Студенти перешкодили прийняттю законопроекту “Про вищу освіту”
Студенти перешкодили прийняттю законопроекту “Про вищу освіту” PDF Друк
Статті - Головна
Вівторок, 01 лютого 2011 02:08

«Депутати паразити не дають нормально жити!», «Депутатів на заводи – хай працюють ці уроди!», «Зека на нари – тоді й підем на пари!».

Тисяча студентів з усіх вишів Києва вийшли на попереджувальну акцію протесту до стін комітетів Верховної Ради. Вони проти прийняття законопроекту "Про вищу освіту", який в Парламент подали депутати від Партії регіонів Максим Луцький, Олександр Єфремов і Сергій Ківалов, бютівець Олексій Логвиненко, литвинівці Олег Зарубінський та Ігор Шаров і комуністка Катерина Самойлик і зменшення держзамовлення у вишах на 42% цього року.

Нагадаємо, законопроект “Про вищу освіту”, який мав бути розглянутий сьогодні, містить багато одіозних положень Зокрема, згідно з ним, керівництво ВНЗ отримує право збільшувати вартість контракту впродовж навчання студентів, ліквідується безкошктовне заочне навчання, а статус ВНЗ стає залежним від кількості студентів.

У столиці студенти пройшли маршем до комітетів парламенту, і заблокували вхід до будинку, де депутати збирались на погоджувальну раду. У уиновників, що виходили і заходили в комітети, мітингувальники жбурляли олівці та конспекти. Злякавшись мирного стдентського протесту, охорона
Верховної Ради забарикадувала вхід до будівлі, і депутати були змушені залишати комітети через інші виходи.

В результаті акції протесту розгляд законопроекту “Про вищу освіту” було відкладено. Протестувальники, утім, не збираються на цьому зупинятися.

Молодь у певні моменти відчувала драйв, на адресу провладних депутатів, що пролазили у двері комітетської будівлі (крім того, туди ж пройшла і Тимошенко), лунало гучне "ганьба!" і летіли паперові літачки, а деякі гасла (див.фото) просто порадували. Тож в цілому можна вважати, що відбулася незла репетиції на майбутнє. Весна прийде!

Організаторами акції виступили Громадянський рух "Відсіч" Незалежна студентська профспілка “Прямадія”, Фундація регіональних ініціатив, Студколегія та Спудейське братство НаУКМА.