Штрихи до історії Другої світової війни
Штрихи до історії Другої світової війни PDF Друк
Статті - Історія
Неділя, 16 грудня 2012 21:40

Якби не халатність радянських постачальників пального, війна могла б закінчитися на рік раніше

Як відомо, в часі ліквідації сталінградського котла, в полон до радянських військ попало 91 тисяча німецьких вояків. Майже половина з них були росіянами.

Радянська історія на публіцистика до кінця замовчували жахливу трагедію в Криму, під час наступу німців. Замовчували  і про трагедію радянського судна «Вірменія», яке було заповнене пораненими, медперсоналом. Команда корабля могла нормально довести корабель, але енкаведисти постійно його довантажували. Німецькі пілоти, побачивши червоний хрест не бомбили судно, але чекісти наказали відкрити вогонь, хоч солдати не хотіли цього. В результаті торпедної атаки літаків «Вірменія» пішла на дно. З 10 тисяч пасажирів вижило лише вісім чоловік.

На боці фашистської Німеччини її союзники виставили такі збройні сили: Румунія – 27 дивізій, Угорщина – 13 дивізій, Італія – 9 дивізій, Фінляндія  – 17 дивізій. Навіть формувався Британський легіон євреїв. А всього у німецькій армії було 150 тис. євреїв, з них 2 маршали, 8 генерал-лейтенанти, 5 генерал-майорів, 23 полковники, а 17 євреїв отримали найвищу нагороду «Ріттер-Кройц» («Лицарський хрест»).

В серпні 1944 р. столицю Східної  Прусії – м.Кенігсберг атакувало відразу 200 британських бомбардувальників, а за ними – ще 600. Більша частина міста була знищена. Загинуло 35 тис. жителів, 150 тисяч покинули свої будинки.

В часі наступу на Севастополь німці привезли облогові гармати «дора», «тор», «гамма». «Гамма» фактично було копією «великої Берти» часів І світової війни. Снаряд – 427 мм; вага його – 923 кг; дальність польоту – 14 км; ствол – 6,72 м. Гармату обслуговувала команда – 235 чол.

«Карл» чи «тор» - снаряд – 600 мм; вага снаряда – 2200 кг; ствол – 5 м; лафет – ціла фабрика. «Карл» стояв у Бахчисараю, в палаці ханів.

Гармата «тяжкий Густав». Для її перевезення німці використовували 60 вагонів. Ствол – 32,5 м; снаряд з гільзою = 7,8 м; у вертикальному стані двоповерховий будинок; три постріли в годину. Охорона – 2 артилерійські батареї. Очолював обслугу – генерал-майор на часі 1500 солдатів. Саме цим снарядом була пробита 30 м товщина бункеру в Північній бухті Севастополя і знищив підземний арсенал Червоної армії.

Тисячі німецьких біженців і поранених німецьких вояків втікали від наступу радянської армії у Східній Балтиці. Кораблі «Вільгельм Густлоф», «Роберт Лей», «Капітан Аркона», «Генерал фон Штойбен» - перевозили 12 тисяч біженців. «Вільгельм Густав» 30 січня 1945 р. був атакований радянською авіацією і з 5 тис. чоловік, врятувалося – 904; «Генерал фон Штойбен» - затонуло 2 тисячі чол., а врятувалося лише 300; корабель «Гойя» був атакований 16 квітня 1945 р. перевозив 385 поранених, 1500 солдатів та 3,5 тис. біженців. В результаті радянської атаки загинуло 5,5 тис. пасажирів.

Довгі роки радянська пропаганда паплюжила голову Києва відомого вченого Володимира Багазія, називаючи його колаборантом. Він же робив все, щоб полегшити долю киян, а багатьом врятував життя. Старався він широко розбудувати національне життя і фашисти неодноразово його попереджували припинити таку діяльність . 19 лютого 1942 р. німецька поліція заарештувала В.Багазія та його сина Ігоря. Їх довго тримали у в’язниці і майже перед самим приходом більшовиків їх розстріляли у Бабиному Яру.

22 вересня 1939 р. в Бресті (нині Білорусія) комбриг Семен Кривошеїн та німецький генерал Гудеріан приймали спільний парад бронетанкових відділів після перемоги над Польщею.

По нині старанно приховується жахлива поразка Жукова на Ржевському виступі. Радянські солдати і офіцери, за наказом Жукова, 15 місяців мусіли штурмувати німецькі укріплення. Тут загинуло понад 250 тисяч радянських вояків. Письменник В.Астаф’єв назвавши Жукова «геніальним полководцем, який «израсходовал» русский народ» і далі «это не гениальный полководец, это гениальный палач». Ще десять радянських провальних операцій не висвітлені по-сьогодні.

