Привокзальний ринок – у комунальну власність!
Привокзальний ринок – у комунальну власність! PDF Друк
Статті - Головна
П'ятниця, 16 березня 2012 22:34

Триває гостре протистояння між адміністрацією і підприємцями.

Один із найбільш популярних львівських ринків – «Привокзальний» - уже майже рік лихоманить. Триває «холодна війна» між підприємцями і адміністрацією. Створена вільна профспілка бореться проти свавілля адміністрації, котра, на думку підприємців, незаконно, обманним шляхом, приватизувала торгові павільйони, які підприємці збудували власним коштом.

«Протест виник у травні 2011 року, - розповідає громадський активіст, учасник Громадянського руху «Відсіч» Маркіян Гудз. - 6 травня відбулася перша акція - страйк. Підприємці, не­зважаючи на залякування з боку адміністрації ринку, спромоглися на організований протест».

Передумови конфлікту виникли у 2001 році, коли почалася реконструкція ринку. Як розповіла член профспілки підприємців ринку «Привокзальний» Лідія Обриваліна, тоді підприємці «Привокзального» за свій кошт збудували 500 торгових павільйонів. А також усі дашки, підстанцію, яку адміністрація потім взяла на баланс, ні копійки у це не вклала. Це засвідчують інвентаризаційні справи, які мають усі підприємці. У 2005 році адміністрація дозволила підприємцям приватизувати 150 павільйонів. Власники отримали свідоцтво на право власності. Усі угоди, укладені з адміністрацією ринку, мали в тексті обов’язкову позначку: “павільйон побудовано підприємцем за власний кошт”. У 2010 році цей пункт в угоді чомусь зник.

«Ми запитали, чому в угодах не зазначена наша пайова участь, - розповідає пані Лідія. – Адміністрація відповіла, що у 2008 році відбулося знищення документів (!). Як може таке статися? Адміністрація знищила документи самовільно, без представників архіву. Згодом з’ясувалося, що наші 250 павільйонів приватизувала... сама адміністрація ринку – ТзОВ «Привокзальний ринок». Підприємців поставили перед вимогою брати в адміністрації ринку в оренду свої ж власні павільйони! Люди обурилися, 6 травня 2011 року на «Привокзальному» почався страйк…

Головна вимога підприємців - скасувати незаконно оформлене право власності на торгові павільйони для адміністрації ринку. На мітингу підприємці заявили, що адміністрація ринку захопила павільйони рейдерським способом. Незважаючи на численні звернення і запити, головне питання – незаконна приватизація павільйонів адміністрацією ринку – довший час залишалося без жодного реагування з боку правоохоронців та органів влади.

Не знаходячи правди в судах різних рівнів, підприємці домагалися відкриття кримінальних справ на посадовців адміністрації ринку - за шахрайські оборудки з нерухомим майном. В усіх судах Львова та вищих спеціалізованих судах слухали, слухаються та  готуються до слухань десятки позовів. У вересні 2011 року за фактом шахрайських дій проти ТзОВ “Привокзальний ринок” Франківський райвідділ міліції порушив кримінальну справу.

2012 рік також почався із протестів. За останні місяці на “Привокзальному” змінився директор (ним став Дмитро Ничипуренко), але стосунки між адміністрацією і підприємцями тільки погіршилися. Адміністрація розпочала репресії проти бунтарів: заблокувала підписання будь-яких угод, окремих підприємців не допускала на робоче місце. Профспілковій активістці Катерині Кобзар, яка на ринку з 1995 року, демонстративно перегородили доступ до робочого місця червоними стрічками. Адміністрація навмисно створювала аварійні неполадки в електромережі, кудись “зникало” майно...

«У мене та декількох десятків інших підприємців обманним шляхом, погрожуючи, адміністрація забрала холодильне устаткування (на ринку – близько 50 холодильників), - нарікає підприємець Антоніна Пюрик. - Одна холодильна вітрина коштувала нам 7 тисяч гривень, а ринок купив у нас за тисячу гривень. Потім надали нам наші ж холодильники, куплені за наші гроші, в оренду. Доводилося погоджуватися, бо вибору не було. Зараз орендуємо наші ж холодильники - 1200 грн. плюс компослуги 549 гривень на місяць».

Адміністрація вимагає від підприємців сплачувати за їхні ж павільйони комунальні послуги. Та підприємці відмовилися платити усі необґрунтовані платежі, і Господарський суд Львівської області виніс рішення на їхню користь. Після цього з боку адміністрації почалися нові репресії…

Зараз триває слідство в кримінальній справі за фактом шахрайських дій адміністрації ринку “Привокзальний”. Матеріали справи готуються до передачі в суд. Незважаючи на це, адміністрація ринку, прикриваючись власними “приписами”, зухвало примушує підприємців виселятися з торгових павільйонів.

22 лютого підприємці «Привокзального» звернулися до міського голови Львова Андрія Садового, секретаря міськради Василя Павлюка, депутатів міськ­ради.

Наразі знайшли компромісне рішення - змінити приватну адміністрацію та утворити на базі ринку «Привокзальний» комунальне підприємство Львівської міської ради, передавши на його баланс земельну ділянку та нежитлові приміщення на вул. Горської, 2.  Ця земельна ділянка належить територіальній громаді Львова, приміщення цілісного майнового комплексу ринку також у комунальній власності. І термін дії договору оренди і земельної ділянки, і цілісного майнового комплексу вже закінчився, договори не є продовжені чи переукладені, відповідно, адміністрація ТзОВ «Привокзальний ринок» займає і земельну ділянку, і нежитлові приміщення на вул. Горської, 2, незаконно?

Володимир Гармаш, Високий замок