11 червня у Львові відбудеться акція-антиутопія "За межею"
11 червня у Львові відбудеться акція-антиутопія "За межею" PDF Друк
Четвер, 10 червня 2010 09:50

Учасники дійства покажуть, на що будуть схожі акції протесту після того, як нова влада вдосталь познущається із закону про мирні зібрання.
В акції візьмуть участь представники Молодіжного руху захисту національних інтересів, зокрема, координатор громадської ініціативи "Відсіч" Ольга Сало, представник громадської ініціативи "Український Національний Збір" Маркіян Гудз, а також громадська діячка Ірина Калинець, журналіст Остап Дроздов.

Сценарій

    * В 9:30 до порохової вежі під'їжджає бус, куди сідають журналісти. В 10:00 вони на місці.
    * Початок акції - 10:00. Місце акції - промзона біля річки Полтва, навколо сміття і шин.
    * Ведучий до журналістів:

      "Шановні журналісти, надворі літо 2011 року. Ми цілий рік чекали цього дня, адже після поправок до закону "Про мирні зібрання", подавати заявку про акцію протесту необхідно не пізніше, ніж за 11 місяців до самої акції. В 2010 році ми подали цю заявку і розпочинаємо наш протест."

      "Ми знаходимося на спеціальному майданчику, виділеному місцевою владою для мітингів та пікетів. На жаль, ми не можемо більше висловлювати свій протест біля органів влади, тому що він засмучує чиновників і заваджає їм працювати."

    * З-за смітників та дерев обережно, оглядаючись, виходять протестуючі. Вони несуть плакати з надписами: "Політика дорогого вождя Віктора Федоровича Януковича містить окремі недоліки", "Нові підручники історії містять деякі неточності", "Ровиток української мови дещо сповільнився", "Братське єднання з російським народом, можливо, трішки передчасне" і т.п. Ведучий до журналістів: "Як бачите, щоб не бути звинуваченими в екстремізмі, ми дуже обережно формулюємо наші вимоги до влади. В протилежному випадку нас переслідуватимуть за статтею кримінального кодексу."

    * Протестуючі починають голосним шепотом скандувати "Ганьба", час від часу дехто приставляє палець до рота і шипить "тс-с-с". Ведучий: "В новій редакції закону "про мирні зібрання" скандування гасел уголос заборонене. Адже ми можемо перешкоджати роботі розташованих неподалік установ, наприклад, оператору фекальної насосної станції чи адміністрації очисних споруд. Покарання за порушення - адміністративне стягнення у вигляді перелому основи черепа."

    * В цей час до нас приєднується активіст з транспарантом. Він наближається до основного натовпу. Натовп з криком і жахом відступає, наступає паніка. Ведучий: "Наш протест вже містить максимально можливу кількість протестуючих. Він не може вмістити ще одного. Порушення кількісного обмеження - це кримінальна справа для всіх учасників мітингу." Натовп переборює жах і проганяє прибульця.
    * З'являється міліціонер, що веде одного-єдиного чувака з прапором партії регіонів. Ведучий: "На жаль, в останній момент з'ясувалося, що на цьому місці міський осередок партії Регіонів уже запланував мітинг, подавши заявку півтора роки тому. Тож нам доведеться звільнити місце для цього важливого заходу. Зрештою, ми вже майже вичерпали 12-хвилинний часовий ліміт! Давайте послухаємо, що такого важливого скаже нам представник партії регіонів." Міліціонер дубинкою розганяє наш мітинг, ставить чувака з прапором, який з тупим виглядом стоїть мовчки з прапором хвилини півтори.
    * Кінець.