таке, пряме посилання українців у “загумінки” політичного життя? Тобто будь-хто, проживши в Україні з десяток років (а то й менше), не зрозумівши життєвих проблем української нації, не відчувши потреб українців, може проголосувати як йому заманеться, виходячи лише з власного інтересу (політичного, бізнесового тощо) в Україні! Дана моя теза – не нова для нашого усвідомлення. Але саме тепер, за нинішньої нелегітимної влади, вона широко пропагується – як захист владних позицій у майбутньому. На тому стоїть уся політика Партії регіонів.

Очевидно – народне обурення внаслідок дій нинішньої влади досягло кризового рівня. Тому регіоналам та їх прихильникам конче необхідно забезпечити якомога більше розпорошення сил Українського народу.

І далі у статті Мірошниченка – “науково-політичне обґрунтування” його “атомістичної” позиції: “у відповідних міжнародних документах акцент робиться на людиноцентризмі (людина, її життя і здоров’я, права і свободи є найвищою соціальною цінністю). У нас же ще домінує колективізм, який породжує “колективну безвідповідальність”. А ще гірше, коли робиться підміна понять і відповідальність несе не конкретна фізична особа, а «держава», «орган державної влади» чи «орган місцевого самоврядування»…” Геніально! Тобто, зі слів регіонала виходить, що за помилки влади, яка проводить політику Держави, має відповідати не сама влада чи органи державної влади, а окремий громадянин! При цьому сама влада знімає з себе будь-яку відповідальність, оскільки “колективізму” не існує! Кожен сам за себе.

Це – типова схема діяльності бандитського угруповання. Кожен “пахан” із такого угруповання бере собі частину влади, представляє суто свої інтереси та інтереси свого маленького “клану”, а коли надходить час відповідати, – “шухер!”, кожен сам за себе.

І таку схему Партія регіонів та їх прихильники намагаються провести Конституційним шляхом!

Наприкінці своєї статті Юрій Мірошниченко робить ряд висновків, перший з яких є “ядром” усіх його роздумів: “1. Первинним суб’єктом усіх форм, видів і проявів народовладдя є громадянин України. Будь-який колективний суб’єкт безпосереднього народовладдя не є самодостатнім первинним носієм і джерелом влади в Україні”.

Ще маєте якісь питання, панове “Український народ, якого не існує”?

Геть якісь “витребеньки” щодо існування демократії в Україні! Демократія може бути лише як форма правління Партії регіонів та їх прибічників.

Геть “народне волевиявлення”! Є лише захист інтересів окремого громадянина – передусім з Партії регіонів та їх команди.

Геть будь-що, що б навіть поверхово нагадувало таке явище як Народ, Нація!

Ось передвиборчі гасла тих, хто тепер робить нам “світле майбутнє”.

І їхній найбільший страх – наше об’єднання, вищість інтересів Нації (як політично й державно оформленого Народу) над особистими інтересами.

Олеся Применко, кандидат філософських наук, Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова

Націоналістичний портал