Всеукраїнська науково-практична конференція
Всеукраїнська науково-практична конференція PDF Друк
Четвер, 15 жовтня 2009 14:09
       ГЕНОЦИД УКРАЇНИ У ХХ СТОЛІТТІ                                   
alt
м.Львів, 27 лютого 2010 року, 9.00

Знищення України - її народу, земель, духовності, культури традицій за національними, етнічними, релігійними, расовими ознаками із застосуванням усіх можливих і немислимих методів та засобів геноциду, етноциду, екоциду, лінгвоциду відбувалося протягом усього ХХ століття.

 Зловісні механізми фізичного, економічного, інформаційного, інтелектуального терору, депортацій та фрагментацій, демографічної, екологічної, соціальної політики сповна відчув на собі кожен мешканець української землі.
     Вбивство України - її роду-племені в ХХ столітті сягає, за різними оцінками, 35-40 мільйонів невинно убієнних жертв. Щонайменше, це половина української нації. Додаємо до цього етнічні українські землі, які дотепер загарбані іншими країнами, а також затоплені та радіоактивно забруднені землі - отримуємо пекельний, людоненависницький результат.
     В ХХ столітті на кону стояло питання власне існування української нації. Незважаючи на всю антиукраїнську кампанію всеспалення і всезнищення, ми вистояли, ми вижили - Україна перемогла.
  В сьогоднішньому часі імперські зазіхання, геноцид України продовжується. Не замовчати, не заховати сім мільйонів втрат українського населення за 18 років незалежності.
     Українське суспільство перестає належним чином переосмислювати післяколоніальну реальність.   

Метою конференції є:

1)Показати геноцид України у ХХ столітті як світоглядну проблему, витягнути її із закутків української колективної пам'яті на офіційний рівень. Велетенська трагедія всесвітнього масштабу не може перетворитися на історичний опис.

2)Висвітлити трагічну правду про те, що безуспішність потуг української нації створити Українську Національну Державу, відсутність національної еліти в управлінні сучасною Україною, безпосередньо пов'язані з безперервним геноцидом українців.

3)Ініціювати прийняття Законів України про геноцид української нації у ХХ столітті; про внесення змін і доповнень до Кримінального  кодексу України щодо відповідальності за заперечення геноциду української нації у ХХ столітті. Заперечення геноциду української нації у ХХ столітті - це злочин проти основ національної безпеки України.

4)Утвердити спроможність української нації недопустити в майбутньому, створити надійний заслін та опір будь-яким проявам геноциду в Україні.

 


Перелік актів геноциду України у ХХ столітті, які включені до програми конференції:

1. Перша світова війна
2. Інтервенція Росії та насадження Рад.
3. Голодомори - міжнародний аспект (під час голодомору, в сьогоденні).
4. Великий терор 1936-1937 років.
5. Друга світова війна
6. Депортації 1939-1941 років, 1944-1951 років.
7. Операція "Вісла".
8. Совєтська окупація.
9. Геноцид  та етноцид української культури,  духовності, науки, освіти.
10. Чорнобильська катастрофа.
11. Інші прояви геноциду України у ХХ столітті.

      Ініціатор та організатор конференції:  Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації "Товариство Відродження Української Нації" ( ЛОО ВГО "ТВУН")

Місце провдення конференції: Національний університет "Львівська політехніка", актова зала головного корпусу (вул.Степана Бандери, 12)

 

 

Співорганізатори: Національний університет "Львівська політехніка", Народний депутат України Петро Писарчук

 

Конференція проводиться за підтримки Львівської міської Ради

Організаційний комітет:

Ростислав Баглай - заступник голови ЛОО ВГО "Товариство відродження української нації"
Василь Глинчак -  мистецтвознавець, заслужений журналіст України
Маркіян Гудз - голова Львівського обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Товариство відродження української нації»

Ярослав Дашкевич – патріарх української історичної науки, керівник Львівського відділення інституту археографії  та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України


Ірина Ключковська – директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Богдан Моркляник – проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Національного університету «Львівська політехніка»
Роман Пак – громадський діяч, голова ЛОО УП «Єдність»
Любомир Сеник – український літературознавець, професор Львівського національного університету ім. Івана Франка, член Національної спілки письменників України
Софія Федина - політолог
Юрій Шухевич – громадський діяч, Герой України
Святослав Щербина – голова Запорізької обласної громадської організації «Збережемо святині Запорожжя»

        Запрошуємо очевидців трагедій, науковців та небайдужих зголошуватись до участі. Висловлюйте, надсилайте власні думки, пропозиції щодо організації та програми конференції.
     
Контакти: e-mail:tvun_lv@ukr.net
тел.моб. 80677107479
Інформація на сайті
www.vichna-ukraina.org.ua
Поштова адреса: 79013 м.Львів, вул.Нечуя-Левицького, 4/18, ТВУН