Геноцид українців: минуле і сучасність
Геноцид українців: минуле і сучасність PDF Друк
Статті - Політика
Середа, 26 травня 2010 10:52

В Україні відбуваються заходи, які відкривають правду про акти геноциду української нації з метою унеможливити викривлення історії та ускладнити виховання сучасних манкуртів і яничар.
Громадська ініціатива "Український Національний Збір" нагадує, що 27 лютого 2010 року у Львові учасники всеукраїнської науково-практичної конференції "Геноцид України у ХХ столітті" виступили з почином провести подібні акції по всій країні.

У Черкасах  громадський рух «Холодноярська республіка» провів «круглий стіл» на тему «Геноцид українців: минуле і сучасність». Серед учасників дискусії були викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Черкаського технологічного університету, студенти Київського інституту культури, представники Народного руху України і ради ветеранів, партій «Собор» та «Свобода», культурно-просвітницького центру «Світанкова зоря», центру громадських ініціатив «Черкаси наш дім», громадської організації «Воля», Тясминського незалежного та Запорізького козацтва.
У прийнятій заяві громадськість заявила: стверджувати, що голодомор не був геноцидом, не лише аморально, але й незаконно; необхідно продовжити дослідження злочинів проти української нації у минулому та оприлюднювати наявні щодо цього матеріали.
Крім того, учасники дискусії висловили переконання, що сучасних форм геноциду може набувати антиукраїнська мовна політика та спотворення вітчизняної історії, виховання в дусі космополітизму чи русифікації, економічне знищення української держави.
Щоб пробуджувати громадянську активність та суспільну свідомість, учасники „круглого столу” звернулися до науковців та діячів культури, до представників різних професій, партій та громадських організацій, які вважають себе українцями, із закликом організовувати „круглі столи”, конференції, збори чи громадські слухання з метою обговорення резонансних суспільних проблем, приймати звернення, виступати у ЗМІ, друкувати бюлетені або листівки, а головне – згуртовувати громадян, які здатні до дієвого та рішучого захисту національних інтересів”.
Також у заяві зазначається, що відповідальність за прояви геноциду в минулому і в наш час лягає не лише на владу, а й на свідомих громадян, які не докладають максимум зусиль для протидії антиукраїнській політиці. Щоб змінити ситуацію в країні на краще не достатньо вийти на мітинги. „Тим більше, коли серед їх організаторів є поводирі, які вже водили народ манівцями дорогою в нікуди. Суспільство потребує системної просвітницької роботи. Якщо відбудеться просвітлення свідомості громадян – зміниться Україна”.