В часі Другої світової війни, 10 липня 1941 р. на Україну було перекинуто італійські дивізії «Пасубіо», «Торіно», «Челоре». У 226 ешалонах їх перекинуто під Умань, де відбувався парад і на ньому був присутнім А.Гітлер.

Лютували в Україні і угорські карателі. За даними британського історика О.Адергона, найбільшою жорстокістю відзначилися 105 та 108 бригада Королівського окупаційного корпусу «Схід».

Жінку колишнього німецького канцлера Г.Коля – Геннелору по-звірячому зґвалтували радянські солдати. Їй було лише 12 років. Далі її викинули з 2 поверху і дівчина була важко травмована, що відбивалося на її здоров’ї на протязі всього життя, що і прискорило смерть.

В 1941 р. Київ штурмом, разом з вермахтом, брала і Словацька моторизована дивізія.

Сельма Крейцбах – єврейка, пізніше була секретарем міністерства закордонних справ Ізраїлю. Була вона врятована вояками УПА від фашистського розстрілу і довго воювала в лавах УПА. В газеті «Вашінгтон Пост» взнала свою любов до України. Була вбита в Єрусалимі за участь в УПА.

З теренів Шльонська, Помор’я, Познаньщини багато поляків вступило до есесівських дивізій. Більшість вояків дивізії «Вікінг» розмовляли польською мовою. А в кінці війни з поляків була створена «Свєнтоrжижзка Бригада».

В 1941 р. біля берегів Північної Америки німецькі підводні човни типу ІХС» потопили 400 торгових суден союзників, при тому загинуло 5 тис. людей.

Майбутній югославський комуністичний диктатор Йосиф Броз Тіто очолював головне управління по набору інтернаціоналістів в Іспанію. Саме управління було в Парижі і ліві, особливо комуністи завербували 50 тис. волонтерів. Головним військовим радником в Іспанії був поляк – полковник Кароль Свєрчевський – «Вальтер», був він і агентом НКВД, в Москві. Одним із радянських радників був генерал «Клебер» - він же Лазар Штерн – австрійський єврей з Буковини, що будучи у російському полоні, перейшов на бік більшовиків. Там же, в Іспанії, був і кат українського народу – Антонов-Овсієнко. І Штерн і Антонов-Овсієнко були знищені Сталіним. Генерала К.Свєрчевського вбили вояки УПА. ГПУ вивезло іспанське золото в Одесу і ніколи СРСР не повернув його Іспанії.

Видатний японський військовий діяч, дипломат адмірал Ямамото Ісороку був противником війни Японії із США, але не зміг подолати опору правих. Провів унікальну операцію нападу японських військово-морських і військово-повітряних сил на американський флот 7 грудня 1941 р., що базувався в Пірл-Харборі, що на Гаваях. Був він і рішучим противником будівництва величезних кораблів, а обстоював роль морської авіації у війні. Американська розвідка вислідила, незважаючи на радіомовчання літак, в якому летів адмірал Ямамото, щоб інспектувати Соломонові острови. І в квітні 1943 р. американський винищувач збив цей літак. Ямамото загинув.

Німецький генералітет поніс величезні втрати у Другій світовій війні: 231 генерал загнув в боях; 58 генералів покінчили життя самогубством, особливо  останні дні війни; серед них і генерал Фріц Фрайтаг, що командував українською дивізією «Галичина». 22 німецькі генерали були розстріляні за зраду і боягузтво перед ворогом. В радянському ГУЛАГу сиділо 186 німецьких генералів, 10 угорських та 40 японських .

На відміну від Сталіна, Гітлер весь час пересувався по Європі  і в тому числі по Україні, в часі її окупації. Він був в Умані разом з італійським дуче Б.Муссоліні, взимку 1942 р. побував у Києві; в Маріуполі зустрічався з фельдмаршалом Леєбом а генералом СС Зепп Дітріхом. По дорозі з Маріуполя, відвідав Полтаву, де зустрічався з фельдмаршалом фон Рейхенау. Свою ставку Гітлер наказав збудувати біля Вінниці де прожив біля року. Тоді ж він відвідав Вінницю, Сталіно, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Миколаїв, Херсон та знову Маріуполь і Львів. В Запоріжжі радянські танки прорвалися до аеродрому, але зупинилися бо їх забракло пального. Літак фюрера негайно піднявся у повітря. Якби не халатність радянських постачальників пального, війна могла б закінчитися на рік раніше. Разом з Гітлером у Вінниці був Герінг та Ріббентроп.

Ігор Федик