Цинізм влади не пройде безкарно
Цинізм влади не пройде безкарно PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 16 березня 2012 22:14

І все ж таки регіонали “кинуть” громадськість та академічну спільноту? А може і свого голову.

Сьогодні в Адміністрації Президента України відбувся розгляд трьох зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів про вищу освіту, для чого в Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України запросили висновки щодо законопроектів Табачника (поданий від Кабінету Міністрів України), Оробець-Яценюка та Мірошніченка.

Такі розгляди в АП відбуваються перед голосуванням законопроектів у Верховній Раді, аби донести до правлячої більшості погляд Банкової на питання. В розкладі засідань Верховної Ради голосування по законопроектах “Про вищу освіту” заплановане на пленарний тиждень 20-23 березня.

Законопроект Робочої групи під керівництвом ректора НТУУ КПІ Михайла Згуровського, створеної за розпорядженням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова розглядатись не буде, і щодо нього висновків НІСД Адміністрація Президента не запитувала. Таким чином виходить, що обіцянка М. Азарова, яку він публічно перед журналістами дав громадськості й академічній спільноті (відкликати “табачний” законопроект і внести замість нього від Кабміну розроблений Робочою групою) виконана не буде.

Це означає, що або позиція голови Партії регіонів (а саме ним є у правлячій партії нинішній Прем’єр-міністр) не була підтримана Банковою та/або його рідною партією, або від початку ніхто з громадськістю й академічною спільнотою серйозно рахуватися не збирався, і всі ці рухи (в т.ч. й присутність на засіданнях Робочої групи представника Управління забезпечення зв’язків з Верховною Радою України Адміністрації Президента України) навколо реформування вищої освіти були зроблені лише для окозамилювання.

Нагадаємо також, що вчора Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради України було зроблено останній висновок щодо законопроектів “Про вищу освіту” (це був висновок щодо законопроекту Мірошніченка), і тепер для розгляду у Верховній Раді не вистачає лише висновку Комітету з питань науки та освіти, який легко, як це вже бувало, можна буде зробити в будь-який день до закінчення наступного пленарного тижня. Тобто можновладці цілком встигають залагодити всі юридичні формальності, аби встигнути на наступному пленарному тижні проголосувати за “табачний” законопроект, який викликав масові протести студентів та різку критику багатьох представників академічної спільноти та експертів.

Отже, маємо те, що маємо (с)?. Громадськість й академічна спільнота мають дулю, густо посипану маком, а Партія регіонів матиме своє на виборах? Бо цинізм не пройде безкарно – ті, хто поклав півтора роки життя на те, щоб не дати Табачнику “зареформувати” вищу освіту до ручки, готові до тривалих і рішучих “виховних дій”, аби довести владі, що мати громадськість (а тепер вже не лише громадськість, а й ледь не цілу академічну спільноту) за лохів не варто.

Майдан