Громадська ініціатива "Оновлення країни" на Чернігівщині
Громадська ініціатива "Оновлення країни" на Чернігівщині PDF Друк
Статті - Політика
Субота, 05 червня 2010 20:07

У п'ятницю у приміщенні культурно-мистецького центру "Інтермеццо" відбулася зустріч з лідером громадського руху "Оновлення країни", екс-головою СБУ Валентином Наливайченко. Валентин Олександрович – фаховий дипломат; найбільш відкритий в українській історії керівник Служби безпеки України, провів системну декагебізацію служби, успішно розслідував ряд резонансних справ.

Напередодні зустрічі з чернігівськими журналістами Валентин Наливайченко провів зустріч у Прилуках, де обговорив ситуацію довкола заводу ВАТ "Прилуцький завод "Білкозин". На цьому підприємстві колектив у складі 660 працівників через тримісячну заборгованість із заробітної плати вимушений був розпочати страйк. Власником підприємства є іноземна компанія, що зареєстрована в офшорній зоні. Господарі "Білкозину" невиплату зарплат пояснювали браком коштів, водночас підприємство працювало й відвантажувало продукцію. Через страйк заборгованість було погашено. Такі активні дії профспілки В.Наливайченко назвав "гарним прикладом для інших трудових колективів". Координатор "Оновлення країни" запропонував представникам профспілки свою підтримку та юридичну допомогу.
Координатор громадської ініціативи «Оновлення країни» Валентин Наливайченко проти ухвалення нового Трудового кодексу у редакції, запропонованій депутатами від ПР. Ця заява також прозвучала у  Прилуках в межах формування Народної програми оновлення країни. Наливайченко наголосив, що запропонована нова редакція Трудового кодексу несе в собі загрозу легалізації експлуатації найманої праці, а по суті — легалізації рабства в Україні. Зокрема, координатор «Оновлення країни» критично оцінив нововведення у Трудовому кодексі щодо збільшення тривалості робочого дня, необов’язковості укладання колективної трудової угоди і нерівноправного підходу до профспілкових організацій за критерієм «репрезентативності».
Також лідер "Оновлення країни" відвідав Талалаївку, де вивчав ситуацію навколо діяльності компанії "УкрНафта", яка здійснює видобуток нафти на території Прилуцького, Варвинського, Срібнянського та Талалаївського районів.
Причому "Укрнафта" не здійснює капіталовкладень у місцеву інфраструктуру, натомість її вантажівки руйнують дороги, а нещодавно у багатьох селах Талалаївського району зникла вода. Спілкуючись з мешканцями Талалаївського району, координатор громадської ініціативи "Оновлення країни" Валентин Наливайченко підкреслив, що місцева влада повинна отримати більше повноважень та фінансових надходжень від підприємств, що діють у даному регіоні. Він запропонував місцевій громаді юридичну допомогу і партнерство в рамках громадської ініціативи "Оновлення країни".
На зустрічі у культурно-мистецького центру "Інтермеццо", незважаючи на святкування дня журналіста у обласному центрі, зібралась значна кількість журналістів. Під час зустрічі обговорювалися питання розбудови громадської ініціативи "Оновлення країни" та її основні програмні заходи. Також було представлено координатора громадської ініціативи "Оновлення країни" на Чернігівщині відомого громадського діяча, редактора газети "Сіверщина" Василя Чепурного.