Розробники громадського законопроекту "Про вищу освіту": Нас не цікавлять внутрішньопартійні ігри Партії регіонів
Розробники громадського законопроекту "Про вищу освіту": Нас не цікавлять внутрішньопартійні ігри Партії регіонів PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 14 березня 2012 16:35

Партія регіонів збирається виступити проти свого голови?

На сайті Партії регіонів оприлюднена цікава заява народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Сергія Баранова-Мохорта, який анонсував повернення такої корупційної штуки як вузівський іспит при вступі до вищих навчальних закладів.
За словами Баранова-Мохорта, “вплив самих вузів при вступі студентів буде не більше 33%” (саме такою, якщо вірити сайту Партії регіонів, буде “вага” іспиту в комплексній оцінці абітурієнта). Баранов-Мохорт повідомив також, що “вузи зобов’язані будуть враховувати і бал атестату (ще 33%), і результат незалежного тестування (ще 33%)”.

Водночас новий законопроект “Про вищу освіту”, розроблений створеною за дорученням Прем’єр-мінстра України Миколою Азарова Робочою групою під керівництвом ректора НТУУ КПІ Михайла Згуровського, не передбачає вступних іспитів, а вагу атестату обмежує 10 відсотками (і то на розсуд вузу, який може зменшити цю вагу у власних Правилах прийому).

Нагадаємо, що Микола Азаров, який, окрім голови Уряду, є також головою Партії регіонів, підтримав саме законопроект Робочої групи і зазначив, що його “професійно опрацюють… не змінюючи ідеології та концепції законопроекту”.

Таким чином виходить, що Партія регіонів має намір виступити проти свого голови, що виглядає особливо цікавим після слів Президента України, що в разі прорахунків довкола реформи вищої освіти він звільнить Табачника в обнімку з Азаровим. Тобто, можливий варіант, що конкуренти нинішнього Прем’єр-міністра всередині партії прагнуть таким чином скористатися з ситуації, аби собі очолити Уряд.

У своїй заяві Баранов-Мохорт навів у приклад таку “визначну” у сфері вищої освіти країну як Китай. Наводячи цей приклад, пан депутат не задумався, чому ж це тисячі студентів з цієї “передової” в освітній сфері країни здобувають вищу освіту в Україні, яка лише зараз, на думку регіоналів, має копіювати Китай як взірець.

Рік тому Сергій Баранов-Мохорт, будучи ще депутатом Київської міської ради від Партії регіонів та працюючи директором департаменту персоналу та керівних кадрів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, як написали тоді ЗМІ, “прославился «рейтингом» украинских вузов, а особенно своим крайне идиотским комментарием к нему”. Тоді на сайті Міністерства освіти, науки, молоді та спорту була оприлюднена “сенсаційна” заява Баранова-Мохорта про те, що завдання Віктора Януковича забезпечити входження 3-5 провідних університетів України в число вищих навчальних закладів, визнаних у світі, вже виконано. За наведеним Барановим-Мохортом “лівим” рейтингом не менш “лівого” російського рейтингового агентства РейтОР серед 430 університетів світу, які увійшли до того “рейтингу”, було аж 5 українських – Харківський національний університет, Національний технічний університет України “Харківський політехнічний інститут”, Донецький національний технічний університет, Донецький національний університет, Таврійський національний університет імені В. І. Вернадского. Місця таким відомим в Україні вишам як КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Києво-Могилянська Академія, НТУУ “КПІ” та “Львівська політехніка” у наведеному Барановим-Мохортом “рейтингу” не знайшлось. Також цікавинками того “рейтингу” є місце МГУ ім. М. В. Ломоносова вище, ніж місця Гарвардського, Стенфордського і Кембриджського університетів. А взагалі Росія за кількістю вищих навчальних закладів в “рейтингу” РейтОРа виявилась на другому місці після США.

“Сенсацію” Баранова-Мохорта витерли з сайту Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, коли виявилось, що він жорстоко підставив Віктора Януковича. Бо це “ліве” дослідження “лівого” агентства, як виявилось, було за 2009 рік, коли Президентом України, як і міністром освіти і науки, були зовсім не Віктор Янукович і не Дмитро Табачник.

В своєму короткому коментарі Майдан-Інформу активістка Громадянського руху “Відсіч” Катерина Чепура заявила, що організатори масових протестів, які вже понад рік ведуть кампанію “Проти деградації освіти”, сподіваються, що опублікована на офіційному сайті Партії регіонів заява Сергія Баранова-Мохорта є його особистою і, як завжди, “оригінальною” думкою.

“Нас не цікавлять внутрішньопартійні ігри Партії регіонів, як і будь-якої іншої партії, але якщо регіонали вирішить втягти у ці ігри вищу освіту або виявиться, що влада від початку розіграла не просто перед громадськістю, а перед цією академічною спільнотою України виставу, аби потім все одно зробити так, як було задумано барановими-мохортами та тими, хто за ними стоїть, то відповідь суспільства буде нищівною. І це будуть не тільки і навіть не стільки акції протесту (ситуація з файлообмінником EX.UA показала, на що здатна організована спільнота незадоволених людей). Якщо Партія регіонів не скористається просто чудовим шансом вперше за час президентства Віктора Януковича показати приклад справжнього діалогу з громадськістю, а вирішить піти на звичайний дрібний обман, вся виборча кампанія до Верховної Ради проходитиме під знаком вищої освіти. Бо зовнішнє незалежне оцінювання, яке звело майже нанівець корупцію при вступі й користується великою довірою батьків абітурієнтів, є найпринциповішим питанням всього законопроекту. Якщо слова Баранова-Мохорта на сайті Партії регіонів є думкою партії, цій партії на виборах не позаздриш. Бо в антикампанію включиться і громадськість, і політична опозиція, яка у своєму законопроекті авторства Оробець-Яценюка відвела зовнішньому незалежному оцінюванню ще більшу роль при вступі, ніж вона є у законопроекті Робочої групи”, – сказала активістка.

Також Катерина Чепура пообіцяла дати найближчими днями (сьогодні вона має ще встигнути взяти участь у вільному молодіжному Форумі “Молодь столиці: реалії сьогодення, перспективи завтрашнього дня”) розширене інтерв’ю на тему баранівсько-мохортовської заяви на сайті Партії регіонів.

Майдан