Російський фільм "Матч" підлягає забороні на території України
Російський фільм "Матч" підлягає забороні на території України PDF Друк
Статті - Головна
Середа, 18 квітня 2012 10:32

Одразу кілька громадських організацій скерували звернення до міністра культури України Михайла Кулиняка із вимогою заборонити офіційний показ російського фільму «Матч» на території України.

«Ми глибоко стурбовані новиною про можливість виходу у кінопрокат фільму “Матч” спільного виробництва компаній "Рекун-синема" та "Пронто-фильм", - йдеться у зверненні. - Вважаємо, що сюжет цього продукту грубо перекручує історичні факти та зневажливо показує українців як націю.

Зокрема у фільмі неправдиво висвітлено життя м. Києва під час німецької окупації, що є дуже непростим періодом з історії столиці України. Нашу увагу привернув той факт, що у фільмі всі негативні герої розмовляють українською мовою та носять жовто-блакитні пов'язки. До того ж у картині зачіпаються особливо болючі для пам'яті українців теми мінування Хрещатика, розстрілів у Бабиному Яру та так званого “матчу смерті”. Перелічені сторінки київської історіографії подані у спотвореному вигляді, що є неприпустимим і не несе ніякого “патріотичного” змісту як це подають автори фільму. Даний фільм є наругою над пам'яттю про тих українців, які воювали у Другій світовій війні та завдяки яким ми маємо незалежну Україну».

Під листом підписалися ВМГО «Спілка української молоді в Україні», ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», Громадянський рух «Відсіч», Рух добровольців «Простір Свободи» та Молодий Народний Рух.

Тексти