Вшановуємо Євгена Коновальця. Гуртуємося у Зашкові
Вшановуємо Євгена Коновальця. Гуртуємося у Зашкові PDF Друк
Статті - Культура
Неділя, 30 травня 2010 23:36

«Молодь не дозволить торгувати іменем Євгена Коновальця», - про це на прес-конференції оргкомітету по підготовці молодіжного фестивалю патріотичної пісні «Зашків-2010» заявив Сергій Дзядик, голова ЛКО Молодого Народного Руху, реагуючи на заяву ВО «Свобода» щодо плати за вхід на цьогорічний фестиваль «Зашків-2010» у розмірі 20 грн.
Також С. Дзядик повідомив, що сьогодні відбувається рейдерське захоплення свободівцями бренду фестивалю «Зашків», оскільки впродовж останніх чотирьох років з моменту створення фестивалю, його організаторами були виключно молодіжні громадські організації.
Із закликом до учнівської молоді, студентів, молодіжних організацій щодо активної участі у фестивалі звернувся представник громадської ініціативи "Український Національний Збір" Маркіян Гудз. "В час тотального наступу антиукраїнських сил, ми на кожномому кроці повинні підтверджувати власну згуртованість і готовність до протидії і боротьби" - заявив він. Маркіян Гудз вважає провокацією  заявку «Свободи» про платний вхід на «Зашків-2010». Така позиція, за його словами, не відповідає позиції національно-патріотичної партії.
Своює чергою Олег Козакевич, голова ЛМО «Батьківщина молода» зазанчив, що з кожним роком фестиваль у Зашкові набирає обертів як у кількісному так і у якісному відношенні. «Це традиція для «молодіжок», тому фстиваль повинен проходити під патронатом молодіжних грмадсьих організацій», - зазначив він, а свободівцям порадив для матеріального збагачення організувати будь-який інший фест, не спекулюючи на іменах героїв.
Щодо фінансової підтримки фестивалю, то, за словами Сергія Дзядика, нинішня влада не особливо сприяє його підготвці. Адже якщо порівняти з фінансуванням дворічної давнини, то сьогодні управління у справах сім’ї та молоді ЛОДА зменшило фінансування фестивалю зі 130 тис.грн. до 5 тис.грн.
Як наголосив студентський капелан Тарас Грем, Зашківський фестиваль, який традиційно проходить у середині червня і приурочений до Дня молоді та річниці народження провідника ОУН Євгена Коновальця, покликаний ширити серед молоді почуття патріотизму, духовність, національну ідею, донести до неї правду про своїх героїв, які творили нашу історію та на яких варто рівнятися сьогодні кожній молодій людині.
Цьогоріч фестиваль проходитиме протягом 12-14 червня. Розпочнеться свято пішим переходом за участі громадських організацій зі Львова до Зашкова, де відразу по прибутті відбудеться урочисте віче біля садиби Є. Коновальця. Опісля розпочнуться святкування на галявині, де учасники розіб’ють наметове містечко. Щодо родзинок свята, то наразі ведуться перемовини з гуртами «Кому вниз» та «Мертвим Півнем». Хіт-лайнера музичного вечора організатори повідомлять згодом.
Частуватиме учасників «Зашкова-2010», як і щороку, польова кухня. У програмі заходів презентація МГО, святковий концерт, різноманітні спортивні змагання та конкурси, святкова недільна літургія, виступи народних колективів тощо.
Традиційно табу фестивалю буде куріння та споживання спиртних напоїв на території табору.