Про "порушення порядку" активістами "Відсічі" на асфальті Адама Мартинюка
Про "порушення порядку" активістами "Відсічі" на асфальті Адама Мартинюка PDF Друк
Статті - Головна
Понеділок, 25 червня 2012 22:29

Акцію «Помста за розкол країни» Адаму Мартинюку грубим чином перервала влада Любешова. Як виявляється, на "Мартинюковій землі" стояти не можна...

Четверо львів’ян, активістів «Відсічі», побували на Волині для проведення акції «Помста за мову». Молоді люди вирішили провести інформаційну роботу «Чому не можна голосувати за Адама Мартинюка» серед населення Ківерцівського, Маневицького,  Камінь-Каширського та Любешівського районів.

«Саме ці райони належать до виборчого округу від якого має намір балотуватися теперішній віце-спікер парламенту Адам Мартинюк. Ідея нашої акції така: попереду ще друге читання скандального законопроекту «Колісніченка-Ківалова». Оскільки головний мотив його появи – підняття рейтингу Партії Регіонів напередодні виборів, то ми визначили головне своє завдання – знищення рейтингу регіоналів.

Адам Мартинюк, хоча і комуніст, потрапив під приціл «Відсічі» саме  тому, що він є правою рукою Литвина і мав реальні можливості завадити розгляду цього законопроекту. Крім  того, він дотепер декларував свою небайдужість до національних питань, незважаючи на ідеологію комунізму, та, нібито, не був прихильником другої державної мови. Тому ми вирішили відправитися на волинське Полісся, щоб пояснити його електорату чому не можна більше голосувати за Адама Мартинюка», - розповіла Ольга Сало, активістка «Відсічі».

Зі Львова до Маневич львів’яни доїхали потягом на світанку. До 7-ї  ранку четверо людей встигли обклеїти листівками практично усе місто, після чого відправилися до Любешова. Як стало відомо потім листівки зникли на території центру Маневич ще до 10 години, лишилися де-не-де тільки на околицях.

Перш ніж пояснити любешівцям чому не варто віддавати свій голос за Мартинюка, хлопці та дівчата вирішили навідатися у рідне село знаменитого волиняни – у Ветли.

«Це було справді екстремально! Спочатку ніщо не віщувало неприємностей. Люди брали листівки. Хтось погоджувався з цим, хтось ні. Але за лічені хвилини з’явилася брава жінка на скутері. Як виявилося це була сільська голова Ветлів. Вона накинулася на нас з несамовитими криками. Почала погрожувати, що зараз викличе міліцію, якщо ми самі не покинемо село. Більше того нас просили зійти з дороги, бо той асфальт поклав сам Мартинюк! І взагалі, то все земля Мартинюка і ми не маємо права на ній стояти!», - ділиться враженнями Сергій Погорельчук, учасник акції.

«Голова сільради була настільки агресивна, що перепало й односельцям, які взяли  наші листівки. Вона змусила людей демонстративно розірвати нашу агітпродукцію для демонстрації того, що вони все одно голосуватимуть за Мартинюка. Ніякі аргументи здорового глузду, що закон не забороняє нам поширювати листівки, і що нардепи за власні кошти асфальт не прокладають, тільки за державні, на людей не діяли. Виглядало, що нас можуть пов’язати і вивезти в ліс», - продовжує розповідати Ольга.

Та як виявилося, неприємності для «відсічан» на Поліссі тільки розпочиналися. У Любешові активістів уже чекали. Не стигли вони попрацювати й 15 хвилин, як з’ясувати хто такі і чого хочуть прибув сам начальник міліції! Не забарився і селищний голова Любешова. Спочатку «задля безпечного перебування у місті» зафіксували паспортні дані молодих людей, після чого побажали гарного дня. Однак, селищному голові хтось зателефонував, після чого він став сам не свій і став шукати причин перешкодити роботі «Відсічі». Усі представники місцевої влади, що зібралися, а це людей зо 6, включно з начальником міліції, довго не могли знайти приводу.

«Врешті мер сказав, що ми порушуємо порядок у місті, розвішуючи листівки у невідведених для цього місцях, тобто на стовпах. Ми сказали, що в Любешові немає достатньої кількості дошок для оголошень, щоб було достатньо для інформування мешканців. Тож мер взяв двох наших людей показати таку дошку. Вона в в цілому місті виявилася аж одна, двоє відправилися у відділок, де на нас був складений протокол. Чим все це для нас закінчиться ми поки не знаємо», - резюмує Ольга.

Протокол про порушення було складено на основі ст. 152 КУпАП «Порушення державних  стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».

Через затримку у Любешові активістом «Відсічі» не вдалося продовжити всій круїз по інших райцентрах Полісся того дня. Однак, вони обіцяли приїхати вдруге і розповісти виборцям і про інших депутатів, які зрадили рідну мову.


Наталія Пахайчук, Перець Волинський