Українці підтримують запровадження страхової медицини
Українці підтримують запровадження страхової медицини PDF Друк
Статті - Медицина
Понеділок, 12 липня 2010 00:47

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.
Майже половина опитаних (45,2%) підтримують запровадження в Україні страхової медицини. З них 29,4% відповіли «швидше так», 15,8% - «точно так» на це питання.

Не підтримують запровадження страхової медицини близько третини респондентів (32,7%). З них 20% відповіли «швидше ні» на це запитання, а 12,7% - «точно ні».

Кожному п`ятому українцю (22,1%) важко відповісти на це запитання.

В цілому, за підсумками дослідження експерти Інституту Горшеніна дійшли висновку, що українці підтверджують наявність корупції в системі охорони здоров`я. Багато опитаних відповідали, що стикалися з фактами прямого вимагання грошей у державних медичних установах, більшість громадян оплачують медичні послуги.

Згідно з опитуванням, більша частина українців (65,2%) вважає систему охорони здоров`я корумпованою.

Протилежну думку висловила вдвічі менша кількість респондентів (30,8%), а 4% - важко відповісти на поставлене запитання.

Більшість громадян України (61,4%) протягом останнього року оплачували послуги лікаря в медичних установах. При цьому більше чверті опитаних (29,2%) не оплачували послуги лікаря за останній рік. Важко відповісти на це запитання 9,4% респондентів.

Як зазначають експерти, якби можна було вибрати, чи платити за медичні послуги, українці віддали перевагу б їх не оплачувати – відповідь «медицина в Україні має бути безплатною» дали 30,3% опитаних.

Чверть респондентів (25,4%) вважали б за краще платити готівкою лкарю, кожен шостий (15,7%) – готівкою через касу, а кожен десятий українець (9,1%) віддав би перевагу безготівковому розрахунку за медичні послуги.

Відповідь «мені однаково» на це запитання дали 6,5% громадян України, важко відповісти 13% громадян.

На запитання про те, чи доводилося безпосередньо стикатися з випадками вимагання грошей працівниками державних медичних установ, 45,8% опитаних відповіли негативно, і майже стільки ж – 42,9% - позитивно. Важко відповісти на це питання кожному десятому респонденту (11,3%).

Експерти також зазначають, що міф про безплатну медицину продовжує жити в свідомості громадян, і це має вплив на їхнє ставлення до запровадження страхової медицини. Українці в цілому підтримали цю ідею, хоча й висловили суперечливе до неї ставлення. Така ж суперечність виявляється і в оцінці наслідків – тільки третина опитаних вважають, що запровадження страхової медицини сприятиме зниженню рівня корупції в системі охорони здоров`я.

Зокрема, близько третини громадян України (36,3%) вважають, що в разі запровадження страхової медицини рівень корупції в системі охорони здоров`я зменшиться.

Майже така ж кількість опитаних (31,4%) вважають, що рівень корупції не зміниться, а на думку кожного десятого (10,8%), в разі запровадження страхової медицини рівень корупції збільшиться. Важко відповісти на поставлене запитання кожному п`ятому респонденту (21,5%).

Інститут Горшеніна проводив телефонне опитування на тему: «Страхова медицина в Україні» з 3 по 5 липня.

Усього, згідно з випадковою вибіркою, було опитано 1000 респондентів старше 18 років, в всіх обласних центрах України, Києві і Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів.

Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Джерело: gigamir.net