Громадське спостереження: корупція повертається у школи
Громадське спостереження: корупція повертається у школи PDF Друк
Статті - Культура
Середа, 09 червня 2010 08:57

Унаслідок запровадженої урядом можливості складати вступні іспити без зовнішнього незалежного оцінювання громадські спостерігачі відзначають збільшення корупції в школі з метою поліпшити атестати.

Громадське спостереження було організоване в майже півтора тисячах пунктів тестування з української мови та літератури й іноземних мов у всіх регіонах України. Спостерігачі зазначили, що адміністрації пунктів тестування працювали якісно і жорстко дотримувалися процедур. Водночас різке зростання кількості золотих медалістів цього року свідчить про можливі корупційні стимули шкільних вчителів, зазначили громадські спостерігачі.

Це сталося по тому, як новий уряд запровадив норму про вступ до ВНЗ не лише за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, як це було останні три роки, а й шляхом складання вступних іспитів, сказала керівник проектів Комітету виборців України Наталя Линник: «Запроваджувати таке нововведення цього року всього за два місяці до тестування було просто некоректно. Було ясно, що звичайними заходами випускники не можуть виправити те становище, яке вони запустили протягом останніх трьох років».

Уже 12 відсотків абітурієнтів відмовилися

Крім цього, дозвіл на складання вступних іспитів може спричинити для держави втрату до 8 мільйонів гривень. Як зазначила голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, цього року 12 відсотків абітурієнтів, які раніше заявляли про свою участь у тестах, не прийшли складати зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури через зміну умов прийому абітурієнтів, «оскільки великій категорії осіб надано право вступати без зовнішнього незалежного оцінювання».

Обидві громадські організації пообіцяли організувати спостереження за вступною кампанією та складенням вступних іспитів до ВНЗ. Для цього Комітет виборців має намір скерувати близько 60 довготермінових спостерігачів для роботи разом з приймальною комісією та абітурієнтами.

Автор: Олександр Савицький
Редактор: Христина Ніколайчук