Українців з великих екранів запевняють, що російська агресія - це шляхетно і правильно?
Українців з великих екранів запевняють, що російська агресія - це шляхетно і правильно? PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 18 березня 2012 03:13

Попри серію скандалів в український прокат виходить російський фільм "Август. Восьмого", від показу якого відмовилися вже кілька країн. Автори цього "художнього твору" лицемірно запевняють, що фільм - про кохання. А разом з тим демонструють нам не більше, ніж російську версію війни у Грузії у 2008 році.

З цього фільму випливає кілька абсурдних "істин". Зокрема, що Південна Осетія - не територія Грузії, хоча і світ, і навіть сама Росія офіційно визнають Грузію у кордонах, що включають Південну Осетію. Що російські війська займалися виключно порятунком цивільних осіб. Що Президент Росії оголосив "примус до миру" через те, що грузини (які зображені майже всі в терористичних масках) вбивали мирне населення. І головне - що Грузія виступає агресором. Іншими словам, що Росія - молодець, а вторгнення на суверенну територію іншої держави під приводами, брехливість яких є очевидною і 4 роки потому - це шляхетно і правильно.

Що в цьому фільмі НЕ ПОКАЗАНО, так це - південноосетинська армія, якою командували російські офіцери, обстріл цією армією грузинських сіл на території Південної Осетії, шо й призвело до війни (Грузія ввела війська, щоб навести порядок НА СВОЇЙ території), чеченський батальйон "Восток" у складі російських військ, який виконував "особливу роботу" по деморалізації місцевого населення, бомбардування Горі, Поті та інших міст і сіл на території Грузії російськими літаками, окупація цих населених пунктів, грабунок їх російськими військами (включно з винесенням унітазів із пограбованих домівок), вигнання внаслідок війни всього грузинського мирного населення з території Південної Осетії, де воно споконвіків проживало. А також той факт, що російські війска були у стані бойової готовності ще до початку конфлікту. Фільм мовчить про масову видачу російських паспортів мешканцям Південної Осетії, щоб потім захищати "своїх громадян". І замовчує той факт, що справжнім агресором, тобто державою, яка вдерлася на суверенну територію іншої держави - є Росія.

Всі ці пропагандистські штампи, зібрані у фільмі "про кохання", орієнтовані на українську аудиторію, бо російська в цьому вже переконана. Нам хочуть нав'язати те, що до мистецтва і кінематографії та кохання не має стосунку. А саме - що добром є російські імперські амбіції, наслідками яких є зруйновані міста і села, війна, тисячі жертв серед мирного населення.

Не йди на цей фільм - не плати гроші російській фабриці казок.

Пам'ятай - Гітлер також надавав великої ваги кінематографічній пропаганді в інших країнах перед тим, як їх загарбати й перетворити на пекло.

Громадянський рух "Відсіч"