Заява учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції "Геноцид України у ХХ столітті"
Заява учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції "Геноцид України у ХХ столітті" PDF Друк
Середа, 03 березня 2010 00:29

Висловлюємо протест  проти звернення  депутатів Європарламенту до Президента України із  закликом позбавити звання Героя України Степана Бандеру.

Ми заявляємо, що ОУН під проводом Степана Бандери вела нерівну боротьбу проти нацистського та комуністичного режимів за  Вільну Соборну Самостійну Україну .
Ми вважаємо  назване  звернення  (п. 20 резолюції Європарламенту  від  25.02.2010 року)  брутальним втручанням у внутрішні справи України.
Оскільки не існує жодних доказів співпраці з нацистами провідника ОУН Степана Бандери, більше того, немає жодного рішення суду, згідно з яким Степана Бандеру визнано винним у вчиненні злочину, пов’язаного із співпрацею з нацистами, а існують лише факти, які підтверджують знищення нацистами родичів Степана Бандери, зокрема нацистами було вбито двох його рідних братів, та, найголовніше, існує незаперечний факт «співпраці з нацистами» – це перебування Степана Бандери в концтаборі Заксенхаузен з 1941 року до 1944 року.
Зважаючи на всі ці обставини, можна зробити висновок, що Європарламент звинуватив у співпраці з нацистами усіх колишніх в’язнів нацистських концтаборів та тих осіб, родини яких зазнали непоправних втрат з боку нацистів, оскільки Європарламент звинуватив у співпраці з нацистами провідника ОУН Степана Бандеру, родина якого внаслідок дій нацистів зазнала жорстоких знущань та значних втрат, як і увесь Український Народ у період нацистської окупації, а сам Степан Бандера перебував у нацистському концтаборі, як і мільйони Українців, яких було вивезено на примусові роботи до Німеччини або запроторено до нацистських концтаборів.
ОУН-УПА  на чолі зі своїми провідниками була   гідним  продовжувачем  справи  Великих князів, гетьманів  та   січових стрільців, а  український  народ  має   право  самостійно  визначати  своїх національних героїв.
Просимо депутатів Європарламенту переглянути п. 20 своєї резолюції від 25 лютого 2010 року.

                  Слава Україні !                    Героям Слава!

27 лютого 2010 р.
Прийнято на заключному пленарному засіданні Всеукраїнської  науково-практичної конференції «Геноцид України у ХХ столітті».

P.S. Заява прийнята за пропозицією та ініціативою учасників конференції, представників  Всеукраїнського братства ОУН-УПА з Івано-Франківщини (голова Братства ОУН-УПА - Михайло Зеленчук).