Законопроект 2450: Що спільного між акцією протесту та пікніком?
Законопроект 2450: Що спільного між акцією протесту та пікніком? PDF Друк
Статті - Головна
Неділя, 20 травня 2012 21:48

І те, й інше є мирними зібраннями, відповідно, вони підпадуть під регулювання закону про мирні зібрання, як тільки його приймуть.

21 травня, з 13.30, у сквері навпроти Львівської облдержадміністрації (вул. Винниченка, 18) активісти Громадянського руху «Відсіч» запрошують всіх на пікнік. Таким чином вони вже вкотре привертають увагу до проблем із законопроектом №2450 «Про порядок організації і проведення мирних зібрань».

В цей час подібні акції на захист мирних зібрань відбудуться у багатьох інших містах України: Київ, Сімферополь, Севастополь, Луганськ, Кіровоград, Харків, Одеса, Рівне, Ужгород, Кривий Ріг, Миколаїв, Донецьк. У Києві акція розпочнеться о 9.30 біля комітетів Верховної Ради, де якраз розглядатимуть, чи вносити це питання на розгляд Верховної Ради вже цього тижня.

Потрібно визнати, що внаслідок громадського тиску і багаторазових вуличних акцій законопроект зазнав суттєвих позитивних змін. Проте все ж залишились два основних недоліки, які можуть стати інструментом для перешкоджання владою мирному протестові. Зрештою, ті ж норми можна буде застосовувати і до перешкоджання цілком аполітичним зібранням, наприклад – до відпочиваючих на пікніку.

1. В останній версії законопроекту йдеться про час подачі заявки на акцію – за 2 робочих дні. Ми вимагаємо встановити термін подачі повідомлення не більший, ніж 12 годин до акції. Адже зміст такого повідомлення – надати можливість владі підготувати забезпечення порядку і гарантувати безпеку зібрання, тож 12 годин для цього – цілком достатньо.

2. Внести у прикінцеві положення 2450 зміни до ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття за «порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій» передбачає попередження, або накладення штрафу від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або  адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. Сьогодні ця стаття застосовується безпідставно і легко оскаржується у судах, адже немає закону, який «встановлює порядок організації зборів». Проте, в разі прийняття законопроекту 2450, ст. 185-1 КУпАП стане інструментом репресій проти організаторів мирних протестів.

Прес-відділ Громадянського руху "Відсіч"
+380 63 278-76-45